Аграрний тиждень. Україна
» » Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи
» » Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи

  Нові високоадаптивні гібриди кукурудзи


  Створення і впровадження у виробництво нових високопродуктивних гібридів кукурудзи, адаптованих до умов вирощування кожної ґрунтово-кліматичної зони, є одним із найважливіших шляхів підвищення урожайності й покращення якості продукції цієї культури.

  Компанія «Сингента» щороку пропонує товаровиробникам нові конкурентоспроможні гібриди, які мають високий потенціал урожайності та адаптовані до умов середовища. Так, у 2017 році до Реєстру сортів рослин України занесено нові високопродуктивні гібриди: СИ Талісман (ФАО 200), СИ Теліас (ФАО 220) і СИ Фотон (ФАО 260), СИ Фортаго Артезіан (ФАО 260) та СИ Зефір Артезіан (ФАО 430), які за умови дотримання рекомендацій щодо технології їх вирощування здатні значно підвищити рентабельність сільськогосподарського виробництва.


  Характеристика гібрида кукурудзи

  СИ Талісман ФАО 200

  Висока холодостійкість, ранній урожай зерна і силосу

  Група стиглості

  Тип адаптивності

  Використання

  Тип зерна*

  Бал

  Холодостійкість

  Посухостійкість

  Вологовіддача

  Темп початкового росту

  Толерантність до стеблових гнилей

  Середньоранній

  Середньопластичний

  Зерно/силос

  Кр.-зуб.

  9

  9

  10

  9

  10

  * Тип зерна: Кр.-зуб. - кременисто-зубоподібний.

   

       ** Рекомендований регіон вирощування: П - Полісся, Л - Лісостеп, Пн.С. - Північний Степ.


  Гібрид високоврожайний, скоростиглий, що дозволяє 

  отримати ранній урожай зерна й поживного силосу для худоби. Вміст білка у зерні складає 8,8–9,5 %, крохмалю - 72,1–74,1 %. Зерно придатне для переробки на крупу. СИ Талісман має добру холодостійкість і толерантний до гельмінтоспоріозу, фузаріозу, стеблових гнилей, пухирчастої та летючої сажок. Саме тому він придатний для сівби в ранні строки. Це дає змогу отримати сходи на 5–7 днів раніше, ніж у нехолодостійких, навіть у роки з недостатньою сумою активних температур. Таким чином, з’являється можливість збільшити фазу активного фотосинтезу, за якої в рослині інтенсивно накопичується органічна речовина.

  Отримання більш ранніх сходів і швидшого розвитку рослин у холодостійких гібридів дозволяє підвищити врожайність зерна і силосної маси, особливо в ті роки, коли друга половина вегетації проходить у посушливих умовах. СИ Талісман характеризується доброю посухостійкістю та високою врожайністю (рис. 1).

  Отже, можливість використання цього гібрида для ранніх строків сівби і короткий період вегетації також дають змогу оптимізувати посівну й збиральну кампанії та швидше звільнити поле для наступної культури, отримавши високу окупність витрат на вирощування.

   

  В умовах змінних метеорологічних чинників важко переоцінити значення високостабільних гібридів кукурудзи. Саме до цієї когорти належить СИ Теліас.

   СИ Теліас ФАО 220

  Стабільна врожайність в умовах стресу

  Група стиглості

  Тип адаптивності

  Використання

  Тип зерна

  Бал

  Холодостійкість

  Посухостійкість

  Вологовіддача

  Темп початкового росту

  Толерантність до стеблових гнилей

  Середньоранній

  Високоадаптивний

  Зерно/силос

  Проміжний

  9

  9

  10

  10

  10

   


  Гібрид має високу і стабільну врожайність (рис. 2), швидкий ріст на початку вегетації. В умовах достатнього вологозабезпечення і поживного стану ґрунту формує два господарсько-придатні качани. Вміст білка у зерні складає 8,8–9,7 %, крохмалю - 72,4–73,5 %.

   СИ Теліас - холодо- та посухостійкий, толерантний до гельмінтоспоріозу, фузаріозу, стеблових гнилей, пухирчастої та летючої сажок. Завдяки високому рівню прояву вищезгаданих корисних ознак його можна висівати як у ранні строки, так і використовувати для пересіву озимих культур, що погано перезимували.

  Здатність гібрида різко підвищувати врожайність на високому агрофоні, забезпечуючи високу окупність матеріально-грошових витрат, - цінна ознака, особливо для господарств інтенсивного типу. Тому їх особливо зацікавить новий гібрид СИ Фотон.

  СИ Фотон має високий потенціал урожайності (рис. 3) та добру вологовіддачу під час дозрівання. Вміст білка у зерні складає 9,0–10,1 %, крохмалю - 71,8–73,1 %.

  СИ Фотон також характеризується доброю посухостійкістю і толерантністю проти гельмінтоспоріозу, стеблових і кореневих гнилей. Рослини типу Stay Green забезпечують можливість вирощування його не лише на зерно, а й для виробництва високоякісного силосу для тваринництва.

  СИ ФортагоФАО 260

  Висока врожайність в умовах стресу і швидка вологовіддача

  Група 

  стиглості

  Викорис-тання

  Тип зерна*

  Бал

  Холодостійкість

  Посухостійкість

  Вологовіддача

  Темп початкового росту

  Толерантність до стеблових гнилей

  Середньоранній

  Зерно/силос

  Зубоподібний

  9

  9

  10

  10

  10

  Гібрид СИ Фотон придатний для вирощування в усіх зонах кукурудзосіяння України. Рекомендована густота стояння рослин під час збирання в зоні Лісостепу та Полісся - 60–75, у Степу - 45–55 тис./га.

  «Сингента», мета якої - забезпечувати стабільне сільськогосподарське виробництво за допомогою сучасних інноваційних досліджень і технологій, пропонує нову розробку «Артезіан», що передбачає створення і впровадження в сільськогосподарське виробництво нових гібридів кукурудзи з високим генетичним потенціалом урожайності й стабільності в умовах мінливих метеорологічних чинників.

   

  Перший представник із когорти «Артезіан» - гібрид СИ Феномен, який з’явився на ринку в 2016 році. І от надходять ще два гібриди цієї ж генетики: СИ Фортаго і СИ Зефір. Вони стануть досяжними для українських аграріїв уже в наступному сільськогосподарському сезоні.

  СИ Фортаго належить до гібридів елітної генетики «Артезіан». Він має низку цінних господарських ознак:

   - високий потенціал і стабільність урожайності (рис. 4);

  холодостійкий;

  швидкий ріст на початку вегетації;

  високий рівень посухостійкості;

  швидку вологовіддачу зерном під час дозрівання;

  високотолерантний до стеблових і кореневих гнилей, пухирчастої сажки;

  характеризується еректоїдним типом розміщення листків;

   

  вміст білка у зерні складає 9,2–9,8 %, крохмалю - 73,8–74,3 %.

  Гібрид СИ Фортаго придатний для вирощування за технологіями No-till та Mini-till у всіх зонах кукурудзосіяння України.

   

  Реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2017 році, також поповнився середньопізнім гібридом компанії «Сингента» СИ Зефір, який належить до елітної генетики «Артезіан». Його ключові характеристики: висока врожайність (рис. 5), посухостійкість і швидка вологовіддача.

  Гібрид СИ Зефір характеризується високим рівнем:

  урожайності;

  посухостійкості;

  стійкості до вилягання;

  вологовіддачі зерном у період дозрівання;

  толерантності до гельмінтоспоріозу, фузаріозів, гнилей.

  За лабораторними даними, середній вміст білка у зерні становить 9,2 %, крохмалю - 72,4 %.   

  Схожі новини
 • ЗАПОРУКА СТАБІЛЬНИХ УРОЖАЇВ
 • Рясно не на етикетці, а в полі…
 • КРАЩІ ГОСПОДАРІ ОБИРАЮТЬ КРАЩІ ГІБРИДИ
 • КРАЩІ ГОСПОДАРІ ОБИРАЮТЬ КРАЩІ ГІБРИДИ
 • СЕКРЕТ УСПІХУ ВНІС: ВІД СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ ДО НАСІННЯ

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.