Аграрний тиждень. Україна
» » Озимий горох
» » Озимий горох

  Озимий горох


  У селі Орлівка Ренійського району на полях ТОВ «Дунай-Агрос» відбувся семінар для аграріїв кількох областей України та сусідньої Молдови. Учасники заходу оглядали сходи… озимого гороху.

  ДРУГИЙ рік із кількома сортами цієї культури провадяться експерименти і на півдні, і на півночі області. Практика показала: озимий горох витримує морози до 16 градусів за Цельсієм. До того ж якщо сходи взимку вимерзають, то не гинуть остаточно — із настанням тепла коренева система дає нові паростки. Отже, озимий горох на відміну від ярого може кущитися — а це гарні перспективи збільшення потенціалу врожайності.

  «Як відомо, основна проблема вирощування традиційного ярового гороху на півдні в тому, що під час його цвітіння зазвичай тут настає посуха. Цвіт опадає, тож урожайність культури мізерна. А ось озимі сорти використовують зимові запаси вологи. Тож аграрії мають більше шансів отримати гарний урожай бобових», — переконаний фермер із Кілійського району В’ячеслав Уханов. «Уперше ми посіяли озимий горох торік. Отримали врожайність 35 центнерів із гектара. І цього року бачимо непогані перспективи», — розповідає агроном із Республіки Молдова В’ячеслав Осипов.

  Про цінність гороху як гарного попередника пшениці, про азот, що накопичується у ґрунті при його вирощуванні, та про високий уміст білка у його зерні нашим аграріям відомо давно. А ось про озиму версію «царя полів» вони дізналися тільки нещодавно від колег із Чехії, Франції та Молдови. Дехто вже, як бачимо, вирішив скористатися сусідським досвідом.

   

  Олександр 
  ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.

  Одеська область.  Схожі новини
 • Греція – основний споживач українського гороху
 • В Україні зібрали 6 млн тонн зерна
 • Міністр Микола Присяжнюк привітав аграріїв Одещини з намолотом першого міль ...
 • Аграрії намолотили 3,8 млн. тонн зерна
 • Експер прогнозує дефіцит гороху, як це було з гречкою

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.