Аграрний тиждень. Україна
» » » Уявіть собі картину
» » » Уявіть собі картину

  Уявіть собі картину


  Уявіть собі картину: ви мчите своїм, скажімо, BMW чи Land Rover по селу. Таке ж буває. Правда? Аж раптом дорогу вам перебігає курка… у рожевому або неоново-жовтому жилеті. Так, так. У рожевому або неоново-жовтому. Не крутіть біля скроні пальцем, я не збожеволіла. І не жартую.

  Якось в Інтернеті я наштовхнулась на одну дуже цікаву інформацію. Виявляється, англійці мали і час, і бажання подбати навіть про пернатих.

  Так, британська фірма «Омлет» (omlet.co.uk), що спеціалізується на продажу аксесуарів для курей, створила жилет, що відбиває світло. Його завдання - врятувати курку чи півня, які опиняться на проїжджій частині дороги. Аксесуар виготовлений з «дихаючого» матеріалу Flectalon, аналогічного тому, який використовують спортсмени. І здатний не тільки зробити курей помітнішими, а й зігріти у холодну пору року. Крім того, він ще й ефективно відводить тепло, а отже активним несучкам не загрожує перегрів…

  Як колись жартома казав один із моїх шефів, нині народний депутат України, «був би розум, то можна було б збожеволіти»…

  Нам би їхні проблеми!

  А поки цивілізований світ створює дива, починаючи від одягу для пернатих і закінчуючи дрейфуючими островами-державами, ми з вами переймаємося єдиною проблемою - виживанням. Вдома і на роботі тільки й розмов, що про АТО і масову мобілізацію чоловіків; про «космічний» курс гривні та захмарні ціни на найнеобхідніші продукти; про відсутність роботи і борги по зарплаті… Тож усі й знервовані, й дещо депресивні. Можна збожеволіти!

  У аграріїв он весна «на носі». І нові передбачувані виклики. Торік через економічну нестабільність в країні більшість господарств зазнали фінансових втрат. Восени змушені були продати свій врожай за відносно низькими цінами. А сьогодні, зрозуміло, відчувають нестачу обігових коштів навіть для початку посівної кампанії, не те що на весь комплекс робіт. І це при тому, що вітчизняний АПК став у 2014-му галуззю із найбільшим валютним виторгом (торговельне сальдо сільгосппродукцією склало $10,6 млрд), а одразу два товари увійшли до рейтингу Топ-3 найбільш експортованих: соняшникова олія ($3,6 млрд) та кукурудза ($3,4 млрд).

  Це торік. А нині аграрні асоціації – знову прохачі й звертаються до керівництва держави з банальними питаннями, які, я певна, навіть не виникають у ситій Європі, де навчились одягати в жилети домашню курку. Бо там працюють закони і правила гри для бізнесу.

  В Україні, на противагу, ряд законів так і «лежить» у ВР або ще пишеться, а ціни на ресурси – галопують. Так, на аміачну селітру оптові ціни зросли вдвічі (з 3600 до 7300 грн/т), на комплексні міндобрива (NPK) теж удвічі (з 4000 до 8300 грн/т). У світі ціни на нафту і нафтопродукти знизилися більше ніж удвічі, у нас – зросли на 60%: дизельне пальне в Україні коштує 13,7 грн/л (опт), 16,5 грн/л (роздріб). А якщо хтось із аграріїв спробує завезти з-за кордону насіння чи техніку, то неодмінно заплатить додатковий збір (відповідно 10% та 5%).

  Отже, до існуючих бід ЩО матимуть українці у кінцевому результаті? Так, чергове здорожчання всіх продуктів.

  Утім, шанс на вирішення аграрних проблем є. Звісно, якщо аграріїв почують. Так, Аграрний союз України пропонує внести зміни до держбюджету-2015 і передбачити кошти для відшкодування банківських відсоткових ставок за кредитами (в розмірі близько 2 млрд грн) і переробку на внутрішньому ринку сирої нафти, закупленої на світовому ринку, для виробничих потреб сільського господарства. Також, вважають в АСУ, потрібно розробити механізм відміни (відшкодування) акцизу на дизельне пальне для виробничих потреб аграріїв з огляду на те, що техніка працює в полі, а не їздить по автомобільних дорогах; передбачити сприятливий режим завезення імпортних мінеральних добрив, засобів захисту рослин, техніки та комплектуючих. Проаналізувати ж ціноутворення на ринку мінеральних добрив та палива має Антимонопольнийкомітет.

  Словом, шляхи вирішення проблем є. Та чи почують їх у владних кабінетах?.. Що думаєте з цього приводу? Почують - не почують? В пору на ромашці поворожити. Жаль, зима ще.

  То як тут, підкажіть, не позаздрити європейським курці та півню, яких у жилети одягли? Бачиш, дбають там про безпеку пернатих. Переживають, щоб курку, бува, під час прогулянки сільською дорогою не збив Audi чи Seat.

  Ой, забула сказати. Ці аксесуари ще й мають захищати курей від вітру, дощу та снігу, тож у прохолодну пору року їх несучість не зменшиться. Принаймні так стверджують англійські розробники. Бо дбають у тому числі й про продовольчу безпеку.

  Збожеволіти можна.

  Або краще – нам би їхні проблеми!

   

  З повагою,

  Наталія Черешинська,

  головний редактор

   

  Схожі новини
 • Основний удар диспаритету цін прийняли на себе аграрії
 • Посівна дорожчає
 • Пропозиції Аграрного союзу України до Премєр-міністра Щодо збільшення варто ...
 • АПК України вкотре підтвердив статус локомотива економіки
 • Для весняно-польових робіт аграрії використають на 10% більше добрив, ніж т ...

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.