Аграрний тиждень. Україна
» » » Cвято в театрі Франка
» » » Cвято в театрі Франка

  Cвято в театрі Франка


  alt         У переддень свого професійного свята вони зустрілися в старовинному, особливо шанованому академічному театрі імені Івана Франка - представники різних галузей сільського господарства і керівники, які вважали за честь разом із привітаннями вручити скромні нагороди за сумлінну, бездоганну працю трударям Київщини.

   

  Перш ніж заграв духовий оркестр перед театром, здалося, ніби голоси корифеїв наказують з-над хмар дати вівса коням, як це лунало колись зі сцени, - дарма, що змінилися часи, і по старій бруківці не цокіт копит, а шерхіт шин і ледь чутний запах бензину відзначав появу тих, кому пощастило прорватися крізь затори столичних вулиць.

  Зграйкою поставали на площі автобуси зі схожими номерами - і складно було вгадати, з якого саме району приїхали в них посланці. Люди вітались, радіючи один одному і своєму святу, брали до рук святковий номер „Аграрного тижня. Україна" і сприймали як належне дивовижний парад короваїв, що виструнчилися правильним півколом у театральному фойє. Було щось невловиме, істинне, хоч і призабуте, в цій уже традиційній події вшанування хліборобів і тваринників. А проявилося воно ясно і просто, коли урочистості перетекли в глядацьку залу.

  Серед втішних цифр цьогорічного врожаю і знайомих, та й нових для нас прізвищ нагороджених, проявилося найголовніше: змінилася сама суть стосунків між столицею і столичною областю, зникла прихована багаторічна конфронтація між керівниками міста і області; замість війни амбіцій - плідне, конструктивне співробітництво вже об'єднує людей.

   

           Довідково. Київська область за обсягом сільськогосподарського виробництва посіла друге місце серед інших altрегіонів України. Незважаючи на складні погодні умови та фінансові негаразди, аграрії Київщини зібрали понад 2 млн. т зернових при середній урожайності 34,2 ц/га (на 22 % більше, ніж по країні). Кукурудзи отримано 986 тис. т зерна при урожайності майже 55 ц/га (на 21% більше загальнодержавного показника), зерна гречки - майже 17 тис. т при урожайності 11,4 ц/га (більше, ніж по Україні на 39%), насіння соняшнику одержано 130 тис. т при врожайності 19,6 ц/га (на 22% більше загальнодержавного показника), цукрових буряків зібрано 1 млн. 220 тис. т при врожайності 306 ц/га.

  Загальне виробництво м'яса за 9 місяців по області склало 212 тис. тонн. Вирощування свиней відповідно до минулого року збільшено майже на 23%, що дозволило Київщині зайняти 2 місце по Україні з виробництва свинини. Область утримує "гілку першості" і по надою молока. За 10 місяців отримано майже по 4,5 тис. кг молока від корови, що є найвищим показником у державі. Забезпеченість мешканців Київщини м'ясом птиці та яйцями перевищує потребу області більше ніж у 5 разів.

  На Київщині найбільша середньомісячна зарплата у працівників сільського господарства - 1 788 гривень.

   

           Виступали з цілком конкретними, лаконічними промовами голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк, перший заступник міністра агрополітики Сергій Мельник, новообраний голова обласної ради Олександр Качний, голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов. І серед цілком конкретних підсумків року лунали жарти: „Гречки виростили на Київщині стільки, що і Олександру Павловичу (тобто Попову) вистачить, і всім киянам..."

          Промова перед великою уважною аудиторією - річ серйозна. Тож доповідь краще читати, щоб чогось не пропустити, altщось не наплутати. Але промовці відривали погляд від слів друкованих і, вглядаючись у залу, говорили від самого серця, коли дякували людям за їхню кваліфіковану, мудру, добру працю, без якої немислиме саме життя на Землі.

   

           Довідково. Губернатор Київщини, говорячи про здобутки трударів, особливо відзначив хліборобів Кагарлицького, Рокитнянського, Білоцерківського районів, котрі у своїх господарствах досягли найвищої урожайності зернових культур в області. Присяжнюк висловив слова вдячності керівникам підприємств: Смиченку Володимиру Федоровичу, агрофірма «Рокитне - цукор" (Рокитнянський р-н); Бондаренку Євгену Григоровичу, ДП „Богданівське" (Яготинський р-н), де урожайність зернових і зернобобових склала понад 80 та 76 ц/ га відповідно.


           Хлібороб, як і лікар, не може застрайкувати. Його труд - благословенний; це навіть не посада над посадами, це - місія богозбереження заблукалого людства. Хтось замислюється над цим, а хтось - ні, бо інакше просто не може, бо саме ця праця для нього природна, мов дихання. Скажімо, був у залі голова правління виробничого об'єднання „Київптахопром" М. Жеребов - унікальний керівник, який першим ввів АВМ на Березанській птахофабриці і втілював у життя прогресивні ідеї, випереджаючи час на кілька десятиліть. За першою, основною своєю освітою він - ветлікар. І саме досвід його величезного милосердного серця допомагає творити нове, відновлювати зруйноване уже на керівній посаді.

           Врізався в пам'ять іще один позитивний факт, про який нагадали в театрі Франка: 5 приречених на металобрухтну страту цукрозаводів Київщини знову запрацювали.

           Є ще (на перший погляд) не дуже показна галузь: лісництво. Наші легені незримо дякують деревам, коли все гаразд. А наша свідомість одразу ж обурюється, якщо трапляються altбіди у цій зеленій цивілізації. Втім, і печаль, і радість залежать від людини.

  62 тисячі гектарів лісу і лісопосадок підпорядковані „Київоблагролісу" (це нагадав нам його керівник О. Тупик). Близько 200 гектарів нових посадок укорінилось цього року. А от наскільки зростає врожайність на полях, обрамлених, захищених від усіх вітрів, убезпечених від корозії ґрунту, - знають уже агрономи. Тільки 2% території в Київській області - це ліси, а багатства їх - незлічимі. Аби ж тільки ми, люди, були тямущими і не нищили те, без чого не зможемо жити.

           Цитували промовці Президента України В. Януковича, який пообіцяв в одному з виступів, що Україна нагодує світ.

           Олександр Качний відкрив найближчу реальну перспективу: буде створена окрема комісія з питань аграрного сектору в обласній раді, тож додаткову підтримку матимуть хлібороби і тваринники.

   

             Довідково. Кращі механізатори року:

  - Яременко Микола Іванович, господарство „Росава", Кагарлицький район;

  - Ніколай Микола Миколайович, господарство „Соснова", Переяслав-Хмельницький район;

  - Сіцінський Валентин Михайлович, господарство „Родень", Переяслав-Хмельницький район;

  - Шипка Сергій Володимирович та Прянов Микола Назарович, товариство „Урожай", Згурівський район;

  - Коваленко Олександр Андрійович, господарство „Світанок" с. Винарівка, Ставищенський район.

   

           Мер Києва висловився ще конкретніше: оскільки разом із керівниками області розробили плани розвитку на 15 років наперед, зобов'язався напряму відкрити нові торгові точки в Києві, зокрема невеликі ринки для виробників сільгосппродукції: щоб не живилися їхніми соками, як омела на деревах, посередники. А тоді ще й процитував рядки з пісні Володимира Висоцького: „Небось картошку любять все, когда с сальцом её помять..." І передав низький уклін від усіх киян за ті багаточисленні продуктові ярмарки в столиці, які допомогли цієї осені стримати шалений, необґрунтований стрибок цін.

           Багато в залі було справжніх велетнів, яким затісні театральні крісла. Адже звикли вони тримати на плечах своїх величезну сферу відповідальності за наш народ. Їхнє надійне плече відчували, безперечно, і ті, котрі з усієї України з'їхались під стіни Верховної Ради, захищаючи свої права на гідне, не рабське життя. І саме в тому розбурханому контексті закритих промислових ринків, після шаленої спекоти літа і неприродного в цей час бабиного літа, аж здається, півсвіту перекуйовдилося-переплуталося, - серед справжніх фахівців-аграріїв виникла надія і впевненість у завтрашньому дні. Адже саме ці люди уберігають нас від голоду за будь-яких погодних умов. Саме від них залежить відродження високих моральних традицій, винищених в інформаційному просторі великих міст. Саме вони сьогодні - носії простої істини: "Ніколи любов не перестає".

  Ганна КОЗАЧЕНКО,

  член правління

                                                               Українського фонду культури

  Схожі новини
 • №4 (259)
 • №42 (254)
 • №38 (250)
 • №35 (247
 • Молока стало меньше

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.