Аграрний тиждень. Україна
» » Кількість цукрових заводів в Україні може зменшитись вдвічі
» » Кількість цукрових заводів в Україні може зменшитись вдвічі

  Кількість цукрових заводів в Україні може зменшитись вдвічі


  В найближчі рік-два на сектор цукрового виробництва України чекають значні зміни, що пов'язані зі скасуванням Європейським Союзом квот на цукор з 1 жовтня 2017 року. Про це пише Latifundist.com з посиланням на комерційного директора «УкрАгроКом» Павла Фесюка.
  «Зі скасуванням квот на цукор очікується, що виробництво цукру в ЄС збільшиться з 13,5 млн т в рік до 16 млн т на рік. Деякі експерти прогнозують навіть 18-19 млн т в рік. Європа почне шукати нові ринки для збуту свого цукру, і Україна ― перша в цьому списку. Йдеться про якісний і дешевий цукор: сектор цукрового виробництва в Європі дотується і є високоефективним. Тобто українським виробникам доведеться зіткнутися з жорстокою конкуренцією з боку європейських виробників цукру», ― пояснив Фесюк.
  Він додав, що з приходом на український ринок європейського цукру відбудуться значні зміни. Йдеться як про скорочення посівних площ в Україні, особливо в південних регіонах, так і про укрупнення вітчизняного ринку.
  «З 2016 року в Україні працювали 42 цукрових заводи. За нашими прогнозами, їх кількість може зменшитися вдвічі. Ті виробники, які залишаться на ринку, змушені будуть підвищувати якість і продуктивність виробництва. Це стане можливим завдяки технологічному переоснащенню і переходу в виробництві з природного газу на альтернативні джерела енергії», ― сказав Фесюк.
  За його словами, частина виробників переорієнтується на виробництво біоетанолу.


  Схожі новини
 • За місяць цукор подорожчав на 2,6%
 • Раді пропонують відкрити ринок для імпортного цукру
 • Найсолодші виробники цукру
 • Ціна на цукор зросте у другому півріччі маркетингового року
 • Мито країн МС на український цукор зросло до $340 за тонну

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.