Аграрний тиждень. Україна
» » Виросла орендна плата за користування сільгоспугіддями державної власності
» » Виросла орендна плата за користування сільгоспугіддями державної власності

  Виросла орендна плата за користування сільгоспугіддями державної власності


  Стартова річна орендна плата за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення держвласності була визначена на рівні 7,26% від нормативної грошової оцінки земель або близько 23 105,97 тис. гривень. За результатами земельних торгів розмір орендної плати у середньому по Україні вдалося підвищити до 12,10% від нормативної грошової (38 472,5 тис. грн).

  У першому півріччі 2016 року цей показник становив 9% від нормативної грошової оцінки. За шість місяців 2017 року територіальні органи Держгеокадастру на земельних торгах реалізували 614 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа переданих в оренду ділянок становила  14,89 тис. гектарів.

  Найбільш активно земельні аукціони проводилися у Чернігівській (83 земельні ділянки загальною площею 2 701,2 га), в Одеській (71 ділянка площею 1 784,3 га), та Черкаській (52 ділянки площею 397,05 га) областях. Для порівняння: у першому півріччі 2016 року стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки в середньому становив 7,23% від нормативної грошової оцінки, за результатами торгів – 9,97%. У 2015 році стартова ставка складала в середньому 4%, за результатами торгів – 7%.

  Довідково:

  Усього станом на 30 червня 2017 року перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, включає 6 397 ділянок загальною площею 128 004,22 гектара.

  Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року ухвалив Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила при розпорядженні землями.

  Так, передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі.

  Також введено жорсткий розрахунковий норматив  площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні  безоплатно, – не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період (квартал).

  За інформацією Держгеокадастру

  Схожі новини
 • Кіровоградщина заробила 5,5 млн грн на землях
 • На Миколаївщині запропонують в оренду понад 4500 га сільгоспземель
 • В Україні від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначенн ...
 • Від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до бюдже ...
 • До бюджетів надійшло 79,5 млн гривень від продажу земельних ділянок державн ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.