Аграрний тиждень. Україна
» » В Україні зареєстровано Асоціацію виробників гречки
» » В Україні зареєстровано Асоціацію виробників гречки

  В Україні зареєстровано Асоціацію виробників гречки


  В Україні офіційно зареєстровано Міжнародну асоціацію виробників гречки. Завдання новоствореної асоціації полягає в сприянні поглибленню зв’язку між виробництвом та селекцією гречки, розробці нових інтенсивних технологій виробництва, в тому числі органічних, - зазначає один із засновників асоціації — директора СТОВ «Перемога» Фастівського району на Київщині Микола Малієнко. Він переконаний, що гречка українськими аграріями недооцінюється, хоча в ній мають зацікавленість не тільки українські споживачі — хочуть придбати урожай для переробки навіть підприємства з Японії.

  «Рівень урожайності понад 30 ц/га переводить гречку у розряд надприбуткових культур із рентабельністю понад 200%», — зазначив він. За словами Малієнка, торік в Україні збирали в середньому 33,6 ц/га цієї сільгоспкультури. Максимальна ж урожайність гречки в країні становила 42,6 ц/га.

  У 2016 році ціни на гречку в Україні досягли рекордно високої позначки – 50 гривень за кілограм. При цьому середня ціна, за інформацією Держслужби статистики, зросла до 35,5 грн за кілограм. Урожай гречки в 2016 році сягнув 128 тисяч тонн, що на 24% менше, ніж в 2015 році. Це найнижчий показник за всю історію незалежності України.

  Інфоіндустрія


  Схожі новини
 • Врожай зернових сягнув рекордних 66 млн тонн
 • Урожай гречки кращий, ніж торік
 • 32 грн/кг - аномальна вартість гречки
 • Рекомендація аграріям збільшити посіви гречки на 20-30%
 • М.Безуглий: цього року ціна на гречку зростати не буде

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.