Аграрний тиждень. Україна
» » За порадою до громади
» » За порадою до громади

  За порадою до громади


  Микола Присяжнюк«Без активної участі громадських організацій не розробити якісних законів, які реально працюватимуть на успішний розвиток вітчизняного АПК, - підкреслив міністр агрополітики України Микола Присяжнюк, підсумовуючи перше засідання Громадської ради (ГР) при аграрному відомстві. - Надіюсь на активізацію профільних асоціацій й плідну конструктивну співпрацю».
  Це засідання відзначалося динамічністю й демократичністю. Не було паперових довжелезних промов. Усі, хто виходив до мікрофона, говорили своїми словами, стисло (як радив Чехов), відверто висловлюючи власну думку, не намагаючись комусь догодити. Почули всіх. І вклалися у 55 хвилин.
  Та міністр, по завершенні засідання, не поспішав полишити залу. Микола Володимирович знайшов час поспілкуватися з кожним, хто до нього підійшов.
  Цього дня в полку Громадської ради прибуло ще три суспільні об’єднання: Асоціація фермерів і приватних землевласників України, Благодійний фонд «Зміцнення громад», Міжнародна громадська організація «Рада свободи». І відтепер у ГР міністерства - 83 інституції громадського суспільства.
  По затвердженні порядку денного приступили до виборів керівних органів. Головою Громадської ради одноголосно обрали президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, його заступником – голову Аграрного союзу України Геннадія Новікова. До речі, міністр влучно охарактеризував Леоніда Петровича кількома словами: «Козаченко – людина принципова, але неконфліктна». 
  Далі визначилися з постійними комісіями. Їх буде три: з питань сприяння земельній реформі та організації земельних відносин, з питань розвитку аграрних ринків, з питань розвитку сільських територій. Очолюватимуть їх відповідно: Василь Ярошовець, Віктор Андрієвський, Світлана Прокопенко.
  Положення про ГР вже обговорювали в профільних організаціях. І на першому цьогорічному засіданні цей дороговказ затвердили з незначними зауваженнями.  
  У першій же статті чітко визначається призначення інституції: «Громадська рада при Мінагрополітики України є постійно діючим колегіальним виборним громадським консультативно-дорадчим і наглядово-експертним органом, утвореним для забезпечення дієвої участі громадян в управлінні державними справами, співпраці між Мінагрополітики та інститутами громадського суспільства на засадах партнерства, здійснення громадського контролю за діяльністю Мінагрополітики, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики в аграрній сфері».
  Мета, основні завдання й функції ГР не лише затверджені й оприлюднені. Вони вже набули конкретного змісту в реальному плані роботи. На жаль, газетної площі бракує, щоб одразу розповісти про три десятки намічених заходів, до яких залучаються широкі громадські кола. Отже, намагатимемося висвітлювати ці події протягом поточного року. Найближчим же часом засідання Громадської ради присвятять обговоренню проектів законів «Про ринок земель» (лютий), «Про сільське господарство» (березень). Окрім того, на порядку денному - актуальні питання нової редакції трудового кодексу України, де мають бути чітко означені шляхи захисту прав сільськогосподарських робітників в умовах змін трудового законодавства (березень). Зокрема, в квітні планується обговорити проект нової редакції Закону України «Про зайнятість населення».
  І ще одним впливовим механізмом суспільного контролю стануть громадські експертизи. Протягом року ГР застосує такі інструменти як, наприклад, щодо розподілу бюджетних і компенсаційних коштів, проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики в галузі АПК та розвитку сільських територій, державних програм, що фінансуються профільним міністерством. Планується провести громадську експертизу й щодо концепції реформування і розвитку аграрної освіти та науки.
  Варто зазначити, що до Громадської ради при Мінагрополітики увійшли державні та громадські діячі, які асоціюють себе з різними партійними прапорами. Але всі висловлювали впевненість, що трибуну тут не блокуватимуть і обійдеться без ламання парканів, які ніхто й не планує зводити. Мета - не заявити про себе криком, а почути співрозмовника заради спільного вирішення проблем. Леонід Козаченко зауважив з цього приводу: «У Громадській раді не роздаватимуть персональні авто й престижні офіси. Ми працюватимемо не за матеріальні винагороди, а за покликом сумління, заради розвитку аграрного сектора й сільських територій, що об’єднують 16 мільйонів українців».
  Василь ШАЛЕНКО        
   


  Схожі новини
 • Мінагрополітики розробило проект Концепції розвитку сільських територій
 • Мінагрополітики врахувало пропозиції громадськості та експертів у низці про ...
 • МІНАГРОПОЛІТИКИ: АГРАРНА ГРОМАДСЬКІСТЬ НАЦІЛЕНА НА ПЛІДНУ СПІВПРАЦЮ З МІНІС ...
 • МІНАГРОПОЛІТИКИ ЗНАЙОМИТЬ АГРАРНУ ЕЛІТУ З НОВИМ КУРСОМ РЕФОРМ
 • Консультативна рада при Президенті

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.