Аграрний тиждень. Україна
» » Техніка для весни
» » Техніка для весни

  Техніка для весни


  У ті часи, коли єдиною «технікою» на селі був кінь, селяни мали час на довгі новорічні й різдвяні свята. Нині ж, маючи під капотом трактора сотні кінських сил, механізатори і відпочивати встигають, і завчасно готувати своїх сталевих коней до виходу в поле. Бо тільки здається, що час ще є. Та як відомо, летить він швидко.
  Здавалось, он лише тільки закінчили комплекс осінньо-польових робіт. А вже попереду – перші «лютневі вікна». Судячи з прогнозів синоптиків, зима цього року не лютуватиме ні на півночі країни, ні на півдні. Тож ймовірно, що в поле доведеться виходити раніше. А значить, чим швидше варто підготувати всю необхідну техніку і обладнання. Бо торік восени, наприклад, сільгосппідприємства задіяли на польових роботах 500 тис. одиниць техніки (тракторів – 187 тис. од., ґрунтообробної техніки – 155 тис. од., посівних машин – 82 тис. од., зернозбиральних комбайнів – 45 тис. од.). Тоді готовність цієї техніки в середньому по Україні становила 98%.
  Також треба враховувати, що з початку 2013 р. сільгоспвиробники купили більше 12 тис. од. техніки на понад 5613 млн. гривень. Зокрема, тракторів було придбано 3699 одиниць (1745 млн. грн.), зернозбиральних комбайнів - 981 од. (1280 млн. грн.), кормозбиральних комбайнів - 454 од. (38,6 млн. грн.), ґрунтообробної техніки - 2138 од. (420,1 млн. грн.), посівної техніки - 1325 од. (566,9 млн. грн.), інших машин і техніки - на 1562,4 млн. гривень. До речі, частина аграріїв скористалась умовами фінансового лізингу: торік НАК «Украгролізинг» придбав і передав агровиробникам на умовах фінансового лізингу техніки на понад 60 млн. гривень.
  Нині ж, коли рік лише розпочався, машинно-тракторний парк кожного господарства потрібно ретельно підготувати до нового виробничого сезону. Щоб і посіяти вчасно, і зібрати без втрат.


  Схожі новини
 • Уряд удосконалить механізм отримання сільгосптехніки у лізинг
 • Аграрії Херсонщини оновили парк сільськогосподарської техніки на 140 млн. г ...
 • У цьому році на Полтавщині придбали сільгосптехніки на 52 млн. грн. більше, ...
 • Сільгосптехніку купують здебільшого закордонну
 • Агропідприємства Тернопільщини оновлюють машинно-тракторний парк

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.