Аграрний тиждень. Україна
» » Українські фермери побачили, як працюють фермери у Європі
» » Українські фермери побачили, як працюють фермери у Європі

  Українські фермери побачили, як працюють фермери у Європі


  Нещодавно компанія «Альта Дженетикс Україна»організувала бізнес-поїздку Нідерландами та Німеччиною для представників агропромхолдингу «Астарта». Протягом кількох днів українська делегація відвідувала німецькі та голландські ферми, отримувала знання на тренінгах та семінарах і ділилася власним досвідом під час неформального спілкування. І як зізнався один з учасників поїздки, звертаючись до організаторів: «Ви втомили мене знаннями». Це, мабуть, найкраща відзнака для успішного заходу.

  «Мета роботи «Альта Дженетикс» - не просто продати сім’я, а стати партнером для господарств, допомагати у веденні бізнесу, - говорить міжнародний експерт «Альта Дженетикс» Мартен-Ян Хааскін. – Ми працюємо на результат, і ця поїздка була важливою для того, щоб показати, як працює «Альта Дженетикс» у Європі в щоденному режимі».

  На думку експерта, «Астарта» - один із найбільших холдингів не тільки в Україні, а й у Європі. За його словами, прогресивні ферми холдингу в майбутньому будуть тільки розвиватися, а тому так важливо ознайомитися з досвідом ведення тваринницького бізнесу в європейських господарствах, які вже досягли успіху. «Альта Дженетикс» працює на результат, - говорить Мартен-Ян Хааскін. – Основний показник ефективності роботи – це досягнення тільності корови. Представник «Альти» щодня відвідує ферму,  з якою співпрацює, вносить нові ідеї, допомагає вирішити питання менеджменту. Це щодення праця, яка спрямована на те, щоб не просто досягти певного рівня, а й утриматися на ньому. Ми показали учасникам бізнес-туру, як реально працює «Альта» в світі. В Україні є багато дуже хороших ферм, але є й такі, що досі проходять випробування часом. «Альта Дженетикс» знаходить можливість допомагати кожній з ферм досягати успіху. Саме тому намагаємося, щоб якомога більше українських фермерів відвідали підприємства колег за кордоном і на власні очі впевнилися, як працює компанія. Ми ділимося ідеями та досвідом, та намагаємося переконати, що і в Україні втілити це можливо».

  На думку директора з розвитку компанії «Альта Дженетикс Україна» Віталія Костюченка, поїздка була дуже інформативною і корисною. «Ми відвідали ферму в Нідерландах, де утримується маточне поголів’я «Альта Дженетикс», від якого отримуємо биків, з яких потім маємо генетичний матеріал для продажу. Крім того, з 200 найкращих корів у світі 60 утримується на цій фермі. Цікаво, що 90% приплоду з’являється на світ завдяки трансплантації ембріонів. Тобто мова йде про генетику найвищого рівня. Слід відзначити і високий рівень менеджменту: на фермі з поголів’ям 400 голів працює всього 5 осіб. Одна й та ж людина приймає рішення по відтворенню, вона ж осіменяє і підсаджує ембріони. Ферма має надої 39,5 л на добу, працює за програмою «Alta Cow Watch». Це програма, яка дозволяє вчасно виявляти корову в охоті, виявляти хворих тварин, спостерігати за ними. Великий інтерес у слухачів викликав тренінг Мартена-Яна Хааскіна стосовно генетики та геномної оцінки. Люди отримали ті знання, яких вони потребували.

  Дуже корисним і пізнавальним був візит до лабораторії BLGG. Це одна з найкращих лабораторій у світі. Нам показали, наскільки важливо робити аналіз кормів. Адже від якості фуражу (а це основний і найдешевший вид корму), умов його зберігання залежить кількість молока. Також учасники бізнес-туру відвідали майстер-клас від Міжнародного експерта з годівлі ВРХ Пітера ван Дорена. Він поділився знаннями, як читати звіт за результатами аналізу кормів. Як за допомогою цифр визначити, чи правильно зберігається фураж, чи вчасно був скошений, чи сухий, чи достатньо зволожений, щоб при наступній закладці врахувати всі нюанси і покращити результати. Крім того, ми мали змогу відвідати ферму, з якою співпрацює Пітер. Цікаво, що це був звичайний його робочий візит, а не спеціально організований для гостей».

  Своїми враженнями про поїздку до Нідерландів та Німеччини поділилися й представники агрохолдингу «Астарта». Так, на думку головного зоотехніка ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» Володимира Михайловича Різника, треба семимильними кроками в Україні втілювати те, що давно працює в Європі: «Ми на власні очі побачили, як працює «Альта Дженетикс», яких результатів можна досягти завдяки якісному генетичному матеріалу. Також ознайомилися з системою менеджменту, організацією годівлі, відвідали лабораторію BLGG, де побачили, як відбуваються всі процеси дослідження якості кормів. У нас, якщо проводять експертизу, то кажуть: корм поганий - і все. А там – пояснюють, чому він поганий, і рекомендують, що треба зробити, щоб покращити результат. Я дуже вражений поїздкою. Щиро дякую від усього «Полтавазернопродукт» і від себе особисто компанії «Альта Дженетикс Україна» за організацію цього бізнес-туру».

  А головний зоотехнік ТОВ «Агрофірма «Миргородська» Володимир Сергійович Гнатюк вважає, що поїздка була пізнавальною не тільки в професійному, а й в особистісному плані. «Більшість ферм, які ми відвідали, є сімейним приватним бізнесом. Справа передається з покоління в покоління, і вони цим пишаються. Крім того, мене вразило, що ферми розташовані поруч з житловими будинками, і нікому це не заважає. Власник з самого ранку, випивши чашку кави, може одразу ж іти на ферму. Йому не потрібно поспішати до контори, щось там вирішувати. Його зусилля повністю направлені на розвиток ферми. Фермери-сусіди не конкурують, як у нас, а допомагають один одному, діляться досвідом. Приємно відзначити відкритість компанії «Альта Дженетикс». Працівники не приховують своїх досягнень, а навпаки - демонструють їх, діляться досвідом. Дуже сподобалась ферма, де зібрана елітна генетика і розмноження відбувається методом трансплантації ембріонів. Це величезний прогрес, адже від однієї корови-рекордистки можна отримати приблизно 10 ембріонів. Вдячні організаторам, що дали змогу побувати також у лабораторії та отримати знання про оцінку кормів на тренінгу. Поїздка була дуже продуктивною і цікавою».

  «Коли я запитав, чи корови та молоко - основний бізнес для німецьких фермерів, то почув негативну відповідь, - говорить начальник відділу молочного виробництва ТОВ «Агрофірма ім.Довженка» Сергій Анатолійович Верднєв. – Для них це більше сімейний бізнес, традиція, а кошти отримують від реалізації біогазу та електроенергії. Дуже вразила висока організація праці. На 400 корів – 5 осіб і справляються, а у нас інколи 40 осіб на одній фермі ходять, а ефективність роботи набагато нижча. А справа в тому, що, оскільки це родовий бізнес, то і знання передаються з покоління в покоління. Вони живуть цією справою. Дуже важливо, що у Нідерландах дбають про кожен клаптик землі. Ніде не зустрінеш і бур’янинки. Побачили, як ферми співпрацюють з «Альта Дженетикс». Вони довіряють компанії повністю. І платять за тільність корови. Їх цікавить кінцевий результат. Також суттєвими є державні дотації. В Україні можливо втілити всі програми, що застосовуються в Нідерландах та Німеччині. Але багато чого залежить від держави».

  Таким чином, «Альта Дженетикс» продемонструвала, наскільки важливо не просто продати генетичний матеріал, а й давати нові знання, ділитися перевіреним досвідом, пояснювати переваги на прикладах конкретних господарств.


  Схожі новини
 • Альта Дженетикс Україна знайомить фермерів з останніми досягненнями галузі
 • Українські фермери вивчали досвід німецьких сімейних ферм
 • Українські фермери переймають досвід голландських господарств
 • Покращення ефективності ведення молочного господарства завдяки поліпшенню г ...
 • Переймаємо голландський досвід

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Фотозвіти
Новини техніки
Рослинництво
500% рентабельности
1
02 листопада

500% рентабельности

Тваринництво
Відео