Аграрний тиждень. Україна
» » В Україні змінюватиметься зональна структура посівних площ зернових
» » В Україні змінюватиметься зональна структура посівних площ зернових

  В Україні змінюватиметься зональна структура посівних площ зернових


  Уже з нинішньої весни в Україні розпочнуться роботи щодо зміни зональної структури посівних площ зернових. Це передбачено програмою "Зерно України", розробка якої вийшла на фінішну пряму. Про це заявив у четвер на прес-конференції в УКРІНФОРМі президент Національної академії аграрних наук України Микола Безуглий, повідомляє кореспондент агентства.
  "Сьогодні маємо неоптимальну структуру посівних площ. У деяких регіонах України вирощуються не ті зернові культури, які є оптимальними для тієї чи іншої зони. Тож, зокрема, планується замінити площі посівів озимої пшениці у північній, лісостеповій частині України, степовій зоні на інші культури, більш придатні для цих зон. Приміром, пропонується вирощувати так зване зернове сорго у зоні степу", - зазначив президент Національної академії аграрних наук України.
  За його словами, також планується у найближчі роки довести посівні площі кукурудзи до 4 млн га, а валовий збір цієї культури через 4 роки збільшити до 25 млн тонн.
  М.Безуглий зазначив, що програмою "Зерно України" передбачені інші суттєві зміни у виробництві та реалізації зернових, зокрема у структурі логістики. "У степовій зоні зерно в основному має вироблятися для експорту, а в інших зонах - для внутрішніх потреб, у першу чергу для розвитку вітчизняного тваринництва", - зауважив він.
  Президент академії додав, що іншою важливою складовою програми "Зерно України" є технічне забезпечення українських сільгоспвиробників зерна. "Щоб забезпечити усі технологічні етапи щорічного виробництва зерна в обсязі 80 мільйонів тонн, загальна потреба на техніку у фінансовому еквіваленті складає 224 млрд гривень", - наголосив М.Безуглий.

  Схожі новини
 • Посівні площі під сільгоспкультурами в Україні збільшаться в Україні до 19, ...
 • Микола Безуглий розкаже все про зерно
 • Микола Безуглий: «Практично всі регіони забезпечили посів прогнозованих пло ...
 • Україна може ініціювати створення світового запасу зерна під егідою ООН
 • Україна може щорічно виробляти до 80 млн тонн зерна

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.