Аграрний тиждень. Україна
» » Корпорація «Сварог» до людей іде з добром
» » Корпорація «Сварог» до людей іде з добром

    Корпорація «Сварог» до людей іде з добром


    Кілька літ тому Шепетівський район займав передостаннє місце в сільськогосподарському виробництві Хмельниччини. Що не село – то головний біль, то велика проблема як для людей, так і для влади. І, здавалося, виходу з тієї ситуації нема. Проте дуже швидко з'ясувалося, що вона не така вже й тупикова. Бо у той же час (неповних п'ять літ тому) Шепетівський цукрокомбінат створив сільськогосподарський підрозділ для забезпечення власних потреб у сировині.

    Ясно, що вирощувалися буряки не на всіх орендованих чотирьох тисячах гектарів, адже сівозміна – то святе в землеробстві, отже, були й інші культури. Тоді ніхто не міг передбачити, що з цього підрозділу, як з невеличкого джерельця, розпочне свій переможний плин бурхлива ріка, ім'я якій – корпорація «Сварог-2006», а згодом екстенсивна Шепетівщина вийде в 2007 році завдяки корпорації на перше місце в області за обсягами виробництва продукції села.
    Зараз «Сварог» – цілком самостійне агроутворення, одне з найбільших в Західній Україні. Воно має в обробітку майже 55 тисяч гектарів землі в шести районах двох областей, і це не межа. Практично за два останніх роки корпорація досягла рекордних показників у кожній підгалузі. За великим рахунком, її досвід міг би стати й для держави наочним посібником щодо того, як за надзвичайно короткий термін вивести відстале сільське господарство на передові позиції.
    Корпорація «Сварог» до людей іде з добром
    Голова правління корпорації Андрій Гордійчук – суперталановита людина. Він бачить перспективу, багато знає. Він – мозковий центр, генератор ідей, які так успішно втілює в життя разом зі своєю командою. Робітники корпорації з досвідом роботи на землі більшим, аніж прожив Андрій Андрійович (йому 30 років), вважають його беззаперечним авторитетом.
    Зараз «Сварог» має в своїх лавах 1200 працюючих. Це цифра, якою можна і треба пишатися. У місцевого люду тих сіл, де працює корпорація, відпала потреба шукати заробітків десь далеко від дому.
    – Фонд оплати праці за чотири роки зріс в 3,5 рази, і така динаміка дуже тішить як керівництво корпорації, так і рядових працівників, – розповідає А. Гордійчук. – Зараз середньомісячний заробіток кваліфікованого працівника складає в середньому в сезон 3-3,5 тисячі гривень. Це досить пристойні гроші. Взагалі на підприємстві нема працюючих, які отримували б менше тисячі гривень. До цього ми прагнули і – досягли. Місячний фонд оплати праці в середньому становить мільйон двісті – мільйон шістсот тисяч гривень. Левову частку валової сільгосппродукції в Шепетівському районі, майже 90 відсотків, виробляє саме наша корпорація. Ми взяли в оренду занедбані господарства в сусідньому Славутському, центральному Хмельницькому і південному Новоушицькому районах, а також маємо в обробітку понад 15 тисяч гектарів землі в Сокирянському і Кельменецькому районах Чернівецької області. Невдовзі там ґрунти стануть такими ж родючими, як і на Шепетівщині. В багатьох сферах діяльності ми є найкращими. Ось як стрімко і динамічно розвивається наша корпорація.
    Про Новоушицький район та Чернівеччину треба сказати окремо. Там дуже сприятливі ґрунти для садівництва. Корпорація досі ним не займалася, але гріх було б не скористатися тими потенційними можливостями. Отож невдовзі до садів, які вона отримала в спадок, долучаться нові – інтенсивні, на крапельному зрошуванні. Там в короткі строки буде споруджено найбільший в Східній Європі склад для зберігання фруктів і овочів, що дасть можливість споживачам у зимово-весняний період отримувати дешевий і екологічно чистий вітчизняний вітамінний продукт замість польського чи голландського. Бо начебто й достатньо на душу населення виробляється садовини та городини, проте належно зберегти її не вдається через відсутність умов.
    А ще південний регіон дозволить ефективніше використовувати наявну дорогу техніку – за рахунок різниці температур на півдні і на півночі агротехнічні строки сівби й збирання різні. До речі, техніка – це теж предмет гордості корпорації. В модернізацію сільськогосподарського виробництва вкладено величезні кошти – 135 мільйонів гривень. За останніх два роки матеріально-технічна база оновилася кардинально.
    Корпорація «Сварог» до людей іде з добром
    Департамент технічного забезпечення корпорації має у своєму розпорядженні близько 80 одиниць самохідної техніки і приблизно 150 одиниць причіпної. Начальник департаменту Олександр Кобильник розповів, що перевагу надають техніці високопродуктивній, багатофункціональній, надійній, отже, як правило, імпортній. Вітчизняна, на жаль, не витримує конкуренції, а тому працює тільки на допоміжних роботах: підвезенні безводного аміаку та води до обприскувачів, завантаженні насіння чи міндобрив. Основні оператори, з якими співпрацює «Сварог» – американська компанія «Кейс», від якої тут 10 тракторів і 3 самохідних обприскувачі, німецька – «Клаас», яка поставила корпорації 6 комбайнів «Лексіон», 4 трактори «Атлес», кормозбиральний комбайн «Ягуар» і телескопічний навантажувач «Скорпіон». Є техніка від провідних американських виробників «Катерпіллер» (3 трактори «Челленджер» на гумовому ході), «Джон Дір» – (6 тракторів, до речі, найпростіших і найнадійніших у світі). Мають тут унікальні трактори «Фандт», 2 трактори та 7 комбайнів фірми «Массей Фергюсон», є кілька бурякозбиральних комбайнів «Холмер», котрі за добу викопують по 40 гектарів буряків кожен.
    Багатофункціональністю відзначаються агрегат «Карієр», причеп «Флігель», 4 комбінованих агрегати передпосівного обробітку ґрунту, які повністю готують площу за один прохід і дають можливість суттєво заощаджувати пальне і час, названий вище телескопічний навантажувач. Усі його чотири колеса поворотні, до нього в комплекті йде 5 приставок. Ця мурашка може піднімати вагу до 3 тонн на висоту 7 метрів, вона постійно зайнята, не зупиняється ні на хвильку. Окремі комбайни можна агрегатувати з жатками «Пауерфло», отже, відпадає потреба в ріпакових столах, ці жатки добре підбирають полеглицю. Також є в корпорації сівалка «Гренплей» – вона сіє по мінімально оброблених площах. До чотирьох наявних «Стайгерів» потужністю 450 кінських сил докупили три на 500 к. с. кожен. Вони агрегатуються з пристроями, здатними замінити оранку при суттєво більшому виробітку: якщо плуг «Лемкен» спроможний зорати за добу 40 гектарів, то глибокозрихлювач – 60-80 гектарів, а робота, вважай, та сама. Також тут випробували і схвалили роботу «Культипакера» – американського культиватора з шириною захвату 12 метрів, який виконує функції культивації і грудобою.
    Уже кілька років корпорація працює за системами точного землеробства. Практично всі трактори обладнані навігаційними пристроями, які дозволяють визначити місце знаходження трактора. В архіві зберігається вся необхідна інформація, тож за будь-який день можна точно довідатися, з якою швидкістю і за яким маршрутом рухався той чи інший трактор, в якому місці і скільки простояв тощо. Більш ніж на половині техніки бортові комп'ютери теж зберігають у пам'яті всі дані про роботу трактора, про витрати пального. Це – найточніша система контролю.
    Департамент рослинництва корпорації теж має про що звітувати в день професійного свята селян. Головний агроном Юрій Дмитрієв розповів, у яких обсягах корпорація сіє пшеницю, цукровий буряк, ріпак, кукурудзу на зерно і силос, багаторічні трави, сою, вику, ячмені, жито, люцерну, соняшник – аж не віриться, що таке буває. Одне слово – крупнотоварне виробництво. Тільки під цукровий буряк підготовлено 4620 гектарів глибокої оранки, отже, головному партнеру корпорації, Шепетівському цукрокомбінату, не буде потреби збирати сировину малими партіями.
    А які вагомі ужинки! Озима пшениця видала в цьому році в середньому по 50 центнерів зерна з гектара, окремі площі на ділянках розмноження, що називається, вистрілювали, зародивши по 65 і більше центнерів, яру пшеницю зібрали по 42 центнери з гектара. Цукрові буряки тут родять по 480-550 центнерів на кожному гектарі. Очікується, що врожай кукурудзи в сухому зерні вийде не менше 92 центнерів з гектара. Зібрано соняшник на площі 322 гектари, він дав у заліку по 2 тонни з гектара, це хороший результат для північної зони. А от з ріпаком зазнали розчарування. Він ріс на площі 1200 гектарів. Починали збирати його по 40 центнерів з гектара, а закінчували після стихії – по 16, на круг вийшло по 22, що дуже прикро.
    Вже стало правилом, що в корпорації отримує прописку все нове й прогресивне. Тож і горох тут зарубіжної селекції, прямостоячий, розрахований на збирання прямим комбайнуванням, і інші сільськогосподарські культури перспективні. За короткий час створено два насінницьких підприємства: ВАТ «Городищинське», яке вирощує еліту, та насінгосп першої групи «Лотівка-Еліт». Їх уже знають чи не в усіх куточках України. Найближчим часом буде збудовано сучасний завод для виробництва насіння ще вищої якості.
    Не так просто було довести до пуття занедбані ґрунти, які дісталися корпорації. Але цілеспрямована щоденна робота по відновленню родючості дає свої плоди. «Сварог» плідно співпрацює з Київською фірмою «Агротести», що робить аналізи ґрунтів на кожній площі і дає рекомендації відносно їх поліпшення, внесення необхідних добрив, макро- і мікроелементів. Бо працювати всліпу – значить, обманювати землю. Та й захист культур на всіх етапах вирощування тут серйозний.
    Особливі здобутки має корпорація у тваринницькій галузі. У вересні цього року в селі Велика Медведівка вона відкрила новий молочний комплекс на 700 корів, один з найкращих в Україні за обладнанням. До роботи на ньому залучено консультантів з-за кордону. Керівник департаменту тваринництва Анатолій Паляниця розповів, що три року тому ця галузь в корпорації була представлена лиш маленькою фермою в с. Пиляї, де було 200 бичків на відгодівлі. Зараз на території двох областей є 21 ферма, поголів'я наближається до 10 тисяч, і показники продуктивності хороші.
    Основний стратегічний напрям корпорації – молочне виробництво як найбільш рентабельне. Навесні стане до ладу новий молочнотоварний комплекс на 1200 голів у с. Вишневому, який теж працюватиме за найсучаснішими технологіями, згодом подібний – у Чернівецькій області. Триває будівництво відгодівельних комплексів на 2,5 тисячі голів кожен в селах Мокіївці і Чотирбоки, що на Шепетівщині. «Сварог» робить акцент на великі підприємства, де можна використати всі новітні технологічні досягнення: сучасні кормороздавачі, системи годівлі, контролю ваги, контролю поведінки тощо.
    Тут добре усвідомлюють, що кінцевий результат залежить від продуктивності стада, отож постійно триває відбір кращих зразків вітчизняної селекції. Чому не іноземної? Щоб зменшити ризики, адже наша худоба не така вибаглива. Але паралельно з цим закуповується за кордоном сім'я найкращих плідників, за кілька літ все молочне стадо корпорації матиме високі генетичні якості.
    Навесні тільки на відгодівлі планується мати 10-тисячне поголів'я.
    Генеральною лінією корпорації є виробництво біоетанолу. З цією метою розпочато будівництво заводу на Шепетівщині. Біоенергетична програма вкрай важлива не тільки для «Сварога», а для агросфери всієї України. На рівні держави уже прийнято ряд законів, які дали поштовх розвитку цієї справи. Андрій Гордійчук має надію, що при допомозі майбутніх народних депутатів, вихідців з Хмельниччини Сергія Буряка та Олександра Буряка вдасться пролобіювати закінчення законотворення щодо біоенергетики в державі. І це дасть змогу сільському господарству дивитися не на рік вперед, а на десятки літ, позбутися залежності від нафтових королів.
    Корпорація не збавляє, а тільки нарощує темпи капіталовкладень. В 2008 році планує вкласти в будівництво та основні засоби 60-80 мільйонів гривень. У цьому питанні вона вже давно стала першою не лише в західному регіоні, а в Україні.
    Розробляється проектна документація будівництва на Шепетівщині сучасного хлібозаводу, який дасть можливість забезпечити північний регіон Хмельниччини якісними хлібобулочними виробами європейського класу, але за доступною ціною, оскільки безпосередньо в руках корпорації зосереджені виробництво зерна та переробка його на борошно.
    – Цей рік показав не тільки Україні, а й світові, що сільське господарство, виробництво продуктів харчування є основою життєдіяльності планети, – каже Андрій Гордійчук. – Нема в людини іншого способу черпати енергію, як з продуктів харчування. Можна мати нафту, газ, інші енергоносії, але не буде хліба – все це втрачає свою цінність. Населення в світі зростає, тому наше аграрне виробництво отримало шанси, якщо можна так сказати, на «вибуховий» розвиток. При абсолютно нескладній, але правильній політиці в цьому бізнесі валовий продукт села за 2-5 років може бути більшим, ніж від хімічної чи металургійної галузей. При формуванні власного продукту ми не будемо залежати від вартості енергоносіїв.
    Корпорація «Сварог» заклопотана не тільки виробництвом. До кінця року на соціальну сферу тих сіл, в яких вона працює, буде витрачено мільйон гривень. Якщо раніше вона просто допомагала, то зараз створила департамент соціальної політики. Це вже буде цілеспрямована робота за цілою низкою програм у кожній галузі. Скажімо, проект по освіті передбачає створення в Шепетівці спортзалу для дітей і молоді, по медицині – організацію зразкового медцентру, розширеного ФАПу, щоб показати, якою має бути сучасна медична допомога. До багатьох сіл, які мріяти боялися про природний газ, вже прокладено газопроводи, люди користуються цим благом цивілізації. Діти в школах отримують стипендії від корпорації за хороше навчання. Ви чули про таке раніше? Звідси й висновок: не треба боятися великого капіталу.
    Отож, прихід корпорації «Сварог» на село принесе з собою тільки ряд позитивних зрушень.



    Галина СКРИПНИК
    Хмельницька область





    Схожі новини
  • У Чернівецькій області запустили першу чергу овочесховища
  • Корпорація «Сварог Вест Груп» розпочала будівництво елеватора у Чернівецькій області
  • З людьми і для людей!
  • СУЧАСНА ТЕХНІКА - НОВА ЯКІСТЬ РОБОТИ
  • СУЧАСНА ТЕХНІКА - НОВА ЯКІСТЬ РОБОТИ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Корпорація «Сварог» до людей іде з добром


Кілька літ тому Шепетівський район займав передостаннє місце в сільськогосподарському виробництві Хмельниччини. Що не село – то головний біль, то велика проблема як для людей, так і для влади. І, здавалося, виходу з тієї ситуації нема. Проте дуже швидко з'ясувалося, що вона не така вже й тупикова. Бо у той же час (неповних п'ять літ тому) Шепетівський цукрокомбінат створив сільськогосподарський підрозділ для забезпечення власних потреб у сировині.

Ясно, що вирощувалися буряки не на всіх орендованих чотирьох тисячах гектарів, адже сівозміна – то святе в землеробстві, отже, були й інші культури. Тоді ніхто не міг передбачити, що з цього підрозділу, як з невеличкого джерельця, розпочне свій переможний плин бурхлива ріка, ім'я якій – корпорація «Сварог-2006», а згодом екстенсивна Шепетівщина вийде в 2007 році завдяки корпорації на перше місце в області за обсягами виробництва продукції села.
Зараз «Сварог» – цілком самостійне агроутворення, одне з найбільших в Західній Україні. Воно має в обробітку майже 55 тисяч гектарів землі в шести районах двох областей, і це не межа. Практично за два останніх роки корпорація досягла рекордних показників у кожній підгалузі. За великим рахунком, її досвід міг би стати й для держави наочним посібником щодо того, як за надзвичайно короткий термін вивести відстале сільське господарство на передові позиції.
Корпорація «Сварог» до людей іде з добром
Голова правління корпорації Андрій Гордійчук – суперталановита людина. Він бачить перспективу, багато знає. Він – мозковий центр, генератор ідей, які так успішно втілює в життя разом зі своєю командою. Робітники корпорації з досвідом роботи на землі більшим, аніж прожив Андрій Андрійович (йому 30 років), вважають його беззаперечним авторитетом.
Зараз «Сварог» має в своїх лавах 1200 працюючих. Це цифра, якою можна і треба пишатися. У місцевого люду тих сіл, де працює корпорація, відпала потреба шукати заробітків десь далеко від дому.
– Фонд оплати праці за чотири роки зріс в 3,5 рази, і така динаміка дуже тішить як керівництво корпорації, так і рядових працівників, – розповідає А. Гордійчук. – Зараз середньомісячний заробіток кваліфікованого працівника складає в середньому в сезон 3-3,5 тисячі гривень. Це досить пристойні гроші. Взагалі на підприємстві нема працюючих, які отримували б менше тисячі гривень. До цього ми прагнули і – досягли. Місячний фонд оплати праці в середньому становить мільйон двісті – мільйон шістсот тисяч гривень. Левову частку валової сільгосппродукції в Шепетівському районі, майже 90 відсотків, виробляє саме наша корпорація. Ми взяли в оренду занедбані господарства в сусідньому Славутському, центральному Хмельницькому і південному Новоушицькому районах, а також маємо в обробітку понад 15 тисяч гектарів землі в Сокирянському і Кельменецькому районах Чернівецької області. Невдовзі там ґрунти стануть такими ж родючими, як і на Шепетівщині. В багатьох сферах діяльності ми є найкращими. Ось як стрімко і динамічно розвивається наша корпорація.
Про Новоушицький район та Чернівеччину треба сказати окремо. Там дуже сприятливі ґрунти для садівництва. Корпорація досі ним не займалася, але гріх було б не скористатися тими потенційними можливостями. Отож невдовзі до садів, які вона отримала в спадок, долучаться нові – інтенсивні, на крапельному зрошуванні. Там в короткі строки буде споруджено найбільший в Східній Європі склад для зберігання фруктів і овочів, що дасть можливість споживачам у зимово-весняний період отримувати дешевий і екологічно чистий вітчизняний вітамінний продукт замість польського чи голландського. Бо начебто й достатньо на душу населення виробляється садовини та городини, проте належно зберегти її не вдається через відсутність умов.
А ще південний регіон дозволить ефективніше використовувати наявну дорогу техніку – за рахунок різниці температур на півдні і на півночі агротехнічні строки сівби й збирання різні. До речі, техніка – це теж предмет гордості корпорації. В модернізацію сільськогосподарського виробництва вкладено величезні кошти – 135 мільйонів гривень. За останніх два роки матеріально-технічна база оновилася кардинально.
Корпорація «Сварог» до людей іде з добром
Департамент технічного забезпечення корпорації має у своєму розпорядженні близько 80 одиниць самохідної техніки і приблизно 150 одиниць причіпної. Начальник департаменту Олександр Кобильник розповів, що перевагу надають техніці високопродуктивній, багатофункціональній, надійній, отже, як правило, імпортній. Вітчизняна, на жаль, не витримує конкуренції, а тому працює тільки на допоміжних роботах: підвезенні безводного аміаку та води до обприскувачів, завантаженні насіння чи міндобрив. Основні оператори, з якими співпрацює «Сварог» – американська компанія «Кейс», від якої тут 10 тракторів і 3 самохідних обприскувачі, німецька – «Клаас», яка поставила корпорації 6 комбайнів «Лексіон», 4 трактори «Атлес», кормозбиральний комбайн «Ягуар» і телескопічний навантажувач «Скорпіон». Є техніка від провідних американських виробників «Катерпіллер» (3 трактори «Челленджер» на гумовому ході), «Джон Дір» – (6 тракторів, до речі, найпростіших і найнадійніших у світі). Мають тут унікальні трактори «Фандт», 2 трактори та 7 комбайнів фірми «Массей Фергюсон», є кілька бурякозбиральних комбайнів «Холмер», котрі за добу викопують по 40 гектарів буряків кожен.
Багатофункціональністю відзначаються агрегат «Карієр», причеп «Флігель», 4 комбінованих агрегати передпосівного обробітку ґрунту, які повністю готують площу за один прохід і дають можливість суттєво заощаджувати пальне і час, названий вище телескопічний навантажувач. Усі його чотири колеса поворотні, до нього в комплекті йде 5 приставок. Ця мурашка може піднімати вагу до 3 тонн на висоту 7 метрів, вона постійно зайнята, не зупиняється ні на хвильку. Окремі комбайни можна агрегатувати з жатками «Пауерфло», отже, відпадає потреба в ріпакових столах, ці жатки добре підбирають полеглицю. Також є в корпорації сівалка «Гренплей» – вона сіє по мінімально оброблених площах. До чотирьох наявних «Стайгерів» потужністю 450 кінських сил докупили три на 500 к. с. кожен. Вони агрегатуються з пристроями, здатними замінити оранку при суттєво більшому виробітку: якщо плуг «Лемкен» спроможний зорати за добу 40 гектарів, то глибокозрихлювач – 60-80 гектарів, а робота, вважай, та сама. Також тут випробували і схвалили роботу «Культипакера» – американського культиватора з шириною захвату 12 метрів, який виконує функції культивації і грудобою.
Уже кілька років корпорація працює за системами точного землеробства. Практично всі трактори обладнані навігаційними пристроями, які дозволяють визначити місце знаходження трактора. В архіві зберігається вся необхідна інформація, тож за будь-який день можна точно довідатися, з якою швидкістю і за яким маршрутом рухався той чи інший трактор, в якому місці і скільки простояв тощо. Більш ніж на половині техніки бортові комп'ютери теж зберігають у пам'яті всі дані про роботу трактора, про витрати пального. Це – найточніша система контролю.
Департамент рослинництва корпорації теж має про що звітувати в день професійного свята селян. Головний агроном Юрій Дмитрієв розповів, у яких обсягах корпорація сіє пшеницю, цукровий буряк, ріпак, кукурудзу на зерно і силос, багаторічні трави, сою, вику, ячмені, жито, люцерну, соняшник – аж не віриться, що таке буває. Одне слово – крупнотоварне виробництво. Тільки під цукровий буряк підготовлено 4620 гектарів глибокої оранки, отже, головному партнеру корпорації, Шепетівському цукрокомбінату, не буде потреби збирати сировину малими партіями.
А які вагомі ужинки! Озима пшениця видала в цьому році в середньому по 50 центнерів зерна з гектара, окремі площі на ділянках розмноження, що називається, вистрілювали, зародивши по 65 і більше центнерів, яру пшеницю зібрали по 42 центнери з гектара. Цукрові буряки тут родять по 480-550 центнерів на кожному гектарі. Очікується, що врожай кукурудзи в сухому зерні вийде не менше 92 центнерів з гектара. Зібрано соняшник на площі 322 гектари, він дав у заліку по 2 тонни з гектара, це хороший результат для північної зони. А от з ріпаком зазнали розчарування. Він ріс на площі 1200 гектарів. Починали збирати його по 40 центнерів з гектара, а закінчували після стихії – по 16, на круг вийшло по 22, що дуже прикро.
Вже стало правилом, що в корпорації отримує прописку все нове й прогресивне. Тож і горох тут зарубіжної селекції, прямостоячий, розрахований на збирання прямим комбайнуванням, і інші сільськогосподарські культури перспективні. За короткий час створено два насінницьких підприємства: ВАТ «Городищинське», яке вирощує еліту, та насінгосп першої групи «Лотівка-Еліт». Їх уже знають чи не в усіх куточках України. Найближчим часом буде збудовано сучасний завод для виробництва насіння ще вищої якості.
Не так просто було довести до пуття занедбані ґрунти, які дісталися корпорації. Але цілеспрямована щоденна робота по відновленню родючості дає свої плоди. «Сварог» плідно співпрацює з Київською фірмою «Агротести», що робить аналізи ґрунтів на кожній площі і дає рекомендації відносно їх поліпшення, внесення необхідних добрив, макро- і мікроелементів. Бо працювати всліпу – значить, обманювати землю. Та й захист культур на всіх етапах вирощування тут серйозний.
Особливі здобутки має корпорація у тваринницькій галузі. У вересні цього року в селі Велика Медведівка вона відкрила новий молочний комплекс на 700 корів, один з найкращих в Україні за обладнанням. До роботи на ньому залучено консультантів з-за кордону. Керівник департаменту тваринництва Анатолій Паляниця розповів, що три року тому ця галузь в корпорації була представлена лиш маленькою фермою в с. Пиляї, де було 200 бичків на відгодівлі. Зараз на території двох областей є 21 ферма, поголів'я наближається до 10 тисяч, і показники продуктивності хороші.
Основний стратегічний напрям корпорації – молочне виробництво як найбільш рентабельне. Навесні стане до ладу новий молочнотоварний комплекс на 1200 голів у с. Вишневому, який теж працюватиме за найсучаснішими технологіями, згодом подібний – у Чернівецькій області. Триває будівництво відгодівельних комплексів на 2,5 тисячі голів кожен в селах Мокіївці і Чотирбоки, що на Шепетівщині. «Сварог» робить акцент на великі підприємства, де можна використати всі новітні технологічні досягнення: сучасні кормороздавачі, системи годівлі, контролю ваги, контролю поведінки тощо.
Тут добре усвідомлюють, що кінцевий результат залежить від продуктивності стада, отож постійно триває відбір кращих зразків вітчизняної селекції. Чому не іноземної? Щоб зменшити ризики, адже наша худоба не така вибаглива. Але паралельно з цим закуповується за кордоном сім'я найкращих плідників, за кілька літ все молочне стадо корпорації матиме високі генетичні якості.
Навесні тільки на відгодівлі планується мати 10-тисячне поголів'я.
Генеральною лінією корпорації є виробництво біоетанолу. З цією метою розпочато будівництво заводу на Шепетівщині. Біоенергетична програма вкрай важлива не тільки для «Сварога», а для агросфери всієї України. На рівні держави уже прийнято ряд законів, які дали поштовх розвитку цієї справи. Андрій Гордійчук має надію, що при допомозі майбутніх народних депутатів, вихідців з Хмельниччини Сергія Буряка та Олександра Буряка вдасться пролобіювати закінчення законотворення щодо біоенергетики в державі. І це дасть змогу сільському господарству дивитися не на рік вперед, а на десятки літ, позбутися залежності від нафтових королів.
Корпорація не збавляє, а тільки нарощує темпи капіталовкладень. В 2008 році планує вкласти в будівництво та основні засоби 60-80 мільйонів гривень. У цьому питанні вона вже давно стала першою не лише в західному регіоні, а в Україні.
Розробляється проектна документація будівництва на Шепетівщині сучасного хлібозаводу, який дасть можливість забезпечити північний регіон Хмельниччини якісними хлібобулочними виробами європейського класу, але за доступною ціною, оскільки безпосередньо в руках корпорації зосереджені виробництво зерна та переробка його на борошно.
– Цей рік показав не тільки Україні, а й світові, що сільське господарство, виробництво продуктів харчування є основою життєдіяльності планети, – каже Андрій Гордійчук. – Нема в людини іншого способу черпати енергію, як з продуктів харчування. Можна мати нафту, газ, інші енергоносії, але не буде хліба – все це втрачає свою цінність. Населення в світі зростає, тому наше аграрне виробництво отримало шанси, якщо можна так сказати, на «вибуховий» розвиток. При абсолютно нескладній, але правильній політиці в цьому бізнесі валовий продукт села за 2-5 років може бути більшим, ніж від хімічної чи металургійної галузей. При формуванні власного продукту ми не будемо залежати від вартості енергоносіїв.
Корпорація «Сварог» заклопотана не тільки виробництвом. До кінця року на соціальну сферу тих сіл, в яких вона працює, буде витрачено мільйон гривень. Якщо раніше вона просто допомагала, то зараз створила департамент соціальної політики. Це вже буде цілеспрямована робота за цілою низкою програм у кожній галузі. Скажімо, проект по освіті передбачає створення в Шепетівці спортзалу для дітей і молоді, по медицині – організацію зразкового медцентру, розширеного ФАПу, щоб показати, якою має бути сучасна медична допомога. До багатьох сіл, які мріяти боялися про природний газ, вже прокладено газопроводи, люди користуються цим благом цивілізації. Діти в школах отримують стипендії від корпорації за хороше навчання. Ви чули про таке раніше? Звідси й висновок: не треба боятися великого капіталу.
Отож, прихід корпорації «Сварог» на село принесе з собою тільки ряд позитивних зрушень.



Галина СКРИПНИК
Хмельницька область





Схожі новини
  • У Чернівецькій області запустили першу чергу овочесховища
  • Корпорація «Сварог Вест Груп» розпочала будівництво елеватора у Чернівецькій області
  • З людьми і для людей!
  • СУЧАСНА ТЕХНІКА - НОВА ЯКІСТЬ РОБОТИ
  • СУЧАСНА ТЕХНІКА - НОВА ЯКІСТЬ РОБОТИ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.