Аграрний тиждень. Україна
» » Нестача локомотивів та низька оборотність вагонів-зерновозів призводить до збитків українських аграріїв
» » Нестача локомотивів та низька оборотність вагонів-зерновозів призводить до збитків українських аграріїв

  Нестача локомотивів та низька оборотність вагонів-зерновозів призводить до збитків українських аграріїв


  Нестача локомотивів та низька оборотність вагонів-зерновозів призводить до збитків українських аграріївВітчизняні сільгоспвиробники скаржаться на логістичні проблеми, викликані нестачею локомотивів та, як наслідок, низькою оборотністю вагонів-зерновозів.

  Про це повідомляє прес-служба ВАР. 

  Через постійні затримки в подачі вагонів аграрії нерідко зривають зовнішньоекономічні контракти. Однак навіть коли підприємства мають у розпорядженні приватний вагонний парк, вони все одно не встигають швидко відвантажити продукцію через низьку оборотність вагонів, яка подекуди сягає 20 діб. А тому допуск приватної тяги на український ринок сприятиме збільшенню оборотності вагонів-зерновозів та безперебійному експорту аграрної продукції.

  Як зазначив засновник «Торгово-промислової компанії «Віком» Олег Маркін, філія його компанії - Комаровецьке хлібоприймальне підприємство (Хмельницька обл.) через проблеми з залізницею наразі не в змозі забезпечити планове відвантаження зернових.

  «Маневровий локомотив працює на 3 станції, і навіть якщо є вільні вагони для завантаження, їх не подають іноді протягом 3-5 днів. Ми готові придбати для підприємства маневровий локомотив, встановити електронні залізничні ваги, але не можемо зробити це без державного сприяння», - зазначив Маркін.

  За його словами, з 2015 року на підприємстві відбувається реконструкція діючих потужностей і установка нових по зберіганню і сушці зернових із залученням коштів ЄБРР та Світового банку. А тому через проблеми з залізницею під загрозою зриву опинився другий етап реконструкції підприємства із залученням інвестицій у розмірі близько 1 млн дол.

  У скрутному становищі опинився також Антон Пархоменко – представник ТОВ «Форвард» (Сумська обл.).

  «Станом на початок жовтня ми досі вивозимо ті об’єми, які мали бути відвантажені ще у серпні. З серпневих запасів нам ще залишається відвантажити близько 50 тон ріпаку та 380 тон пшениці. Затримка відбувається по причині банальної затримки вагонів», - зазначив він.

  За словами керівника ТОВ «Іст Агро Сервіс» (Чернігівська обл.) Олександра Коваленко, його компанія здійснює перевезення виключно завдяки орендованим вагонам, однак відсутність локомотивів і в його випадку викликає значні затримки з відвантаженням продукції.

  «На нашій станції вагони можуть стояти по 12 годин через відсутність тяги. Але це навіть не єдина проблема. Затримки нерідко відбуваються у портах. Справа в тому, що при відвантаженні продукції в порту перевага надається державним вагонам, а тому підприємства, які скористались орендованим рухомим складом, можуть простоювати ще до 7 днів», - сказав аграрій.

  У той же час сільгоспвиробники стикаються зі значними проблемами у зв’язку з закриттям залізничних станцій. Так, наприклад ПАП «Агропродсервіс» (Тернопільська обл.) у 2018 році збудувало елеватор потужністю 25 тис. тон одночасного зберігання на території станції «Денисів-Купчинці», яку «Укрзалізниця» закрила, виправдовуючись її збитковістю. Однак за словами комерційного директора компанії «Агропродсервіс» Тараса Барана, підприємство має потужності для завантаження 12 вагонів на добу.

  «В нас є можливість відвантажувати 12 вагонів на добу – це 680 тон на добу. Наш елеватор завантажений повністю. Для того, щоб вивезти усю законтрактовану продукцію, нам потрібно близько 300 вагонів у місяць», - відмітив він.

  Інша станція, якою користується підприємство «Агропродсервіс», – «Козова». Однак там компанії доводиться чекати на відправлення вантажу близько двох тижнів через відсутність маневрової тяги.

  Нагадаємо, 6 вересня відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин, в якому взяв участь заступник голови ВАР Михайло Соколов. Він зазначив, що допуск приватної тяги на ринок України є першочерговим завданням для вирішення «логістичного колапсу».

   

  Схожі новини
 • Відремонтовано понад 2,5 тис. зерновозів
 • ЗА ПІВРОКУ УКРЗАЛІЗНИЦЯ НАВАНТАЖИЛА В 1,3 РАЗИ БІЛЬШЕ ЗЕРНОВИХ ВАНТАЖІВ ПРО ...
 • У лютому Укрзалізниця вантажила на 28% більше зерновозів, ніж за відповідни ...
 • Укрзалізниця з початку року перевезла близько 15 млн. тонн зернових
 • Укрзалізниця з початку року перевезла близько 15 млн. тонн зернових

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.