Аграрний тиждень. Україна
» » Збільшилась частка молока екстра ґатунку
» » Збільшилась частка молока екстра ґатунку

  Збільшилась частка молока екстра ґатунку


  За результатами січня-жовтня 2017 року обсяги виробництва молока становили майже 9 млн тонн. Таким чином, за результатами року Мінагрополітики очікує виробництво молока на рівні 10387 тис. тонн. У 2018 році можливе незначне зниження виробництва молока до 10100 тис.тонн при одночасному збільшенні у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств. 

  Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час Х Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес-2017».

  «За результатами січня-жовтня 2017 року, виробництво молока зменшилось на 1% порівняно з відповідним періодом минулого року: господарствами населення зменшилось на 1,7 %, а сільгосппідприємствами напроти було збільшено на 1,8 %. Приємно відмітити, що помітно збільшилась частка молока екстра ґатунку, до 15% або 318 тис. тонн, отриманого від сільськогосподарських підприємств»,-наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції. Вона додала, що питома вага молока, закупленого переробниками для подальшої переробки  в сільськогосподарських підприємствах, становить на сьогодні 60,5 %, а в господарствах населення – 29,6 %.

  «Експорт українських молокопродуктів до інших країн  за цій період становив 112,3 тис тонн. Наприклад, ми значно збільшили експорт масла – в 3,5 рази, до $ 69 млн»,-відмітила  Ольга Трофімцева. Вона розповіла, що, окрім масла, українські компанії активно експортували в поточному році сири та молочні сироватки. «Головними покупцями українських молочних продуктів поки що залишаються країни СНД, але також в цьому році активізувались поставки до країн Азії та Європейського Союзу. На сьогодні майже повністю вичерпані тарифні квоти ЄС на вершкове масло та молочні пасти, а також на 34,5% вичерпано квоту на сухе молоко. Вперше цього року наші експортери почали використовувати квоту на молоко та вершки, станом на кінець жовтня квота була заповнена на 3,8 % »,- наголосила Ольга Трофімцева.

  За її словами, Мінагрополітики та Держпродспоживслужба продовжують свою активну роботу для відкриття нових ринків для експорту українських молочних товарів. Пріоритетними є такі країни, як: Ліван, Єгипет, Корея, Китай та інші. «Для розвитку галузі українського молочного скотарства є необхідним створити секторальну комплексну програму. І починати треба з розвитку селекції та генетики, технологій для виробництва та інше. Окрім того, надвзичайно важливою є кооперація між виробниками та переробниками, тому що це є найефективнішим шляхом формування повноцінних галузевих ланцюгів»,- резюмувала заступник Міністра з питань євроінтеграції.

  Довідково: Виробництво основних видів української молочної продукції у січні-жовтні 2017 року, за даними Держстат: молоко оброблене рідке-711 тис.тонн, масло вершкове- 84,2 тис.тонн, сир свіжий неферментований та кисломолочний- 50,2 тис тонн, сир жирний -91,1 тис тонн, йогурт, ферментовані чи сквашені вершки та молоко -310 тис. тонн, спреди та суміші жирові- 17 тис тонн, продукти молоковмісні- 708,2 тис. тонн.

  Прес-служба Мінагрополітики


  Схожі новини
 • Ключовим імпортером української сільськогосподарської продукції серед країн ...
 • Тарифні квоти на імпорт країнами ЄС українського меду на 2017 рік вже вичер ...
 • Виробництво молока екстра класу зросло на 44%
 • У II кварталі 2013 року можливе зниження цін на молочну продукцію
 • Україна в 2012 році може збільшити виробництво молока майже на 2%

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Фотозвіти
Новини техніки
Рослинництво
500% рентабельности
1
02 листопада

500% рентабельности

Тваринництво
Відео