Аграрний тиждень. Україна
» » Огляд молочного ринку за серпень
» » Огляд молочного ринку за серпень

  Огляд молочного ринку за серпень


  Світовий молочний ринок наразі на підйомі. Ціни на молоко не ростуть так активно, як раніше, але все ж спостерігається приріст. За даними IFCN індикатор цін на молоко у світі у липні склав 38,9 дол./100 кг молока, що на 55% вище показників липня минулого року та на 1,3% вище ціни червня поточного року. Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

  В Україні у серпні ціни також росли. Ринкова ціна була в підвищеному тренді. Особливо це стосувалося молока ґатунку екстра. У серпні ціна на нього склала 8,65 грн/кг з урахуванням ПДВ. Це на 46,4% вище ціни минулого року.

  Ціна на молоко вищого ґатунку у серпні була на 41,7% вищою, ніж торік та склала 8,16 грн/кг. За перший ґатунок переробники платили 7,87 грн/кг (+38,6%).

  Зростання цін стало можливим завдяки активній експортній торгівлі та, відповідно, підвищеному попиту на молоко. Світові ціни на масло продовжують рости, що дає можливість українським переробникам непогано працювати на експорт та платити вищу ціну за молоко. Крім того, галузь вже активно готується до осені та зими — те що молока буде не вистачати розуміють усі і намагаються зробити «запас міцності».

  Зростання цін не обійшло і прилавки магазинів. Ціни на молочні продукти у серпні зростали, але незначно. В порівнянні із липнем ціна на молоко жирністю 2,5% зросла на 40 коп. — 23,92 грн, масло додало в ціні 88 коп. —187,90 грн/кг, а сир — 30 коп. — 168,32 грн/кг.

  Найбільше подорожчав питний йогурт — на півтори гривні, та коштував 48,68 грн/кг.

  Виходячи зі світових тенденцій варто очікувати, що в першій половині вересня ціна на молоко буде зростати й надалі та додасть близько 4-5% (з розрахунку молока екстра класу).


  Прес-служба АВМ


  Схожі новини
 • Моніторинг цін на молоко та молочні продукти
 • Ціни на молоко ростуть
 • Закупівельні ціни на молоко почали зростати
 • Закупівельні ціни на молоко продовжують зростати
 • В Україні закінчується сезон «великого молока»

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.