Аграрний тиждень. Україна
» » Глобальні ціни на свинину у вересні
» » Глобальні ціни на свинину у вересні

  Глобальні ціни на свинину у вересні


   

  Глобальні ціни на свинину у вересніГлобальні ціни упродовж вересня були досить мінливими: з одного боку дається в знаки низхідний сезонний тренд, з іншого — погодні негаразди та поширення АЧС вносять свої корективи.

  Так узагальнюють цінову ситуацію на ключових ринках свинини аналітики Асоціації «Свинарі України».

   

  У наслідок поширення АЧС у Китаї, ціни на ринку свинини суттєво варіюють у різних провінціях. Так, заборона транспортування та реалізації живих тварин на ринках у вересні поширилась на 16 провінцій (не тільки на вражені, а й на сусідні), що в свою чергу спричинило суттєву розбіжність цін на свинину в країні. Втім, з кінця серпня середній рівень закупівельних цін у країні перевищує дводоларову позначку, а на початку третьої декади місяця встановився на рівні 2,07 дол. США/кг.


  Ціна на свинину в Бразилії також продемонструвала приріст за перший місяць осені: середні вересневі котирування у валютному вираженні були на 2% за серпневі. Підйом цін був спричинений обмеженою внутрішньою пропозицією свинини через вихід деяких виробників з галузі, а також активізацією зовнішніх поставок на початку осені. Зазначимо, що «торгівельні війни» між США та Китаєм ставлять бразильських трейдерів у досить виграшну позицію. Підтримкою останньої слугує «стриманість» закупівельних цін на свинину в порівнянні з іншими країнами: так, у продовж вересня ціни закупівлі свинини живою вагою варіювали в межах 0,8-0,9 дол. США/кг.


  Котирування на європейських ринках упродовж вересня демонстрували поступове пониження. Так, за чотири тижні середньозважений рівень цін на свиней забійною вагою у країнах співдружності послабилися більш ніж на 6%, досягнувши 1,436 євро/кг. Сезонно активніша пропозиція тисне на ціну закупівлі на фоні слабшого попиту, який скоротився через завершення сезону барбекю. Окрім цього, «неспокій» на ринку додає і поширення АЧС, зокрема у Бельгії, де активність м’ясопереробників скоротилася та «відчутно» вдарила по цінах. З іншого боку, ця ситуація дещо пригальмувала темпи спаду цін у Німеччині.


  У Росії ціни на живець свиней також «відчули» прихід осені: під впливом сезонних факторів та у наслідок укріплення національної валюти по відношенню до долара США, живець упродовж вересня втратив 5 центів/кг, а його у кінці місяця склала 1,85 дол. США/кг живою вагою

   


  Ціни на свиней в Канаді у середині вересня дещо підвищилися у порівнянні з початком місяця. Проте середній рівень котирувань поступився вересневим, склавши 0,88 дол. США/кг забійною вагою.

   


  У США ціни на свиней демонстрували упевненіший приріст та додали понад 15% за перший місяць осені. Така зміна відбулася під впливом більшої активності м’ясопереробників, які зараз повністю завантажили свої потужності. Оператори також відзначають зменшення середньої живої ваги тварин забійних кондицій у порівнянні з минулим роком. Втім, найбільшого впливу на поставки живця у другій половині вересня мав ураган Флоренс, який «прокотився» східним узбережжям США. Через негоду та її наслідки м'ясопереробники Північної Кароліни майже тиждень не могли здійснювати закупівлю тварин. В наслідок цього, торги на початку вересня велися в діапазоні 1-1,1 дол. США/кг забійною вагою, а в кінці ціна кілограму свинини майже сягнула 1,4 дол. США.

   

  Схожі новини
 • На ринку живця цінова перспектива серед операторів ринку неоднозначна
 • На ринок живця ціни «зберігають спокій»
 • Закупівельні ціни по ринку живця продовжують зростати
 • Ціни на свинину у світі: настрої та прогнози
 • Ціна на живець свиней стрімко падає

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.