Аграрний тиждень. Україна
» » Микола Безуглий: «На ринок буде запропоновано більше 60 млн. т зерна»
» » Микола Безуглий: «На ринок буде запропоновано більше 60 млн. т зерна»

  Микола Безуглий: «На ринок буде запропоновано більше 60 млн. т зерна»


  Незважаючи на не досить сприятливі природно-кліматичні  умови минулої осені, нинішньої зими і весни, на ринок цього року буде запропоновано більше 60 млн. т зерна.

  - На ринок буде запропоновано більше 60 млн. т зерна. Вони складаються з 48-49 млн тонн врожаю поточного року і 12 млн. тонн перехідних запасів. При внутрішньому споживанні 27 млн. тонн, перехідних запасах - 5 млн. тонн, 27 млн. тонн може бути на експорт, - сказав сьогодні президент НААН Микола Безуглий журналістам під час брифінгу в Інституті землеробства НААН. – Тож проблем ні з продовольчим, ні з фуражним зерном не буде. Дай Бог, щоб наші зернотрейдери справилися з експортом такого обсягу зернових культур.

  Президент НААН також спрогнозував, що валове виробництво олійних культур може бути на рівні 11-12 млн. тонн.

  - Наші МЕЗи (маслоекстракційні заводи) перероблять до 10 млн. тонн, тож нам потрібно буде експортувати 2-2,5 млн. тонн олійних, - констатував науковець. – Тож економічна ситуація з виробництвом зернових і олійних культур в цілому по державі буде задовільною.

  На переконання Миколи Безуглого, проблемною ситуація буде в південних регіонах.

  - На превеликий жаль, рівень інтенсифікації технологій тут найнижчий. Так уже склалося історично, що в ці регіони інвестори не охоче вкладають кошти.  Порушення структур сівозмін, використання  недопустимих попередників щороку призводить до збільшення  втрат врожаїв у степових районах України, - констатував президент НААН. – Використовуючи власну методологію , я можу робити  наукові прогнози валового виробництва сільгоспкультур. І роблю це останні 5 років досить точно. І цього виробничого сезону  вони будуть точнішими за прогнози, скажімо, Міністерства сільського господарства Сполучених штатів Америки чи нашого Гідрометцентру».

  Прес-служба НААН 

  Схожі новини
 • Микола Безуглий розкаже все про зерно
 • Зернові, які аграрії зберуть у цьому році, значно перевищують внутрішні пот ...
 • Микола Азаров ознайомиться з потенціалом аграрної науки
 • У цьому році Україна може експортувати до 26 млн. тонн зерна
 • Мінагро продовжує знижувати прогноз експорту зерна з України

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.