Аграрний тиждень. Україна
» » Мінагрополітики вживає термінові заходи щодо боротьби з АЧС
» » Мінагрополітики вживає термінові заходи щодо боротьби з АЧС

  Мінагрополітики вживає термінові заходи щодо боротьби з АЧС


  Мінагрополітики спільно з відповідними службами вживає низьку термінових та дієвих заходів спрямованих на ліквідацію АЧС та недопущення його розповсюдження. Про це заявив Тарас Кутовий під час селекторної наради з обласними державними адміністраціями щодо покращення епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней та забезпечення безпеки держави.
  «Сьогодні активно вживаються заходи щодо недопущення поширення хвороби свиней на інші території та системи біозахисту свинарських господарств. Всі заходи відбуваються за інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней у новій редакції, яка повністю гармонізована до вимог міжнародного законодавства. Зокрема директиви Ради ЄС 2002/60/ЕС та була затверджена Міністерством у 2014 році»,- розповів Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час наради.
  Очільник аграрного відомства зауважив, що Держпродспоживслужбою було видано ряд наказів та розпоряджень щодо посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за профілактичними заходами проти АЧС. У кожному випадку підтвердження африканської чуми вживаються заходи відповідно до вказаної Інструкції. А саме: визначення меж неблагополучного пункту, зони захисту, встановлення карантину тощо. «У результаті вжитих заходів в Україні оздоровлено 70 із 105 неблагополучних по АЧС пунктів. При цьому не було зареєстрованого жодного повторного випадку в оздоровлених неблагополучних пунктах, що вказує на ефективність вжитих під час ліквідації хвороби заходів»,- прокоментував ситуацію Міністр Тарас Кутовий.

  Прес-служба Мінагрополітики


  Схожі новини
 • За рік в Україні виявлено 37 випадків АЧС
 • На Охтирщині вживаються заходи задля недопущення занесення збудника африкан ...
 • Із зони зараження африканською чумою на Запоріжчині за 20 днів вивезуть усі ...
 • Розпочато виплату компенсацій людям, які втратили свиней через африканську ...
 • В Україні вжито заходи щодо недопущення ввезення африканської чуми свиней. ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.