Аграрний тиждень. Україна
» » Єгипет не лише для відпочинку
» » Єгипет не лише для відпочинку

  Єгипет не лише для відпочинку


  Нещодавно на запрошення міністра сільського господарства та меліорації земель Арабської Республіки Єгипет Аміна Абази у Єгипті з робочою поїздкою побувала українська делегація на чолі з міністром аграрної політики України Юрієм Мельником.

  Візит відбувся на виконання домовленостей, досягнутих під час останньої зустрічі міністрів в рамках ХХ міжнародної виставки-ярмарку «Агро-2008».

  Головною метою поїздки було підписання двосторонніх міжвідомчих документів у галузі сільського господарства, проведення переговорів й робочих зустрічей, спрямованих на вирішення важливих питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва між Україною та Єгиптом в галузі АПК.

   

  altФундамент співробітництва закладено

  Відразу по прибутті делегації до Каїру Юрій Мельник зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України в АРЄ паном Євгеном Микитенком. Високий професіоналізм представників посольства, безперечно, позитивно вплинув на результати візиту.

  Центральною подією під час візиту української делегації до Єгипту стала двостороння зустріч Юрія Мельника з міністром сільського господарства та меліорації земель Єгипту. У ній з української сторони також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в АРЄ Євген Микитенко, керівник Торговельно-економічної місії (ТЕМ) у складі Посольства України в АРЄ Григораш, заступник керівника ТЕМ Щирба. З єгипетської сторони були присутні відповідальний керівник відділу зовнішніх зв'язків Міністерства сільського господарства та меліорації земель АРЄ Ала Ельдін Мухаммад Хусейн, працівники патронатної служби міністра.

  Сторони обговорили широке коло питань. Насамперед тих, що стосуються аграрної політики України та Єгипту в умовах світової фінансової кризи. Український міністр коротко поінформував єгипетського колегу про стан розвитку агросектора України, напрацювання та досвід у банківській сфері. Зокрема, розповів про шляхи фінансування українських сільгоспвиробників, завдяки яким у минулих роках було закладено добру основу для подолання проблемних фінансових питань в АПК.

  Значну увагу сторони приділили питанням розвитку торговельно-економічного співробітництва, особливо експорту до Єгипту української сільськогосподарської та харчової продукції. Єгипетяни поцікавилися можливими прогнозами майбутнього врожаю зернових в Україні та показниками його якості. У відповідь українці підкреслили, що вітчизняний аграрний сектор вийшов на якісно новий рівень, про що свідчить врожай минулого року, валовий збір якого сягнув 53,3 млн. тонн. Наголосили, що на даний час зусилля спрямовуються на збільшення об'ємів зернових за рахунок підвищення їх урожайності та якості.

  Пан Абаза повідомив, що єгипетський ринок відчуває гостру нестачу в м'ясо-молочній продукції. На що Юрій Мельник відповів, що в Україні є можливість здійснювати поставки м'яса птиці й яловичини до Єгипту.

  altОкрім того, сторони обговорили можливість збільшення поставок українських кормів, фуражної кукурудзи та ячменю до АРЄ. Українські фахівці вважають, що співпраця за цим напрямком є перспективною, адже ринок кукурудзи в Україні динамічно розвивається, і запропонували допомогу у встановленні співпраці з відповідними вітчизняними постачальниками.

  Також серед питань, яким було приділено значну увагу, - досвід співпраці України з іншими державами. На запитання пана Абази Юрій Мельник зазначив, що Україна має позитивний досвід розвитку співробітництва з Лівійською Джамагирією з питань вирощування та постачання зернових на лівійський ринок, водночас наголосивши, що пріоритетом у зовнішній політиці України є інтеграція в ЄС. 

  Як результат плідної для обох сторін зустрічі було відзначено взаємний інтерес у відновленні стратегічного співробітництва. Єгипетська сторона запевнила, що після проведених переговорів будуть вжиті невідкладні заходи для практичного виконання досягнутих домовленостей.

  Було відмічено, що політична воля керівництва України та Єгипту надає нового імпульсу подальшому зміцненню взаємодії, розробки нових ідей та проектів, вдосконаленню й поглибленню українсько-єгипетського торговельно-економічного співробітництва.

   

  Співпраця за різними напрямками

  У Міністерстві міжнародного співробітництва Єгипту відбулися переговори міністра аграрної політики України Юрія Мельника з міністром міжнародного співробітництва АРЄ, головою Єгипетської частини Українсько-єгипетської міжурядової комісії з економічного та науково-технічного співробітництва Файзою Абулнага.

  Під час бесіди відбувся обмін думками щодо перспектив поглиблення двостороннього співробітництва за різними напрямками в галузі АПК. Сторони обговорили такі головні напрямки як постачання українських зернових і харчової продукції до Єгипту; спільне виробництво сільськогосподарської техніки; оренда земель для вирощування зернових для потреб АРЄ; імпорт єгипетської бавовни, фруктів, овочів і квітів.

  altВ ході зустрічі Файза Абулнага повідомила про хід виконання домовленостей, досягнутих за результатами П'ятого спільного засідання Українсько-єгипетської міжурядової комісії. Висловила свої приємні спогади про візит до України. Не залишилася поза увагою пані Абулнага її результативна зустріч із заступником міністра аграрної політики України Валентиною Завалевською, яка відбулася в рамках вищезгаданого засідання комісії.   

  В свою чергу, Юрій Мельник подякував Файзі Абулнага за надання рекомендації міністру сільського господарства та меліорації земель АРЄ пану Абазі здійснити візит до України. Юрій Федорович наголосив, що за цей відносно короткий час обидві сторони вийшли на рівень підписання міжвідомчих двосторонніх документів, тим самим створивши нормативну базу для подальшої співпраці.   

  Пані міністр висловила бажання поновити закупівлю українських зернових для внутрішніх потреб Єгипту, а також запропонувала українській стороні розглянути питання будівництва на території АРЄ мережі зернових елеваторів.    

  Окремої уваги сторони приділили обговоренню питань науково-технічного співробітництва, співпраці у галузі тваринництва, навчанню українських фахівців на курсах підвищення кваліфікації спеціалістів аграрного сектора в Єгипті.

   

  Замість висновку

  Під час візиту до Єгипту визначною подією стало підписання Юрієм Мельником і Аміном Абазою Меморандуму між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства та меліорації земель Арабської Республіки Єгипет про співробітництво в галузі сільського господарства. Також між обома сторонами було парафовано міжвідомчий Меморандум про співробітництво в галузі карантину рослин і підписано Робочу програму науково-технічного співробітництва між Українською академією аграрних наук та Центром сільськогосподарських досліджень Арабської Республіки Єгипет на 2009-2010 роки.

  Наприкінці свого перебування в АРЄ українська делегація відвідала аграрно-тваринницький комплекс «Діна», де ознайомилась з новітніми науковими досягненнями єгипетської сторони в агропромисловому комплексі.

   

                                                                                        Дарина ПОЛІЩУК


  Схожі новини
 • №4 (259)
 • №42 (254)
 • Лабораторії Держсільгоспінспекції мають міжнародну акредитацію та працюють ...
 • МІНАГРОПОЛІТИКИ: НОВИЙ ІМПУЛЬС ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-СЕНЕГАЛЬС ...
 • ДЕЛЕГАЦІЯ МІНАГРОПОЛІТИКИ У МОСКВІ ОБГОВОРЮЄ УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКЕ СПІВРОБІТ ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.