Аграрний тиждень. Україна
» » Недостача вологи в грунті призупинила сівбу озимих зернових
» » Недостача вологи в грунті призупинила сівбу озимих зернових

  Недостача вологи в грунті призупинила сівбу озимих зернових


   

  Недостача вологи в грунті призупинила сівбу озимих зерновихПротягом останнього тижня спостерігалася прохолодна, вітряна і дощова погода. Середньодобова температура повітря становила 7,1-14,2 градусів, що на 1,0-1,5 градуси вище кліматичної норми, а в кінці тижня на 4 градуси нижче кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалася до 19,6-31 градусів, мінімальна - в холодні ночі знижувалася до 0,3-11,0 градусів. У Житомирській області відзначалися короткочасні заморозки до 0-0,3 градуси в повітрі, у Львівській - до мінус 0,6 градусів. Вечірні та ранкові години характеризувалися випаданням туману, який погіршував видимість до 200 м.

  Про це повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

  Майже на всій території країни пройшли дощі різної інтенсивності. Кількість їх становила 140-230% декадної норми. Минулі дощі поповнили запаси продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту. У більшості районів Харківської області запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) становили 22-26 мм, що в межах середніх багаторічних показників.

   

  У північних областях країни, при нормі 18 мм, кількість опадів становила 20-29 мм, в залежності від регіону. Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту складають 20-25 мм, в метровому - 120-140 мм.

  У Херсонській області запаси продуктивної вологи на полях під сівбу озимої пшениці і ячменю озимого залишаються незадовільними як в посівному шарі ґрунту, так і в орному, і не перевищують 2-10 мм. Такий хід погодні умови дещо призупинив посів озимих зернових культур. Оптимальні строки посіву пшениці озимої та тритикале вже закінчуються.

   

  Озимі зернові культури, висіяні в третій декаді вересня, знаходяться у фазі сходів і двох листків. Стан посівів оцінюється як хороший.

   

  Схожі новини
 • На полях недостатньо вологи для ріпаку
 • На Запоріжжі погода сприяє проведеннею польових робіт
 • Врожайність ячменю-дворучки при весняному посіві
 • Стан посівів сільськогосподарських культур
 • Озиме поле

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.