Аграрний тиждень. Україна
» » Експерти знають, що необхідно для розвитку вівчарства в Україні
» » Експерти знають, що необхідно для розвитку вівчарства в Україні

  Експерти знають, що необхідно для розвитку вівчарства в Україні


  В Україні потрібно розвивати м’ясне вівчарство, заявляють експерти ГО Agro.ReformsUA, оскільки сьогодні це високомаржинальний продукт, споживання якого в наступні 10 років продовжуватиме тенденцію до зростання у світ. Так сьогодні в Україні налічується більше 1,3 млн голів кіз та овець у всіх категоріях господарств.
  Варто відмітити, що за останні 25 років, поголів’я овець скоротилось майже в 8 разів. За даними статистики у 1991 році поголів’я овець становило майже 8 млн голів.
  «Однією з причин занепаду вівчарства в Україні – це відсутність якісного поголів’я м’ясних порід, – пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко, – другою причиною є малі об’єми виробництва баранини підприємствами, які в свою чергу не можуть забезпечити постійний налагоджений експорт».
  Нагадаємо, що Україна у 2016 році отримала річну квоту від ЄС на поставку охолодженої баранини на рівні 1625 тонн, і яку ще жодного разу за всі роки не починала використовувати.
  «Сьогодні технологія вирощування овець в Україні заклечається в тому, що в основному забій тварин відбувається у вересні, а в наступні місяці є значний спад у виробництві м’яса, та це лише вершина айсбергу – говорить експерт з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA Дмитро Сімашко – головна причина – це відсутність постійних потрібних об’ємів баранини для виходу на міжнародні ринки, яке не може забезпечити жодне з існуючих підприємств в Україні, тому чи не єдиним виходом із цієї ситуації є об’єднання виробників в кооперативи чи інші виробничі союзи».
  Експерти також додають, що особливістю сучасного світового вівчарства є те, що за останні роки значно зросла питома вага баранини і виручка від виробництва її досягає 90 %,а від реалізації вовни – близько 10 %, тому українським виробникам є стимули для розвитку.


  Схожі новини
 • Поголів’я овець та кіз на с.-г. підприємствах скоротилося на 14,5%
 • У Криму на 14% збільшилося поголів'я овець
 • Поголів'я ВРХ в Україні в січні 2013 р. збільшилося на 4,5% - до 4,709 млн ...
 • Питома вага Львівщини у виробництві валової сільськогосподарської продукції ...
 • Поголів'я ВРХ в Україні за 9 міс. 2012 р. збільшилося на 1% - до 5,04 млн ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.