Аграрний тиждень. Україна
» » ШЛЯХИ ПРИМНОЖЕННЯ ВРОЖАЮ
» » ШЛЯХИ ПРИМНОЖЕННЯ ВРОЖАЮ

  ШЛЯХИ ПРИМНОЖЕННЯ ВРОЖАЮ


  Напередодні початку сезону ТД «Соєвий вік»  зібрав аграріїв на І Всеукраїнську конференцію «Посівна кампанія 2017: шляхи примноження врожаю». Учасники обговорили найактуальніші питання посівної, а представники компаній поділилися інформацією про засоби і технології збільшення врожаю та отримання максимальних прибутків.

  За словами директора ТД «Соєвий вік» Олександра Ушакова, особливостями цьогорічної посівної є рання весна і проблеми з сертифікацією насіннєвого матеріалу, що призвело до збільшення на ринку контрафактної продукції.

   

  Соєвий максимум

  За словами експертів ринку, соя, як і кілька років поспіль, цьогоріч знову буде рентабельною. Так, за інформацією ТД «Соєвий вік», торік собівартість сої становила 500 $/га, а середня врожайність склала 2,3 т/га.

  «За 19 років роботи компанія «Соєвий вік» зареєструвала 10 власних сортів сої, і в 2017-му наш портфель поповнить ще 6 високопродуктивних нових сортів, - розповідає Олександр Ушаков. – Лідерами за врожайністю є ультраранні наші сорти - Мавка, Сандра і Альянс, а сорт Атланта посідає лідерські позиції за рахунок високого вмісту протеїну. Багато господарств зменшують ризики, вдумливо підбираючи для вирощування різні за строком стиглості сорти, і це, зважаючи на погодну, кліматичну нестабільність, правильний підхід».

  Так працює і власник ТОВ «Жива нива» (Житомирська обл.) Олексій Язиков. У його господарстві вирощують жито, гарбуз, пшеницю, сою, при цьому Олексій вже багато років є прихильником технології no-till.

  «Ми висаджуємо багато сортів сої вітчизняної та іноземної селекції. Білявка, Аннушка, Анастасія демонструють гарні результати, щоправда не завжди дотягуючи до врожайності європейських сортів. Але ці сорти мають значну перевагу – вони стабільніші», - каже Олексій Язиков. Також він радить аграріям переходити на вирощування органічної сої, бо вона економічно вигідніша, продати її можна вдвічі дорожче за звичайну.

  За показниками 2016 року в господарстві затрати на 1 га посівів сої склали €400-410, середня врожайність – 2,2 т/га. Загалом у ТОВ «Жива нива» органічна продукція вирощується на 2 тис. га, і все вирощене експортується.

   

  Інокуляція і захист

  Досвідченим агрономам відомо: продуктивність сої залежить від якості виконання низки технологічних моментів. За словами агронома компанії «БТУ-Центр» http://btu-center.com/ Олександра Слободянюка, одним ізважливих заходів є інокуляція насіння ефективними штамами симбіотичних бактерій роду Bradyrhizobium japoniсum. Причому інокуляцію потрібно проводити щороку.

  «На ринку України є багато виробників препаратів - 10 вітчизняних і23 іноземних. І кожен сільгоспвиробник самостійно обирає препарат на свій розсуд за складом і за ціновою політикою. Та хочу звернути увагу, що за основними критеріями вітчизняні інокулянти не поступаються іноземним і при цьому вдвічі дешевші, що допомагає знизити витрати на виробництво», - зазначає Олександр Слободянюк.

  За його аргументами, при вирощуванні сої потрібно знати, що оптимальний рН ґрунту для цієї культури – слабокисле або нейтральне середовище, вологість ґрунту для нормального функціонування бульбочок має бути 40-60%, щільність ґрунту – 1-1,15 г/см3.

  «Відповідно повинен бути і захист, адже в Україні 50% врожайності сої втрачається через відсутність ефективної системи захисту, - наголошує Олександр Слободянюк. - «БТУ-Центр» має три види інокулянтів, але найновішою нашою розробкою є Різолайн ® - висококонцентрований препарат для попередньої обробки насіння. Його особливістю є те, що до складу входять чотири штами Bradyrhizobium japoniсum, які пристосовані дорізних ґрунтово-кліматичних умов, забезпечуючи ефективну азотфіксацію вусіх кліматичних зонах. А завдяки використанню в препараті протектору Різосейв®, який є власною розробкою науковців компанії, обробку насіння сої можна проводити за5-7 діб допосіву зодночасним використанням хімічних протруйників, без зниження ефективності бульбочкоутворення тасимбіотичної азотфіксації».

  Загалом, на переконання Олександра Слободянюка, для ефективного вирощування сої є три концепти: родючий ґрунт з нормальною мікрофлорою, здоровий старт насіння і здорова рослина.

  Всього цього можна досягти, використовуючи препарати«БТУ-Центр» . Відновити родючість ґрунту можна вносячи ефективні мікробіологічні препарати, наприклад Граундфікс ® який перетворює фосфор і калій на доступну форму, підвищує коефіцієнт використання поживних речовин і добрив з ґрунту, забезпечує рослинам збалансоване живлення. Застосовувати препарат можна під час основного обробітку під оранку, під час передпосівної культивації 

  або вносити безпосередньо в рядок. Як розповів Олександр Слободянюк, приклад внесення Граундфікс ®  безпосередньо в рядок під час посіву має агропідприємство «Пальміра» (Золотоніський р-н, Черкаська обл.). Торік таким способом препарат внесли 28 квітня. Надослідному полі інокулянт Різолайн®  вносився убаковій суміші занормою 0,35 л/га, одночасно зРКД табіопрепаратом Граундфікс® унормі 5 л/га.

  Урожайність з інокулянтом становила 32,3ц/га, анаділянці з додатковим внесенням Граундфікс® - 38ц/га. Приріст урожайності до контролю склав +6,2 ц/га.

  «Щоб рослини були здоровими, радимо використовувати лінійку препаратів, які здатні забезпечити рослину необхідними мікроелементами. За результатами досліджень, проведених у Сумській області в філії МХП «Врожайна країна», після проведення двох обробок посівів сої комплексом препаратів було отримано приріст урожайності до контролю +2,93 ц/га. За економічною ефективністю станом на 2015 рік це склало +2344 грн», - повідомив Олександр Слободянюк.

  Дослідження із застосування повної технології препаратів«БТУ-Центр»  проводилися і на демоділянках ТД «Соєвий вік». Випробування проходили на сорті Атланта, дата посіву - 25 квітня. Отримано приріст урожайності +10,5 ц/га, тобто 45% до контролю.

  Схема досліду в ТД «Соєвий вік»

  Агрономічні заходи

  Препарат

  Норма внесення

  Обробка ґрунту

  Граундфікс

   

  8,0 л/га

  МікоХелп

  2,0 л/га

  Обробка насіння

  Органік-баланс

  1,0 л/т

  МікоХелп

  2,0 л/т

  Різолайн

  2,0 л/т

  Енпосам

  0,3 л/т

  Обробка в період 3-4 трійчастих листків

  Органік-баланс

  0,3 л/га

  Фітохелп

  0,8 л/га

  HelpRost Бор

  0,5 л/га

  Енпосам

  0,2 л/га

  Обробка в фазу бутонізації

  Органік-баланс

  0,5 л/га

   

  Фітохелп

  0,8 л/га

   

  HelpRost Бор

  1,0 л/га

   

  HelpRost Соя

  1,0 л/га

   

  Енпосам

  0,2 л/га

   

   

  Людмила ЛЕБІДЬ

  Схожі новини
 • Нестандартні рішення
 • Як підвищити потенціал урожайності сої?
 • Якісне насіння — умова підвищення врожайності сільськогосподарських культур
 • Підтримати зернові урожаю-2013
 • Ризобофіт – біопрепарат для підвищення урожайності бобових культур

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.