Аграрний тиждень. Україна
» » Економічні умови сприяють тваринництву
» » Економічні умови сприяють тваринництву

    Економічні умови сприяють тваринництву


    Нещодавно в селі Коблево, що на Миколаївщині, відбулася нарада керівників підприємств корпорації «Тваринпром». Учасники зібрання проаналізували нинішній стан справ корпорації, підбили підсумки роботи за 8 місяців поточного року, розглянули завдання на найближче майбутнє тощо.
    Довідково:
    До складу корпорації „Тваринпром” станом на 1.09.2007 року входить підприємств всього – 52
    з них:
    господарств – засновників – 32
    асоційованих Учасників – 20
    Кількість підприємств, які займаються:
    - виробництвом свинини – 47
    - виробництвом комбікормів і кормових добавок – 1
    - виробництвом обладнання – 1
    На нараду з’їхалися провідні вчені з усієї України, представники багатьох зарубіжних фірм і компаній, які познайомили присутніх з новими досягненнями науки та поділилися особистим досвідом із питань селекції, відтворення, годівлі тварин, технології утримання поголів’я, переробки гнойових стоків ферм на біогаз тощо.
    За підсумками роботи корпорації, за останні 8 місяців 25 господарств збільшили чисельність поголів’я свиней проти минулого року на 43,7 тис. голів. Однак, як зазначалося доповідачами, 13 підприємств зменшили цю кількість на 66 тис. голів. Зокрема, агрокомбінат „Слобожанський” скоротив чисельність свиней на 49,8 тисяч голів. Причиною цього названо різке зростання цін на фуражне зерно та низька вартість живого поголів’я в першому півріччі. На сьогодні, за словами учасників зібрання, ситуація стабілізувалася, рівень закупівельних цін на кондиційних свиней відновився і створено всі передумови щоб забезпечити нормальний рівень рентабельності галузі. Отож, один із висновків, з яким погодилися всі присутні, - входження в новий етап відродження промислового свинарства.
    Генеральний директор корпорації «Тваринпром» Сергій Гнатюк у своєму детальному виступі зазначив, що зараз на фермах і комплексах корпорації утримується 519 тис. свиней, тобто 16 % до загальної кількості їх в усіх сільгосппідприємствах України.
    Найбільше поголів”я свиней має агрокомбінат „Калита” – 83,6 тис., „Агропромислова компанія” – 64,5 тис., „Бахмутський аграрний союз” – 49,4 тис., ТОВ „Росан-Агро” – 19,2 тисячі. За серпень місяць найбільшого зростання поголів”я свиней досягнено в агрокомбінаті „Калита” – 7,1 тис. голів, філії „Червона Зірка” агрофірми „Шахтар” – 1,1 тис. голів, ТОВ „Старт” – 643 голови. Втім, якщо говорити про загальні цифри, то за останній місяць кількість поголів’я зменшилася на 46 голів.(???)
    «Це негативна тенденція і її потрібно зупинити, - підкреслив Сергій Андрійович. - В умовах нинішньої аграрної політики перед свиноводами найважливішим завданням є зростання чисельності поголів’я тварин. Потрібно завжди пам’ятати, що без свиней проблему насичення ринку м’ясом вирішити не можливо».
    Він зауважив, що на відміну від інших тварин – свині дають найсмачніше і найпоживніше м’ясо, мають високий забійний вихід, низькі затрати корму, високу багатоплідність, тварини маловибагливі до умов утримання. «Попри такі переваги, - зауважив доповідач, - в окремих підприємствах цьому не приділяють належної уваги і тому допускають зменшення чисельності свиней».
    Також виступаючий звернув увагу на те, що існує реальна загроза неякісного імпорту і контрабандного завезення м’яса. Він розповів, що бізнесмени продовжують штурмувати урядові органи, намагаючись переконати їх у доцільності імпорту м’ясної сировини. «Це дуже небезпечно для вітчизняних виробників, - зауважив, - бо ціни на худобу можуть знову раптово знизитися і попит на свиней впаде. У нормалізацію цього питання втрутилися державні установи. Цьому передувала і діяльність корпорації. Разом з іншими професійними аграрними об’єднаннями ми подали Уряду звернення про тяжкий стан у тваринництві, підготували і підписали Меморандум про узгодження дій Кабінету Міністрів України та виробників продукції тваринництва».
    Зазначалося, що корпорація разом із керівниками великих господарств з виробництва свинини підготували та подали Звернення до Президента, Прем’єр-Міністра, Секретаря РНБУ й усіх голів комітетів Верховної Ради про необхідність посилення контролю на митницях щоб не допустити контрабанди у завезенні м’ясної сировини та заборонити ввезення її для переробки на давальницьких умовах. У зв’язку з цим створена Робоча група із питань вирішення проблем розвитку галузі тваринництва при Кабінеті Міністрів, до якої увійшов генеральний директор „Тваринпрому” та окремі керівники великотоварних підприємств із виробництва свинини.
    Учасники зібрання відзначили, що Президент і Уряд доброзичливо віднеслися до їхніх проблем та прийняли необхідні міри. Зокрема, на сьогодні заборонено ввезення м’ясної сировини на давальницьких умовах, обмежено імпорт свинини. Отож, питання знаходиться під контролем держави.
    Доповідачі повідомили, що три роки поспіль вирощування свинини випереджало обсяги реалізації їх на забій. У поточному році цей показник дещо погіршився і складає близько 1%. На їх думку, це є підтвердженням того, що м’ясні ресурси не нарощуються, не зростає чисельність поголів’я, не підвищується його продуктивність.
    «Молодняк свиней порід, що розводяться в наших господарствах, - запевнив Сергій Гнатюк, - при наших умовах годівлі і утримання здатний давати середньодобові прирости на вирощуванні 600 гр., а на відгодівлі 650 - 700 грамів і більше. За підсумками роботи у І півріччі до цих показників наблизилися 15 підприємств, де середньодобові прирости живої маси свиней на вирощуванні й відгодівлі перевищили 400-грамовий рубіж, зокрема, в господарствах „Агро-Овен” – 576 гр., „Росан-Агро” – 556 гр., „Агропромислова компанія” – 498 грамів».
    Генеральний директор корпорації також висловив переконання, що продуктивність свиней залежить не від того, якої вони селекції - зарубіжної чи вітчизняної, а від умов годівлі й утримання. Він констатував, що дещо менші прирости в господарствах корпорації у цьому році порівняно з минулим, пояснюються погіршенням годівлі, головним чином у безземельних підприємствах, де відбувалися перебої в годівлі. «Окремі господарства мають добові привіси свиней менше 300 грамів, - зазначив Сергій Гнатюк, - таких господарств не багато, але вони є. Сподіваюся, що керівники зроблять висновки і налагодять належну відгодівлю свиней. Не слід забувати, що низька продуктивність тварин практично унеможливлює виживання на ринку свинини».
    Економічні умови сприяють тваринництву
    Також одним із важливих факторів, що впливають на ефективність виробництва свинини, учасники зібрання назвали відтворення стада. За ствердженням фахівців, кожна свиноматка повинна дати 2 опороси на рік, або 20 поросят. На їх думку, ця біологічна особливість свиней повинна використовуватися у повній мірі для нарощування чисельності поголів’я і виробництва м’яса. На сьогодні, як повідали представники підприємств, вони отримують 1,8 опороси від свиноматки, кількість поросят – 8-9 за один. І хоча це теж непогані показники на фоні усього свинарства країни, тваринники переконані, що є можливість їх покращити. Вони зазначили, що третина підприємств одержують за рік від свиноматки лише по 1,5 опороса і 5-7 штук за один опорос. Це призводить до перекривання недобору поросят за рахунок додаткових разових свиноматок, хоча їх плодовитість значно нижча, а собівартість поросяти - суттєво вища.
    Однією із важливих складових успіху у свинарстві названо штучне осіменіння. Фахівці запевнили, що на сьогодні ним охоплено уже понад 70 % маточного поголів’я. Вони переконані в подвійній ефективності цього методу. Адже, одним кнуром можна запліднити за рік 400-500 свиноматок, водночас при ручному паруванні - 50-60 голів. Отже, стверджують тваринники, кнурів потрібно менше у 8-10 разів. Відповідно зменшуються затрати - адже на утримання 1 кнура в рік йде близько 1,5 тис. гривень.
    Зазначалося, що приділяючи велику увагу штучному осіменінню в Україні щорічно проводяться конкурси техніків штучного осіменіння, на яких перші призові місця завойовують фахівці підприємств „Тваринпрому” ( про конкурс читайте на стор. 6).
    Наприкінці зібрання прийнято рішення рекомендувати керівникам підприємств-учасників корпорації одержані кошти від дотацій за реалізовану на забій худобу та на підтримку селекції використовувати лише за призначенням - на придбання кормів, кормових добавок, преміксів, медикаментів, технологічного обладнання тощо. Враховуючи сприятливі економічні умови, забезпечити розширене відтворення поголів’я свиней і великої рогатої худоби. Керівникам підприємств рекомендовано провести реконструкцію ферм, доручено зайнятися ретельною підготовкою кадрів на базі Херсонського Державного Аграрного Університету, систематизувати сплату підприємствами внесків на утримання управлінського апарату корпорації згідно виставлених рахунків і затвердженого зборами кошторису тощо.
    Дарина Поліщук





    Схожі новини
  • Скорочення імпорту свинини на 50% дозволить збільшити поголів’я свиней на 11% до 8,350 тис. голів
  • У 2012 році поголів’я ВРХ зросло на 1,8%, а свиней – на 1,9%
  • Завдяки свинині тваринництво стане рентабельним
  • Галузь свинарства прискорює темпи розвитку
  • Промислове свинарство: реалії та перспективи

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Економічні умови сприяють тваринництву


Нещодавно в селі Коблево, що на Миколаївщині, відбулася нарада керівників підприємств корпорації «Тваринпром». Учасники зібрання проаналізували нинішній стан справ корпорації, підбили підсумки роботи за 8 місяців поточного року, розглянули завдання на найближче майбутнє тощо.
Довідково:
До складу корпорації „Тваринпром” станом на 1.09.2007 року входить підприємств всього – 52
з них:
господарств – засновників – 32
асоційованих Учасників – 20
Кількість підприємств, які займаються:
- виробництвом свинини – 47
- виробництвом комбікормів і кормових добавок – 1
- виробництвом обладнання – 1
На нараду з’їхалися провідні вчені з усієї України, представники багатьох зарубіжних фірм і компаній, які познайомили присутніх з новими досягненнями науки та поділилися особистим досвідом із питань селекції, відтворення, годівлі тварин, технології утримання поголів’я, переробки гнойових стоків ферм на біогаз тощо.
За підсумками роботи корпорації, за останні 8 місяців 25 господарств збільшили чисельність поголів’я свиней проти минулого року на 43,7 тис. голів. Однак, як зазначалося доповідачами, 13 підприємств зменшили цю кількість на 66 тис. голів. Зокрема, агрокомбінат „Слобожанський” скоротив чисельність свиней на 49,8 тисяч голів. Причиною цього названо різке зростання цін на фуражне зерно та низька вартість живого поголів’я в першому півріччі. На сьогодні, за словами учасників зібрання, ситуація стабілізувалася, рівень закупівельних цін на кондиційних свиней відновився і створено всі передумови щоб забезпечити нормальний рівень рентабельності галузі. Отож, один із висновків, з яким погодилися всі присутні, - входження в новий етап відродження промислового свинарства.
Генеральний директор корпорації «Тваринпром» Сергій Гнатюк у своєму детальному виступі зазначив, що зараз на фермах і комплексах корпорації утримується 519 тис. свиней, тобто 16 % до загальної кількості їх в усіх сільгосппідприємствах України.
Найбільше поголів”я свиней має агрокомбінат „Калита” – 83,6 тис., „Агропромислова компанія” – 64,5 тис., „Бахмутський аграрний союз” – 49,4 тис., ТОВ „Росан-Агро” – 19,2 тисячі. За серпень місяць найбільшого зростання поголів”я свиней досягнено в агрокомбінаті „Калита” – 7,1 тис. голів, філії „Червона Зірка” агрофірми „Шахтар” – 1,1 тис. голів, ТОВ „Старт” – 643 голови. Втім, якщо говорити про загальні цифри, то за останній місяць кількість поголів’я зменшилася на 46 голів.(???)
«Це негативна тенденція і її потрібно зупинити, - підкреслив Сергій Андрійович. - В умовах нинішньої аграрної політики перед свиноводами найважливішим завданням є зростання чисельності поголів’я тварин. Потрібно завжди пам’ятати, що без свиней проблему насичення ринку м’ясом вирішити не можливо».
Він зауважив, що на відміну від інших тварин – свині дають найсмачніше і найпоживніше м’ясо, мають високий забійний вихід, низькі затрати корму, високу багатоплідність, тварини маловибагливі до умов утримання. «Попри такі переваги, - зауважив доповідач, - в окремих підприємствах цьому не приділяють належної уваги і тому допускають зменшення чисельності свиней».
Також виступаючий звернув увагу на те, що існує реальна загроза неякісного імпорту і контрабандного завезення м’яса. Він розповів, що бізнесмени продовжують штурмувати урядові органи, намагаючись переконати їх у доцільності імпорту м’ясної сировини. «Це дуже небезпечно для вітчизняних виробників, - зауважив, - бо ціни на худобу можуть знову раптово знизитися і попит на свиней впаде. У нормалізацію цього питання втрутилися державні установи. Цьому передувала і діяльність корпорації. Разом з іншими професійними аграрними об’єднаннями ми подали Уряду звернення про тяжкий стан у тваринництві, підготували і підписали Меморандум про узгодження дій Кабінету Міністрів України та виробників продукції тваринництва».
Зазначалося, що корпорація разом із керівниками великих господарств з виробництва свинини підготували та подали Звернення до Президента, Прем’єр-Міністра, Секретаря РНБУ й усіх голів комітетів Верховної Ради про необхідність посилення контролю на митницях щоб не допустити контрабанди у завезенні м’ясної сировини та заборонити ввезення її для переробки на давальницьких умовах. У зв’язку з цим створена Робоча група із питань вирішення проблем розвитку галузі тваринництва при Кабінеті Міністрів, до якої увійшов генеральний директор „Тваринпрому” та окремі керівники великотоварних підприємств із виробництва свинини.
Учасники зібрання відзначили, що Президент і Уряд доброзичливо віднеслися до їхніх проблем та прийняли необхідні міри. Зокрема, на сьогодні заборонено ввезення м’ясної сировини на давальницьких умовах, обмежено імпорт свинини. Отож, питання знаходиться під контролем держави.
Доповідачі повідомили, що три роки поспіль вирощування свинини випереджало обсяги реалізації їх на забій. У поточному році цей показник дещо погіршився і складає близько 1%. На їх думку, це є підтвердженням того, що м’ясні ресурси не нарощуються, не зростає чисельність поголів’я, не підвищується його продуктивність.
«Молодняк свиней порід, що розводяться в наших господарствах, - запевнив Сергій Гнатюк, - при наших умовах годівлі і утримання здатний давати середньодобові прирости на вирощуванні 600 гр., а на відгодівлі 650 - 700 грамів і більше. За підсумками роботи у І півріччі до цих показників наблизилися 15 підприємств, де середньодобові прирости живої маси свиней на вирощуванні й відгодівлі перевищили 400-грамовий рубіж, зокрема, в господарствах „Агро-Овен” – 576 гр., „Росан-Агро” – 556 гр., „Агропромислова компанія” – 498 грамів».
Генеральний директор корпорації також висловив переконання, що продуктивність свиней залежить не від того, якої вони селекції - зарубіжної чи вітчизняної, а від умов годівлі й утримання. Він констатував, що дещо менші прирости в господарствах корпорації у цьому році порівняно з минулим, пояснюються погіршенням годівлі, головним чином у безземельних підприємствах, де відбувалися перебої в годівлі. «Окремі господарства мають добові привіси свиней менше 300 грамів, - зазначив Сергій Гнатюк, - таких господарств не багато, але вони є. Сподіваюся, що керівники зроблять висновки і налагодять належну відгодівлю свиней. Не слід забувати, що низька продуктивність тварин практично унеможливлює виживання на ринку свинини».
Економічні умови сприяють тваринництву
Також одним із важливих факторів, що впливають на ефективність виробництва свинини, учасники зібрання назвали відтворення стада. За ствердженням фахівців, кожна свиноматка повинна дати 2 опороси на рік, або 20 поросят. На їх думку, ця біологічна особливість свиней повинна використовуватися у повній мірі для нарощування чисельності поголів’я і виробництва м’яса. На сьогодні, як повідали представники підприємств, вони отримують 1,8 опороси від свиноматки, кількість поросят – 8-9 за один. І хоча це теж непогані показники на фоні усього свинарства країни, тваринники переконані, що є можливість їх покращити. Вони зазначили, що третина підприємств одержують за рік від свиноматки лише по 1,5 опороса і 5-7 штук за один опорос. Це призводить до перекривання недобору поросят за рахунок додаткових разових свиноматок, хоча їх плодовитість значно нижча, а собівартість поросяти - суттєво вища.
Однією із важливих складових успіху у свинарстві названо штучне осіменіння. Фахівці запевнили, що на сьогодні ним охоплено уже понад 70 % маточного поголів’я. Вони переконані в подвійній ефективності цього методу. Адже, одним кнуром можна запліднити за рік 400-500 свиноматок, водночас при ручному паруванні - 50-60 голів. Отже, стверджують тваринники, кнурів потрібно менше у 8-10 разів. Відповідно зменшуються затрати - адже на утримання 1 кнура в рік йде близько 1,5 тис. гривень.
Зазначалося, що приділяючи велику увагу штучному осіменінню в Україні щорічно проводяться конкурси техніків штучного осіменіння, на яких перші призові місця завойовують фахівці підприємств „Тваринпрому” ( про конкурс читайте на стор. 6).
Наприкінці зібрання прийнято рішення рекомендувати керівникам підприємств-учасників корпорації одержані кошти від дотацій за реалізовану на забій худобу та на підтримку селекції використовувати лише за призначенням - на придбання кормів, кормових добавок, преміксів, медикаментів, технологічного обладнання тощо. Враховуючи сприятливі економічні умови, забезпечити розширене відтворення поголів’я свиней і великої рогатої худоби. Керівникам підприємств рекомендовано провести реконструкцію ферм, доручено зайнятися ретельною підготовкою кадрів на базі Херсонського Державного Аграрного Університету, систематизувати сплату підприємствами внесків на утримання управлінського апарату корпорації згідно виставлених рахунків і затвердженого зборами кошторису тощо.
Дарина Поліщук





Схожі новини
  • Скорочення імпорту свинини на 50% дозволить збільшити поголів’я свиней на 11% до 8,350 тис. голів
  • У 2012 році поголів’я ВРХ зросло на 1,8%, а свиней – на 1,9%
  • Завдяки свинині тваринництво стане рентабельним
  • Галузь свинарства прискорює темпи розвитку
  • Промислове свинарство: реалії та перспективи

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.