Аграрний тиждень. Україна
» » ФАО надає рекомендації щодо законодавства України у сфері консолідації земель
» » ФАО надає рекомендації щодо законодавства України у сфері консолідації земель

  ФАО надає рекомендації щодо законодавства України у сфері консолідації земель


  За підтримки міжнародних організацій та проектів, Україна зараз перебуває на заключній стадії підготовки законодавства, що необхідне для відкриття ринку сільськогосподарських земель. У рамках цього процесу ФАО допомагає впровадженню консолідації земель та розробці проекту закону про консолідацію земель.

  ФАО надала Міністерству аграрної політики та продовольства та Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокодекс) свої висновки щодо оцінки правової бази про консолідацію земель в Україні та проекту закону про консолідацію земель, що було сформовано Державним геокатастром. Звіт включає правову оцінку проекту закону та рекомендації ФАО стосовно перегляду поточного проекту.

  "ФАО рекомендує повністю адаптувати нове законодавство до Добровільних керівних принципів з питань володіння та користування земельними, рибними та лісовими ресурсами в контексті національної продовольчої безпеки та найкращого міжнародного досвіду", - коментує фахівець з юридичних питань ФАО Маргрет Відар, яка працювала над звітом. "Оцінка ФАО полягає в тому, що поточний законопроект не відповідає даним принципам".

  Уряд України розглядає консолідацію земель як важливий інструмент для усунення фрагментації земель, яка, як очікується, набере нових обертів після відкриття ринку сільськогосподарських земель.

  «Дані по техніко-економічним обґрунтуванням землеустрою, що проводяться в рамках проекту ФАО у Фастівському та Білозерському районах, підтверджують, що результатом відкриття земельного ринку буде збільшена фрагментація як у володінні землею, так і у землекористуванні», - сказав фахівець ФАО із питань землеустрою Мортен Хартвігсен. «Однак зрозуміло, що в перші роки після відкриття ринку землі проекти консолідації земель не зможуть встигнути за темпами росту фрагментації».

  Законопроект про консолідацію земель передбачає консолідацію земель в Україні як на добровільній основі, так і мажоритарній, коли більшість учасників можуть прийняти рішення про реалізацію проекту, навіть якщо меншість не погоджується. ФАО, навпаки, рекомендує, щоб консолідація земель проводилася виключно на основі добровільного підходу, принаймні, для початку.

  «Якщо Україна вирішить прийняти закон з положеннями про консолідацію земель на основі більшості», - сказав Відар, - ФАО чітко рекомендує встановити належні гарантії безпосередньо в рамках закону, щоб забезпечити повагу і захист законних прав володіння та користування землею. Законопроект потрібно адаптувати до провідної міжнародної практики у питаннях консолідації земель на основі більшості з гарантіями, які захищають власників землі і користувачів, які можуть не захотіти брати участь у проекті ".

  Іншим важливим пунктом у звіті є прозорість процесу прийняття рішень. ФАО рекомендує включити в проект закону положення, що регулюють створення та функціонування директивних органів в проектах консолідації земель. На сьогоднішній день проект не містить таких положень.

  Окрім того, ФАО рекомендує, щоб консолідація земель здійснювалася в рамках більш широкої програми по плануванню розвитку громад.

  «У даному форматі законопроект фокусує свою увагу виключно на зміні форми власності на землю і зміні землекористування. В ідеалі консолідація земель повинна супроводжуватися підготовкою планів розвитку громади - разом з місцевим населенням і урядом. Це повинен бути інклюзивний процес, коли всі говорять», -стверджує Хартвіксен.


  Схожі новини
 • Мінагрополітики: Обговорено питання інвестиції у проведення консолідації зе ...
 • Законопроект про обіг земель захистить інтереси власників земель сільгосппр ...
 • Рада в першому читанні ухвалила мораторій на продаж земель
 • Україна перейматиме досвід Голландії щодо консолідації земель
 • Запроваджується дієвий механізм проведення інвентаризації земель

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Фотозвіти
Новини техніки
Рослинництво
500% рентабельности
1
02 листопада

500% рентабельности

Тваринництво
Відео