Аграрний тиждень. Україна
» » «Арніка» хоче створити органічний кооператив
» » «Арніка» хоче створити органічний кооператив

  «Арніка» хоче створити органічний кооператив


  Агропромислова група «Арніка» планує стати ядром для об'єднання малих фермерів в органічний кооператив. Про це повідомляє AgroPortal.

   «Самостійно подолати труднощі становлення органічного виробництва для малих і середніх фермерів ― надзвичайно важко, а головне, дуже затратно. Знаємо це з досвіду обробки 11 тис/ га органічних площ. Відповідальність таких великих господарств, як наше, перед Україною і органічним рухом спонукає нас вийти з пропозицією про створення органічного кооперативу», ― сказав Олег Максак, виконавчий директор агропромислової групи «Арніка».

  Він нагадав про те, що органічне виробництво не обмежується вирощуванням продукції, але і вимагає неймовірних зусиль для сертифікації, документування, зберігання, спеціальної логістики, упаковки, доопрацювання та транспортування. Тільки відповідні аналізи продуктових партій обходяться в € 700.

   «Але одна справа, коли ми платимо таку суму за 500 тонн, і зовсім інша, коли її виставляють господарству, яке здатне лише на партію в 50 тонн. Коли у тебе за плечима тисяча і більше гектарів ― ти вже поважний гравець на органічному ринку. Тоді ти можеш спілкуватися не з сумнівними перекупниками, а з серйозними німецькими, австрійськими, швейцарськими авторитетними закупщиками, які розплатяться з нашими виробниками за пристойними цінами», ― сказав Максак/

  Він підкреслив, що цілому штату юристів доводиться працювати над формулюваннями договорів з партнерами, щоб убезпечити українську продукцію від ризиків, які чекають її в дорозі до кінцевого споживача.

  Так, вже відбулися переговори про створення першого органічного кластера навколо фермерського господарства Олексія Дона, відомого першопрохідця органічного виробництва.

  За розрахунками ініціаторів, фермери, які будуть переходити з традиційних технологій на органічні, завдяки спільним діям вже через 2 роки перехідного періоду отримають 5-8 тис. грн додаткового прибутку на кожному органічному гектарі.

  У свою чергу, «Арніка» як бізнес партнер, буде отримувати свої комісійні за послуги по кооперації. Вони будуть прозорими, зрозумілими для партнерів і цілком адекватними, враховуючи кінцевий результат, запевняє Максак.

  «Що стосується технологій вирощування, Олексій Дон консультуватиме невеликих учасників кооперативу, а ми, як великий і амбітний гравець на ринку, охоче поділимося досвідом і особливостями більш масштабного виробництва», ― пояснив керівник «Арніки».


  Схожі новини
 • «Арніка» експортувала в США партію органічної коноплі
 • Виробництво продукції соєвого комплексу продовжить зростати
 • Органічний фермер в ЄС отримує €300 допомоги на гектар
 • ПОЄДНАННЯ НАУКИ, ОСВІТИ, ПРАКТИЧНОГО ВИРОБНИЦТВА І СПРАВЕДЛИВОГО ПРОДАЖУ ЯК ...
 • «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у 2,5 рази збільшив виробництво кукурудзи

 • Комментарі


  Ми підтримуємо вирощення органічних продуктів.  Адже це здоровя нації. Для вирощення органічних продуктів необхідно відновити родячість землі, збагатити її гумміновими та фульфовими кислотми, яких дуже багато в органічному добриву-леонардит українського виробництва.

  Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.