Аграрний тиждень. Україна
» » РИНОК ЗЗР: ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ
» » РИНОК ЗЗР: ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ

  РИНОК ЗЗР: ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ


  Останнім часом ми часто чуємо про злиття агрохімічних гігантів на світовому ринку ЗЗР. Чи впливають ці події на український ринок?

  Перше значне злиття - два хімічних гіганти: компанії Dow і DuPont. Препарати компанії Dow раніше постачалися в Україну і продавалися компанією Syngenta, але після цього злиття пестициди продаватимуться під торговою маркою DuPont. Тобто якщо в першому півріччі 2016 року сумарний обсяг поставок препаратів від Syngenta і Dow дозволяв компанії Syngenta займати лідируючу позицію, то після завершення злиття це лідерство на ринку буде втрачене.
  Тим часом компанію Syngenta купує китайська державна компанія ChemChina. В її активах уже є ізраїльська Adama. І зовсім не виключено, що в майбутньому Syngenta (Швейцарія) об’єднається з Adama (Іраїль). Це дозволить китайському концерну конкурувати з об’єднаним гігантом Dow DuPont. За таких умов на українському ринку з’явиться безапеляційний лідер, чий сумарний обсяг імпорту буде вдвічі перевершувати найближчих конкурентів. Утім, поки що в компанії Syngenta заявляють про збереження незалежності.
  Серед тенденцій на українському ринку агрохімікатів у І-му півріччі 2016 року можна відмітити: зменшення імпорту оригінальних препаратів, зниження обсягу поставок на 6% (порівняно з відповідним періодом 2015 р.); збільшення кількості препаратів, імпортованих з Китаю; зміна лідерів імпорту і його структури; зменшення обсягу ринку в грошовому еквіваленті. Через зростання частки дешевих препаратів обсяг ринку ЗЗР України в грошовому еквіваленті знизився на 14%.

  Ріст китайської частки
  У першому півріччі 2016-го найбільша частка препаратів, завезених в Україну, припадала на китайські. Їх було імпортовано близько третини (30,5%), або 23 тис. тонн. У 2015 році частка китайських препаратів була на рівні 26%.
  Китай завойовує ринок засобів захисту рослин в усьому світі завдяки низькій ціні і зростаючій якості пестицидів, що в умовах постійної нестачі коштів у аграріїв є вирішальним фактором.
  Щоправда, експерти ринку прогнозують: до кінця 2016-го частка китайських пестицидів, імпортованих в нашу країну, повинна знизитися, бо мультинаціональні компанії збільшують свої поставки в зимовий період.

  Рокіровка лідерів ринку
  У трійці лідерів у 2016 році відбулися зміни, з четвертого місця на друге піднялася компанія Adama, з п’ятого на третє - компанія Monsanto, а Syngenta і BASF знизили обсяги імпорту.
  Серед постачальників пестицидів на український ринок домінувала компанія BASF, незважаючи на те, що її поставки в Україну в першому кварталі 2016-го впали на 16% і склали 7,77 тис. тонн.
  Загалом падіння імпорту препаратів мультинаціоналів меншає через наступ генеричних компаній, які активно завойовують ринок.
  На другому місці серед імпортованих пестицидів знаходяться препарати компанії Adama, чий імпорт склав 7,8 тис. т, або 10,3% сумарного імпорту.
  На третьому місці - компанія Monsanto з 9,4 тис. т, або 12,5%. У порівнянні з першим півріччям 2015-го компанія Monsanto наростила імпорт пестицидів майже втричі. Збільшення поставок пов'язане з нарощуванням імпорту препаратів Раундап Макс і Харнес, а також зі зростанням поставок для компанії «Адама Україна», якій компанія Monsanto поставила 1,6 тис. т гербіцидів. Окрім цього, Monsanto поставляє пестициди для компанії «Самміт-Агро Юкрейн», сумарний обсяг поставок у І-му півріччі цього року склав 128 тонн. Таким чином, чистий імпорт препаратів компанії Monsanto в Україну склав 7,7 тис. тонн.
  Четверте місце посідає компанія Syngenta з показниками поставок пестицидів в Україну в першому півріччі 2016-го - 7,2 тис. т (спільно з препаратами DOW Agroscience імпорт Syngenta становить 9,5 тис. т, що дозволяє їй лідирувати на ринку ЗЗР). Ця кількість на 16% менше, ніж за аналогічний період 2015 року.

  Стимулятори продажів
  У структурі імпорту домінували гербіциди, їх частка склала 69%, або 52,15 тис. тонн. Це на 4 тис. т більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зростання імпорту гербіцидів пов'язане з погодними умовами у весняний період, оскільки рясні дощі стимулювали ріст бур'янів, що вплинуло на обсяги їх використання, а отже, і на обсяги імпорту і продажів. Частка імпорту фунгіцидів склала 19%, або 14,35 тис. т, що на 3 тис. т (17%) менше, ніж у першому півріччі 2015 року. Зменшення імпорту фунгіцидів пов'язано з холодною погодою у весняний період, зниженням посівів озимої пшениці на 10% і рекордним збільшенням посівних площ кукурудзи (до 5 млн га), яка практично не вимагає фунгіцидного захисту і обходиться базовим протруєнням насіння.
  Інсектициди показали зниження імпорту на 3,6% (0,25 тис. т). Їх сумарний обсяг склав 7 тис. тонн. Падіння імпорту інсектицидів досить незначне і пов'язане зі зменшенням ввезення препаратів на основі хлорпірифосу із додаванням циперметрину, які мають високу норму витрати на гектар. У структурі імпорту частка інсектицидів склала 8%.
  Игорь Герасименко, аналитик рынка СЗР компании «Инфоиндустрия»
  http://infoindustria.com.ua/ryinok-pestitsidov-pod-zvezdoy-sliyaniy/

  Схожі новини
 • Рейтинг постачальників пестицидів до України
 • Конкуренція на ринку агрохімічної продукції зросла
 • Україна зменшила імпорт свинини на 5,5%
 • Україна на 65% збільшила імпорт сівалок у першому півріччі
 • 58,2 тис. тонн засобів захисту рослин імпортовано в Україну за півроку

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.