Аграрний тиждень. Україна
» » Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів
» » Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів

  Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів


  Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунівВперше за останні три сезони експорт українських кавунів показав позитивну динаміку. За даними Держстату, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон. Експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний результат поточного сезону буде ще кращим по відношенню до останніх років. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».
  «В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією» , тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт.

  Слід також відмітити, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна. Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», - розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

  Найнижчі ціни на кавун в цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1.2-1.8 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг) а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг). В серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.

  Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів. За даними Держстату, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. т кавунів, що на 4% більше, ніж за весь минулий сезон. 

  За словами експертів, це ще не остаточні результати, адже експорт смугастої ягоди продовжується і в жовтні.

  «В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією», тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт», — зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

  За її словами, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна.

  «Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», — додала Тетяна Гетьман.

  За даними «Інфо-Шувар», найнижчі ціни на кавун в цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники пропонували кавун по 1,2-1,8 грн/кг, а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг. У серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.

  Схожі новини
 • В Україні продовжують зростати ціни на кавуни
 • Українські виробники збентежені через стрімке падіння цін на кавуни
 • Помідори подорожчали на тлі здешевлення більшості овочів
 • Кавуни і дині посунуть «борщовий набір»
 • Картопля в Україні в три рази дешевша, ніж роком раніше

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.