Аграрний тиждень. Україна
» » Незначний спад не стримав рекорди
» » Незначний спад не стримав рекорди

  Незначний спад не стримав рекорди


  Прогнозовані об’єми світового виробництва пшениці в 2016/17 МР в жовтневому прогнозі Департаменту сільського господарства США (USDA) було знижено на 0,4 млн тонн до 744,4 млн тонн, чого, втім, виявилось недостатньо для втрати статусу рекордного. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.
  Переглянути свої очікування на користь зниження експертів змусило значне скорочення виробництва пшениці в ЄС та США, яке не вдалося повністю компенсувати його пожвавленням в Австралії, Бразилії та Канаді. Натомість прогнозовані об’єми світової торгівлі культурою було підвищено до нового рекорду – здебільшого завдяки росту імпортних потреб в Бразилії, Індії та США. Прогнозовані об’єми експорту пшениці було підвищено для Австралії, Канади, США та України – вітчизняний експорт, за оцінками американських аналітиків, має усі шанси сягнути 15,5 млн тонн (+0,5 млн тонн з попереднього прогнозу).
  Негативні тенденції уже встигли міцно укріпитися у виробництві фуражних зернових, прогнозовані об’єми якого за останній місяць впали аж на 5 млн тонн – до 1 314,7 млн тонн.
  Продовжує втрачати свої позиції і виробництво кукурудзи, прогнозовані об’єми якого експерти USDA знову були змушені знизити – цього разу через спад в ЄС, США та В’єтнамі. Тим не менш, негативна тенденція у виробництві, здається, не заважає росту торгівлі, прогнозовані обсяги якої все вище з кожним місяцем. Збільшилися за останній місяць імпортні потреби в культурі в ЄС, Мексиці, Ірані та Вєтнамі, а от компенсувати їх довелося підйому обсягів експорту в Аргентині, Бразилії, США та Україні, яка, очікувано, в 2016/17 сезоні експортує на світові ринки 17,7 млн тонн кукурудзи (+0,7 млн тонн).
  Помітно за місяць просіло і глобальне виробництво ячменю, прогнозовані обсяги якого було знижено на 1 млн тонн до 143,7 млн тонн. Обсяги торгівлі культурою також піддались негативній динаміці, просівши на 0,8 млн тонн до 26,8 млн тонн.
  А от світове виробництво олійних культур в 2016/17 МР дещо пожвавилось і, за оцінками американських експертів, має всі шанси сягнути відмітки в 548,1 млн тонн (+3,6 млн тонн). Позитивна переоцінка завдячує росту виробництва сої (в США, Бразилії та Канаді) – до 332,2 млн тонн (+3,2 млн тонн), та ріпаку (В Австралії та Канаді) – до 67,6 млн тонн (+0,7 млн тонн).
  Незначне підвищення спостерігається і у виробництві соняшнику, світові обсяги якого було підвищено на 0,16 млн тонн до 43,99 млн тонн. Споживання культури також пожвавиться, сягнувши 43,7 млн тонн.


  Схожі новини
 • Черговий звіт USDA: нові рекорди
 • Прогнози USDA для України
 • Мінагрополітики: експорт зерна на 29.08.2014
 • Стан експорту зерна
 • Прогноз світового виробництва пшениці підвищено на більш як 5 млн тонн

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.