Аграрний тиждень. Україна
» » ProZorro сигналізуватиме про потенційні порушення державних замовників у закупівлях
» » ProZorro сигналізуватиме про потенційні порушення державних замовників у закупівлях

  ProZorro сигналізуватиме про потенційні порушення державних замовників у закупівлях


  30 серпня 2017 запрацювала система ризик-індикаторів ProZorro. Вона дозволяє в автоматичному режимі виявляти закупівлі, у яких потенційно є порушення норм та принципів Закону "Про публічні закупівлі”.
  На початковому етапі розпочато обрахунок 16 показників, які сигналізують про ризики. В перспективі таких буде понад 60.
  Серед критеріїв, які відслідковує система: аномальна економія (понад 60%), робота постачальника тільки з одним замовником, не деталізоване тендерне оголошення, надмірно велика кількість лотів в одній закупівлі та інші. Відображення інформації системи відбувається в реальному часі за адресою: http://risk.dozorro.org .
  Вже зараз можна побачити візуалізацію, яка надає інформацію по ТОП-замовниках в системі. Також система відзначила, що найбільш поширеними ризиками є "Переможець незначно змінював ціну”(41%), "Дуже малий крок пониження ціни” (35%), "Не деталізований CPV (код товару, який закуповують)” (зустрічається майже у 13% обрахованих закупівель).
  Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на презентації пояснив: "Однією з переваг електронної системи закупівель – це швидкий доступ до великого масиву даних. Раніше документація по проблемному тендеру могла просто випаруватись, сьогодні – ми можемо аналізувати їх ще до того, як тендер відбувся”.


  Схожі новини
 • Бізнес навчився заробляти в ProZorro
 • система ProZorro стала обов’язковою для використання по всій Україні
 • Середній бізнес отримав доступ до держзакупівель
 • Міжнародна компанія вперше виграла тендер на постачання їжі для українських ...
 • МІНІФРАСТРУКТУРИ ЗАПРОШУЄ БІЗНЕС БРАТИ УЧАСТЬ У ЗАКУПІВЛЯХ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИ ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.