Аграрний тиждень. Україна
» » Україна підписала декларацію щодо підтримки сільськогосподарських дорадчих служб
» » Україна підписала декларацію щодо підтримки сільськогосподарських дорадчих служб

  Україна підписала декларацію щодо підтримки сільськогосподарських дорадчих служб


  Сьогодні була підписана спільна Декларація країн Східного партнерства щодо співпраці із Європейським союзом у побудові системи дорадчих служб. З українського боку Декларація була підписана Олексієм Павленко, Міністром аграрної політики та продовольства України. Підписання декларації відбулося у Ризі, де Міністр перебуває із офіційним візитом.
  Сільськогосподарські дорадчі служби є засобом ефективного обміну досвідом щодо розвитку сільськогосподарських територій та менеджменту у аграрному секторі.
  Спільну декларацію підписали: Україна, Республіка Вірменія, Республіки Білорусь, Грузія, Молдова.
  На сьогодні в усіх регіонах України сформовані та функціонують сільськогосподарські дорадчі служби, працюють і надають дорадчі послуги на постійній основі професійні сільськогосподарські дорадники, а також експерти-дорадники, які внесені до державного Реєстру. Водночас згідно із статтею 404 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачено, що Співробітництво між Сторонами у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій охоплює, зокрема поширення знань шляхом проведення навчальних та інформаційних заходів, а також сприяння інноваціям шляхом проведення досліджень та просування системи дорадництва до сільськогосподарських виробників.
  Сторони заявляють намір щодо подальшого поглиблення зв'язків і співробітництва в галузі сільського господарства між Європейським Союзом та Республікою Вірменією, Республікою Білорусь, Грузією, Республікою Молдовою та Україною.
  Країни сприятимуть Європейського Союзу у підтримці програми реформ партнерів у галузі сільського господарства та реалізації середніх і дрібних проектів у аграрній сфері.
  Окремо позначено необхідність підтримки аграрного підприємництва, розширення та зміцнення багатосторонніх проектів в галузі сільського господарства та аграрних дорадчих служб. Для відповідної роботи дорадчих служб необхідно створення прозорого та ефективного середовища для їх реалізації. Дорадчі системи мають набути інституційного потенціалу.

  Довідково:
  Наразі правові засади здійснення сільськогосподарської дорадчої діяльності в Україні визначає Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність», яким встановлено, що сільськогосподарська дорадча діяльність – це сукупність дій та заходів, спрямованих на задоволення потреб особистих селянських та фермерських господарств, господарських товариств, інших сільськогосподарських підприємств усіх форм власності і господарювання, а також сільського населення у підвищенні рівня знань та вдосконаленні практичних навичок прибуткового ведення господарства.
  З господарської точки зору сільськогосподарська дорадча служба – це юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, або структурний підрозділ аграрного навчального закладу (науково-дослідної установи), які здійснюють дорадчу діяльність, мають у складі не менше трьох дорадників (які пройшли реєстрацію відповідно до законодавства) і внесені до Реєстру дорадчих служб.


  Схожі новини
 • Віктор Янукович та Броніслав Коморовський підписали Програму українсько-пол ...
 • В Україні планують створити Державну систему сільськогосподарського дорадни ...
 • Республіка Корея збільшить інвестування у сільське господарство України
 • Досвід і перспективи сільськогосподарського дорадництва в Україні
 • Дорадництво – стимулятор змін на селі

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Фотозвіти
Новини техніки
Рослинництво
500% рентабельности
1
02 листопада

500% рентабельности

Тваринництво
Відео