Аграрний тиждень. Україна
» » Фактори, що зумовлюють зростання цін на «борщовий набір» в Україні
» » Фактори, що зумовлюють зростання цін на «борщовий набір» в Україні

  Фактори, що зумовлюють зростання цін на «борщовий набір» в Україні


  Фактори, що зумовлюють зростання цін на «борщовий набір» в УкраїніСитуація на ринку «борщового набору» цього сезону кардинально відрізняється від ситуації в минулому році. Майже всі овочеві складові українського борщу в перший тиждень жовтня в цьому сезоні подорожчали, тоді, як рік тому, ціни на всі види продукції знижувались. Фахівці ринку вважають, що зростання ціни цього сезону - це наслідок сукупності факторів, передає info.shuvar.com.

  «Частіше за все, у вересні та жовтні «борщовий набір» в Україні дешевшає. Відбувається це завдяки сезонному збільшенню пропозиції , в цей період вона, зазвичай, найбільша, бо триває збирання врожаю в комерційному секторі та в господарствах населення. Частина цього обсягу закладається на зберігання, а надлишок потрапляє на ринок. Цієї осені ми бачимо не тільки вищі ціни, а й постійне їх зростання, відбувається це не тільки через менший врожай. І фермерів, і перекупників дуже надихнули високі ціни в кінці минулого сезону, тому, фермери не поспішають продавати зібраний врожай, тоді як активність перекупників постійно зростає. Але треба пам’ятати, що перегрітий ринок - це досить небезпечне явище. Стриманий в сховищах обсяг українських овочів обов’язково з’явиться на ринку, а до цього моменту можуть заробляти імпортери. В цьому сезоні ми вже почали імпортувати моркву та цибулю»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

  За даними «Інфо-Шувар», на початок другого тижня жовтня ціни на «борщовий набір» в 1,5-2 рази вищі, ніж рік тому, тільки від початку вересня вони зросли на 10-15%. 

  Схожі новини
 • В Україні продовжують зростати ціни на кавуни
 • В Україні дорожчає картопля
 • Борщовий набір подешевшав
 • Овочі в Україні за місяць подорожчали в 1,5 рази
 • Споживачі з'їли прибуток

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.