Аграрний тиждень. Україна
» » Європа під Києвом
» » Європа під Києвом

    Європа під Києвом


    Саме таке враження складається, коли потрапляєш до Центру «Генетичних ресурсів» та ЗАТ «Агро-Регіон», які господарюють в Бориспільському районі Київщини. Тут є на що подивитись, чому здивуватись, чого повчитись. Сьогодні саме ці тваринницькі підприємства по-праву вважаються візитівкою столичного регіону. Та все по-порядку…
    Напередодні Дня ветерана Міністерство аграрної політики організувало поїздку для своїх колишніх науковців і працівників саме на ці підприємства. Для людей, які вже багато років на пенсії, ця подорож стала по-справжньому незабутньою подією. Навіть невеличкий дощик, що накрапав з самого ранку, не засмутив ветеранів. Вони з таким задоволенням спілкувалися один з одним і вели наукові дебати, що й не зчулися, як під’їхали до території ТОВ «Генетичні ресурси».
    Впевнено крокують до нових досягнень
    Створене у 2004 році, ТОВ «Генетичні ресурси» досить швидко отримало статус державного селекційного центру.
    На сьогодні організація володіє 6 га землі, на якій розташувалися забудови підприємства, майданчик для вигулу тварин, знайшлося місце і для доглянутих клумб, які майоріли різнобарв’ям осінніх квітів. Це перше, що ми побачили, ступивши на територію селекційного центру.
    Європа під Києвом
    Чистота та охайність території вражала. Не розчарували й приміщення центру, приємно вразивши комфортом та сучасністю. В боксах для утримання бугаїв підлога завжди посипана свіжою тирсою. Тварини ні в чому не відчувають нестачі. Лабораторія обладнана сучасною апаратурою, холодильними установками для збереження спермодоз. Застосовуються новітні технології, які дозволяють зберігати їх впродовж багатьох років без втрати властивостей. Як відомо, тваринницькі господарства України щорічно потребують близько 1,5-2 тисячі спермодоз, суттєву частину з них забезпечує селекційний центр.
    Генеральний директор ТОВ «Генетичні ресурси» Олександр Сердюк гостинно запросив відвідувачів оглянути територію. Розповів, що сьогодні в центрі утримується 36 породистих биків, завезених із Німеччини, Нідерландів та Швейцарії, також є бугаї американської селекції. В основному це бугаї таких порід як: голштинська чорно–ряба, голштинська червоно-ряба, англер, сементал та лімузин. На сьогодні товариство забезпечує своєю продукцією понад 300 тваринницьких господарств України. В планах – експорт до країн Європи.
    Та не тільки цією метою переймається підприємство. ТОВ «Генетичні ресурси» передбачає розвивати наукову та селекційно-генетичну діяльність, розширювати співпрацю із науковими закладами, зокрема Інститутом розведення і генетики тварин УААН.
    Досягнення підприємства за чотири роки його існування -переконливі докази того, що його науковці впевнено крокуватимуть вперед, досягаючи нових вершин.
    Європа під Києвом
    Господарство європейського ґатунку
    Велика Олександрівка - на перший погляд звичайнісіньке українське село. Варто відзначити, чистеньке, із заасфальтованими вулицями, заможними будинками, та кого цим сьогодні особливо здивуєш. Однак, коли ми в’їхали на територію господарства ЗАТ ПЗ «Агро-Регіон», склалося враження, що потрапили до Європи. Саме так - облаштовані за сучасними технологіями, охайно прибрані молочні ферми, зручні відділення для телят, чистенькі загони для великої рогатої худоби – все яскраво свідчило про руку досвідченого господаря європейського ґатунку. Сам господар підприємства, Юрій Михайлович Карасик, зустрів відвідувачів ще на території «Генетичних ресурсів». Адже досвідчений аграрій може детально розповісти про всі тонкощі тваринництва, зокрема й про селекційну роботу. І робить це із задоволенням, адже він - людина, яка щиро любить свою справу.
    Юрій Михайлович радо запросив нас до свого господарства, познайомив із працівниками, коротенько повідав історію господарства, розповів про сьогоднішні здобутки та плани на майбутнє. Варто відмітити відношення до керівника робітників, яких ми зустрічали під час екскурсу. В їхніх словах відчувалися щира повага та вдячність. Дійсно, є за що дякувати Юрію Михайловичу – далеко не в кожному сільськогосподарському підприємстві люди отримують середньомісячну зарплатню у розмірі 1,5 тисяч гривень, а провідні фахівці - по 3,5 тисячі. І це не межа – керівник прагне більшого. А хто знає Юрія Михайловича, переконані, що його слово з ділом не розбігається. Адже людина, яка все життя присвятила сільськогосподарському виробництву, двічі перебувала на посаді міністра аграрної політики, як ніхто розуміє проблеми аграрного сектору, знає потреби селян, уміє ставити чітку мету та досягати її.
    Зі слів Юрія Карасика ми дізналися, що ЗАТ ПЗ «Агро-Регіон» створено восени 2002 року за рахунок внесків акціонерів. У володіннях підприємства 14,5 тисяч га землі, з яких 86% використовується під посів зернових культур, а 14% - під сінокоси та пасовища. Спеціалізується господарство на вирощуванні зернових та кормовиробництві, племінному молочному скотарстві та племінному свинарстві. І в усіх сферах підприємство успішне.
    У господарстві щорічно вирощують в середньому близько 80 тисяч тонн зернових, зокрема 60 тисячі тонн, або 75%, кукурудзи. Реалізують 2700 тонн м’яса у живій вазі, зокрема 600 тонн - великої рогатої худоби. Виробляють понад 7 тисяч тонн молока на рік, по 5385 кг в середньому від кожної корови.
    Міцна і стабільна кормова база стала одним із головних чинників досягнення високих показників в молочному скотарстві. Також важливою складовою успіху є розведення високопродуктивних порід корів. ЗАТ ПЗ «Агро-регіон» тісно співпрацює із ТОВ «Генетичні ресурси», отримуючи від них селекційний матеріал для розведення високопродуктивних порід великої рогатої худоби. Також закупає нетелів високопродуктивних порід в інших регіонах та за кордоном. На сьогодні в господарстві є худоба голштинської породи з різних областей України, української чорно-рябої молочної та естонської порід. Нещодавно на підприємство завезено 250 голів нетелів сементальської м’ясо-молочної породи.
    У господарстві ведеться активна селекційна діяльність. Наприклад, для підвищення молочної продуктивності та поліпшення технологічних якостей чорно-рябе маточне поголів’я схрестили з голштинськими чорно-рябими бугаями, а червоно-рябих - з голштинськими червоно-рябими. В результаті за кілька років отримали високопродуктивну молочну худобу. Варто відзначити, що у 2002 році товариству «Агро-Регіон» присвоєно статус племзаводу з розведення великої рогатої худоби, а з грудня 2005 року – ще й статус племзаводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи. За 2005 рік, за матеріалами бонітування, близько 97% поголів’я корів зараховано до класів еліта-рекорд та еліта.
    На майбутнє підприємство ставить за мету збільшити чисельність поголів’я молочних корів до 1800 – 2000 голів та підвищити середні надої до 6-7 тисяч молока в рік від кожної корови.
    Успішно займається господарство й свинарством. В «Агро-регіоні» розводять свиней великої білої породи англійської селекції. Також схрещують чистопородних кнурів породи ландрас зі свиноматками великої білої породи. Потім двопородних свинок запліднюють сім’ям кнурів дюрок, отримуючи нову високопродуктивну породу. За рік таких поросят отримують понад 30% від усіх народжених. Кнурів великої білої породи використовують для покращання відтворювальних та м’ясних якостей свиноматок основного стада. Кнурів великої білої породи, ландрас та дюрок практично щорічно завозять із кращих племзаводів з різних областей України. Із листопада 2004 року ЗАТ ПЗ “Агро-Регіон” має статус племзаводу з розведення свиней великої білої породи. Завдяки власному кормовиробництву досягнуто низької собівартості живої маси свиней, в результаті – високорентабельного свинарства.
    Мабуть, не багато сільськогосподарських підприємств можуть похвалитися сьогодні такими ж досягненнями. Із спілкування з Юрієм Михайловичом стало очевидно, що головною складовою успіху господарства є масштабне мислення керівника. Юрій Михайлович не з тих, хто зупиняється на досягнутому. У його баченні - створення агросоюзу, що об’єднає велику кількість сільськогосподарських підприємств України. Ця модель господарювання давно підтвердила свою ефективність в Америці та Європі. Аграрій переконаний, що на сьогодні створення міцних аграрних спілок – запорука подальшого успішного розвитку аграрного сектору й нашої країни.
    Також хочеться відзначити, що для Юрія Михайловича далеко не на другому плані турбота про своїх робітників. Як справжній прогресивний лідер та чуйна людина він завжди переймається їхніми проблемами. До Юрія Карасика завжди можна звернутися по допомогу і бути впевненим, що щільний робочий графік не завадить йому уважно вислухати та надати посильну допомогу. І люди цінують цю якість свого керівника, віддячуючи добросовісною працею.
    Замість висновку
    Після знайомства з такими підприємствами з’являється усвідомлення того, що ніякі політичні та погодні катаклізми не здатні завадити процвітанню справжніх господарів.
    Оксана Шаповал





    Схожі новини
  • Чисельність поголів'я крупної рогатої худоби в Харківській області збільшилась на 3,8%
  • Тваринницька галузь Кіровоградської області збільшилась на 185 корів елітної селекції
  • На Дніпропетровщині поголів'я великої рогатої худоби збільшилося майже на 2 тис. голів
  • На Дніпропетровщині тривають виплати дотацій на утримання молодняку ВРХ
  • ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО: ВСЕ ПРО НОВУ ПОРОДУ ЧЕРВОНИХ БІЛОПОЯСНИХ СВИНЕЙ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Європа під Києвом


Саме таке враження складається, коли потрапляєш до Центру «Генетичних ресурсів» та ЗАТ «Агро-Регіон», які господарюють в Бориспільському районі Київщини. Тут є на що подивитись, чому здивуватись, чого повчитись. Сьогодні саме ці тваринницькі підприємства по-праву вважаються візитівкою столичного регіону. Та все по-порядку…
Напередодні Дня ветерана Міністерство аграрної політики організувало поїздку для своїх колишніх науковців і працівників саме на ці підприємства. Для людей, які вже багато років на пенсії, ця подорож стала по-справжньому незабутньою подією. Навіть невеличкий дощик, що накрапав з самого ранку, не засмутив ветеранів. Вони з таким задоволенням спілкувалися один з одним і вели наукові дебати, що й не зчулися, як під’їхали до території ТОВ «Генетичні ресурси».
Впевнено крокують до нових досягнень
Створене у 2004 році, ТОВ «Генетичні ресурси» досить швидко отримало статус державного селекційного центру.
На сьогодні організація володіє 6 га землі, на якій розташувалися забудови підприємства, майданчик для вигулу тварин, знайшлося місце і для доглянутих клумб, які майоріли різнобарв’ям осінніх квітів. Це перше, що ми побачили, ступивши на територію селекційного центру.
Європа під Києвом
Чистота та охайність території вражала. Не розчарували й приміщення центру, приємно вразивши комфортом та сучасністю. В боксах для утримання бугаїв підлога завжди посипана свіжою тирсою. Тварини ні в чому не відчувають нестачі. Лабораторія обладнана сучасною апаратурою, холодильними установками для збереження спермодоз. Застосовуються новітні технології, які дозволяють зберігати їх впродовж багатьох років без втрати властивостей. Як відомо, тваринницькі господарства України щорічно потребують близько 1,5-2 тисячі спермодоз, суттєву частину з них забезпечує селекційний центр.
Генеральний директор ТОВ «Генетичні ресурси» Олександр Сердюк гостинно запросив відвідувачів оглянути територію. Розповів, що сьогодні в центрі утримується 36 породистих биків, завезених із Німеччини, Нідерландів та Швейцарії, також є бугаї американської селекції. В основному це бугаї таких порід як: голштинська чорно–ряба, голштинська червоно-ряба, англер, сементал та лімузин. На сьогодні товариство забезпечує своєю продукцією понад 300 тваринницьких господарств України. В планах – експорт до країн Європи.
Та не тільки цією метою переймається підприємство. ТОВ «Генетичні ресурси» передбачає розвивати наукову та селекційно-генетичну діяльність, розширювати співпрацю із науковими закладами, зокрема Інститутом розведення і генетики тварин УААН.
Досягнення підприємства за чотири роки його існування -переконливі докази того, що його науковці впевнено крокуватимуть вперед, досягаючи нових вершин.
Європа під Києвом
Господарство європейського ґатунку
Велика Олександрівка - на перший погляд звичайнісіньке українське село. Варто відзначити, чистеньке, із заасфальтованими вулицями, заможними будинками, та кого цим сьогодні особливо здивуєш. Однак, коли ми в’їхали на територію господарства ЗАТ ПЗ «Агро-Регіон», склалося враження, що потрапили до Європи. Саме так - облаштовані за сучасними технологіями, охайно прибрані молочні ферми, зручні відділення для телят, чистенькі загони для великої рогатої худоби – все яскраво свідчило про руку досвідченого господаря європейського ґатунку. Сам господар підприємства, Юрій Михайлович Карасик, зустрів відвідувачів ще на території «Генетичних ресурсів». Адже досвідчений аграрій може детально розповісти про всі тонкощі тваринництва, зокрема й про селекційну роботу. І робить це із задоволенням, адже він - людина, яка щиро любить свою справу.
Юрій Михайлович радо запросив нас до свого господарства, познайомив із працівниками, коротенько повідав історію господарства, розповів про сьогоднішні здобутки та плани на майбутнє. Варто відмітити відношення до керівника робітників, яких ми зустрічали під час екскурсу. В їхніх словах відчувалися щира повага та вдячність. Дійсно, є за що дякувати Юрію Михайловичу – далеко не в кожному сільськогосподарському підприємстві люди отримують середньомісячну зарплатню у розмірі 1,5 тисяч гривень, а провідні фахівці - по 3,5 тисячі. І це не межа – керівник прагне більшого. А хто знає Юрія Михайловича, переконані, що його слово з ділом не розбігається. Адже людина, яка все життя присвятила сільськогосподарському виробництву, двічі перебувала на посаді міністра аграрної політики, як ніхто розуміє проблеми аграрного сектору, знає потреби селян, уміє ставити чітку мету та досягати її.
Зі слів Юрія Карасика ми дізналися, що ЗАТ ПЗ «Агро-Регіон» створено восени 2002 року за рахунок внесків акціонерів. У володіннях підприємства 14,5 тисяч га землі, з яких 86% використовується під посів зернових культур, а 14% - під сінокоси та пасовища. Спеціалізується господарство на вирощуванні зернових та кормовиробництві, племінному молочному скотарстві та племінному свинарстві. І в усіх сферах підприємство успішне.
У господарстві щорічно вирощують в середньому близько 80 тисяч тонн зернових, зокрема 60 тисячі тонн, або 75%, кукурудзи. Реалізують 2700 тонн м’яса у живій вазі, зокрема 600 тонн - великої рогатої худоби. Виробляють понад 7 тисяч тонн молока на рік, по 5385 кг в середньому від кожної корови.
Міцна і стабільна кормова база стала одним із головних чинників досягнення високих показників в молочному скотарстві. Також важливою складовою успіху є розведення високопродуктивних порід корів. ЗАТ ПЗ «Агро-регіон» тісно співпрацює із ТОВ «Генетичні ресурси», отримуючи від них селекційний матеріал для розведення високопродуктивних порід великої рогатої худоби. Також закупає нетелів високопродуктивних порід в інших регіонах та за кордоном. На сьогодні в господарстві є худоба голштинської породи з різних областей України, української чорно-рябої молочної та естонської порід. Нещодавно на підприємство завезено 250 голів нетелів сементальської м’ясо-молочної породи.
У господарстві ведеться активна селекційна діяльність. Наприклад, для підвищення молочної продуктивності та поліпшення технологічних якостей чорно-рябе маточне поголів’я схрестили з голштинськими чорно-рябими бугаями, а червоно-рябих - з голштинськими червоно-рябими. В результаті за кілька років отримали високопродуктивну молочну худобу. Варто відзначити, що у 2002 році товариству «Агро-Регіон» присвоєно статус племзаводу з розведення великої рогатої худоби, а з грудня 2005 року – ще й статус племзаводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи. За 2005 рік, за матеріалами бонітування, близько 97% поголів’я корів зараховано до класів еліта-рекорд та еліта.
На майбутнє підприємство ставить за мету збільшити чисельність поголів’я молочних корів до 1800 – 2000 голів та підвищити середні надої до 6-7 тисяч молока в рік від кожної корови.
Успішно займається господарство й свинарством. В «Агро-регіоні» розводять свиней великої білої породи англійської селекції. Також схрещують чистопородних кнурів породи ландрас зі свиноматками великої білої породи. Потім двопородних свинок запліднюють сім’ям кнурів дюрок, отримуючи нову високопродуктивну породу. За рік таких поросят отримують понад 30% від усіх народжених. Кнурів великої білої породи використовують для покращання відтворювальних та м’ясних якостей свиноматок основного стада. Кнурів великої білої породи, ландрас та дюрок практично щорічно завозять із кращих племзаводів з різних областей України. Із листопада 2004 року ЗАТ ПЗ “Агро-Регіон” має статус племзаводу з розведення свиней великої білої породи. Завдяки власному кормовиробництву досягнуто низької собівартості живої маси свиней, в результаті – високорентабельного свинарства.
Мабуть, не багато сільськогосподарських підприємств можуть похвалитися сьогодні такими ж досягненнями. Із спілкування з Юрієм Михайловичом стало очевидно, що головною складовою успіху господарства є масштабне мислення керівника. Юрій Михайлович не з тих, хто зупиняється на досягнутому. У його баченні - створення агросоюзу, що об’єднає велику кількість сільськогосподарських підприємств України. Ця модель господарювання давно підтвердила свою ефективність в Америці та Європі. Аграрій переконаний, що на сьогодні створення міцних аграрних спілок – запорука подальшого успішного розвитку аграрного сектору й нашої країни.
Також хочеться відзначити, що для Юрія Михайловича далеко не на другому плані турбота про своїх робітників. Як справжній прогресивний лідер та чуйна людина він завжди переймається їхніми проблемами. До Юрія Карасика завжди можна звернутися по допомогу і бути впевненим, що щільний робочий графік не завадить йому уважно вислухати та надати посильну допомогу. І люди цінують цю якість свого керівника, віддячуючи добросовісною працею.
Замість висновку
Після знайомства з такими підприємствами з’являється усвідомлення того, що ніякі політичні та погодні катаклізми не здатні завадити процвітанню справжніх господарів.
Оксана Шаповал





Схожі новини
  • Чисельність поголів'я крупної рогатої худоби в Харківській області збільшилась на 3,8%
  • Тваринницька галузь Кіровоградської області збільшилась на 185 корів елітної селекції
  • На Дніпропетровщині поголів'я великої рогатої худоби збільшилося майже на 2 тис. голів
  • На Дніпропетровщині тривають виплати дотацій на утримання молодняку ВРХ
  • ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО: ВСЕ ПРО НОВУ ПОРОДУ ЧЕРВОНИХ БІЛОПОЯСНИХ СВИНЕЙ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.