Аграрний тиждень. Україна
» » Вірус африканської чуми свиней виявлено в селі на Запоріжжі
» » Вірус африканської чуми свиней виявлено в селі на Запоріжжі

  Вірус африканської чуми свиней виявлено в селі на Запоріжжі


  Відповідно до повідомлення головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області 30 липня 2012 р. у с. Комишуватка Приморського району Запорізької області в особистому господарстві було виявлено падіж свиней.

  Державною службою ветеринарної медицини Запорізької області було відібрано патологічний матеріал від загиблих тварин та направлено для дослідження в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
  При дослідженні патологічного матеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 31липня 2012 р. о 14.00 виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 2049п/12 від 31.07.2012).
  Ймовірним джерелом інфекції могло бути завезення відпочиваючими з Російської Федерації збудника хвороби в харчових продуктах тваринного походження.
  31 липня 2012 р. в осередку виникнення хвороби введено карантин, перекрито автомобільну дорогу, що проходить через село, та забезпечено рух автотранспорту в об’їзд, створено робочу групу, яка виїхала з метою координації дій з ліквідації хвороби та недопущення подальшого розповсюдження збудника хвороби в інші регіони України, зроблено перерозподіл та доставку деззасобів для здійснення оперативних заходів, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Запорізькій облдержадміністрації.
  У зв’язку з вищевказаним звертаємо увагу всіх громадян, які утримують свиней в особистих приватних господарствах, про:
  - термінове повідомлення державної служби ветеринарної медицини про випадки падежу тварин та підозри їх захворювання;
  - недопущення згодовування тваринам харчових відходів тваринного походження в непровареному вигляді;
  - недопущення купівлі продуктів тваринного походження в місцях стихійної торгівлі;
  - недопущення контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами.
  З метою локалізації та недопущення розповсюдження збудника хвороби у вогнищі виникнення хвороби здійснюються необхідні ветеринарно-санітарні заходи на території виникнення хвороби.

  Довідково: Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти із свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей та тварин). Вакцини відсутні. Майже все поголів’я свиней, що захворіло, гине. Підозрілі до захворювання тварини знищуються.


  Схожі новини
 • У Росії зафіксовано новий спах африканської чуми свиней
 • М'ясо свиней з 10-кілометрової зони в Запорізькій області тушкуватимуть дл ...
 • Розпочато виплату компенсацій людям, які втратили свиней через африканську ...
 • Держветфітослужба: У Європі зареєстровані нові спалахи захворювання тварин ...
 • В Україні вжито заходи щодо недопущення ввезення африканської чуми свиней. ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.