Аграрний тиждень. Україна
» » Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ
» » Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ

    Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ


    Чергове засідання колегії Держдепартаменту ветмедицини, на яке були запрошені начальники управлінь ветмедицини та директори державних лабораторій ветмедицини в АР Крим, областях, м. Києві та Севастополі, начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті, керівники республіканських установ ветмедицини, відбулося 14 вересня у м. Одеса.
    У роботі колегії взяв участь і виступив міністр аграрної політики України Юрій Мельник.
    Але перед початком пленарної частини учасники колегії ознайомилися з умовами і режимом роботи, облаштуванням Одеської обласної державної лабораторії ветмедицини та технологією ведення тваринництва в одному з господарств області. А вже під час засідання обговорили питання виконання планів протиепізоотичних заходів та хід виконання заходів щодо оздоровлення тваринництва від лейкозу ВРХ.
    Інформуючи про проведені протиепізоотичні заходи, Олександр Вержиховський, заступник голови Держдепартаменту ветмедицини, констатував, що епізоотична ситуація в Україні є стабільною і контрольованою державною службою ветмедицини. За 8 місяців поточного року не допущено масових проявів та поширення збудників заразних хвороб, особливо небезпечних як для тварин, так і для людей.
    Вержиховський також зазначив, що у світі значно погіршилась епізоотична ситуація щодо ящуру, африканської та класичної чуми свиней, високопатогенного грипу птиці. Так, ящур зареєстровано в 20 країнах, серед яких Туреччина, Казахстан, Великобританія, африканська чума свиней — у 6 країнах, у т.ч. в Грузії, Вірменії, класична чума свиней — у 8, у т.ч. у Росії, Угорщині, Болгарії. Тому детально доповідач зупинився на епізоотичній ситуації щодо окремих особливо небезпечних хвороб тварин, які реєструються в Україні. Зокрема, випадків сибірки було виявлено лише 3. У неблагополучних пунктах діагноз був встановлений своєчасно, проведено оздоровчі заходи, не допущено поширення збудника та захворювання людей. І надалі для спеціалістів ветмедицини основою в роботі залишається дотримання і виконання вимог чинної Інструкції з профілактики та боротьби із сибіркою.
    У господарствах усіх форм власності, за повідомленням Олександра Вержиховського, майже вся птиця вакцинована проти хвороби Ньюкасла. Лише в Запорізькій, Івано-Франківській, Київській та Сумській областях імунізацією охоплено до 80% птиці. Залишається актуальним у подальшому завдання - домогтися всіма наявними засобами повного охоплення птиці вакцинацією.
    Сьогодні моніторингові дослідження на високопатогенний грип птиці проводяться згідно з планом. Усього досліджено 171 613 голів, антитіла виявлено у 32 випадках, у т.ч. 7 - серед дикої птиці (Тернопільська, Харківська області), 1 - серед синантропної, 20 - у птиці приватного сектора (АР Крим, Тернопільська, Харківська) та 4 - у птахогосподарствах. Найбільш тривожною для України є ситуація на одній з птахофабрик Краснодарського краю Росії, де утримується 161 тис. голів птиці. Найважливішим для персоналу є обов’язкове щоденне виконання вимог закритого режиму утримання птиці в усіх господарствах.
    Незважаючи на проведені за 8 місяців масштабні профілактичні щеплення (3 млн. 1655 тис. головообробок), епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається складною. Постійно реєструються неблагополучні пункти, в яких джерелом інфекції є дикі звірі, бродячі собаки та коти. У IV кварталі 2007 р. Держдепартаментом ветмедицини буде придбано 4,3 млн доз рекомбінантної вакцини VRG вітчизняного виробництва. Отже, вживаються всі заходи для підготовки широкомасштабної кампанії із розкладки вакцини на території України: проведення засідань ДНПК, інформування населення, створення спільних робочих груп із зацікавленими службами тощо. Розкладку вакцини планується розпочати у жовтні п.р.
    Епізоотичний стан із туберкульозу великої рогатої худоби стабілізується, але виявлення значної кількості реагуючих тварин змушує спеціалістів ветмедицини і власників господарств переглянути підходи до виконання профілактичних протитуберкульозних заходів.
    За звітний період проведено 311,8 тис. лабораторних досліджень на лептоспіроз (виявлено 11,2 тис. позитивних результатів), профілактичних щеплень - 754,2 тис. головообробок. Зареєстровано 83 неблагополучні пункти, в яких захворіла 1351 тварина (відповідно 66,4% та 38,3% до аналогічного періоду 2006 р.). Однак ця ситуація не дає підстав до заспокоєння і вимагає чіткого дотримання вимог чинної Інструкції щодо боротьби із лептоспірозом.
    Лейкоз ВРХ - хронічна інфекційна хвороба пухлинної природи, основною ознакою якої є злоякісне розростання клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, внаслідок чого відбувається дифузна інфільтрація органів цими клітинами або утворюються злоякісні пухлини. Такий прояв хвороби обумовлює необхідність приділити першочергову увагу цій інфекції та боротьбі з нею. Після публікації ряду праць щодо генетичної АГ-близькості ВХЛ із вірусом Т-клітинного лейкозу людини діагностика і профілактика лейкозу ВРХ набуває особливої актуальності. Цій темі Олександр Вержиховський присвятив значну частину своєї доповіді.
    Він повідомив зокрема, що широкомасштабні серологічні дослідження методом реакції імунодифузії (РІД) в Україні проводяться з 1987 р.. Оздоровлення господарств (згідно з чинною інструкцією) відбувається шляхом систематичних серологічних досліджень з подальшим розподіленням стада на серопозитивних та серонегативних тварин і вирощуванням вільних від вірусу лейкозу теличок, нетелей, первісток для заміни ними інфікованих тварин.
    Держдепартамент ветмедицини розробив проект нової Інструкції проти лейкозу ВРХ, який нині узгоджується. Це зміцнить правову базу і створить всі необхідні умови для здійснення оздоровчих протилейкозних заходів та скоротить термін їх проведення. Сприяють цьому повне забезпечення потреби в діагностикумах, лабораторному обладнанні та належне державне фінансування протиепізоотичних заходів, яке з року в рік збільшується.
    Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ
    Систематична цілеспрямована робота служби ветмедицини ряду областей та районів зумовили вивільнення господарств від лейкозу. Однак, за рівних умов роботи, в окремих областях протягом багатьох років епізоотична ситуація з лейкозом ВРХ залишається складною. На переконання ветеринарів, основними причинами такого стану є господарська недбалість, порушення вимог чинної інструкції, недостатній контроль за здійсненням оздоровчих заходів.
    Так, найбільша ураженість тварин вірусом лейкозу відмічається в Донецькій області — 5%. Київській і Харківській — по 3,8% та Дніпропетровській — 2,9%. При цьому кратність досліджень за РІД у зазначених областях становить в середньому 3,4. На жаль, і в племінних господарствах ще триває виділення РІД-позитивної худоби.
    Певною мірою такому стану сприяє недостовірність офіційної звітності по формі №1-Вет., її невідповідність фактичним результатам досліджень, а з боку головних державних інспекторів ветмедицини областей, районів немає цьому явищу належної оцінки.
    Держдепартамент ветмедицини провів певну робота з активізації оздоровчих заходів у неблагополучних господарствах, регіонах. Є відповідні позитивні наслідки. Проте, при перевірках на місцях були виявлені й недоліки щодо нумерації тварин, ізоляції реагуючих, вирощування молодняка, пастеризації молока, культури ветеринарного обслуговування та ін.
    Про стан виконання протилейкозних заходів та недопущення поширення хвороби на колегії доповіли начальники управлінь ветмедицини у АР Крим, Сумській, Рівненській, Харківській областях. А з аналізом переваг, результативності та достовірності сучасних методів діагностики лейкозу виступив Артур Абрамов, директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
    Директор Інституту епізоотології УААН, членкор УААН, доктор ветеринарних наук Микола Станіславович Мандигра у своєму виступі досить детально зупинився на патогенезі хвороби, стадійності інфекційного процесу, послідовності та інтервалах діагностичних досліджень на лейкоз, порівняльній характеристиці методів РІД та ІФА, перелічив документи законодавчої бази та нормативного забезпечення боротьби з лейкозом ВРХ, які діяли в Україні з 1960 р., та навів конкретний приклад результативності роботи із оздоровлення господарства СВК «Ружинський» у 2007 р. за розробленою інститутом системою.
    Міністр аграрної політики України Юрій Мельник, виступаючи перед учасниками наради, ознайомив їх з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 р. № 1075 «Про реорганізацію Державного департаменту ветеринарної медицини у Державний комітет ветеринарної медицини України» та з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 р. № 708-р про призначення Григорія Іванова головою Державного комітету ветеринарної медицини України.
    Мельник підкреслив, що глибоке розуміння і визнання урядом ролі галузі ветеринарної медицини в господарському комплексі держави і підвищення статусу її органу управління до центрального органу виконавчої влади - це висока оцінка і підвищення іміджу служби ветмедицини.
    Актуальність порушених на колегії питань, принципове та ділове їх обговорення підтверджують рівень відповідальності спеціалістів галузі у вирішенні сьогоденних і стратегічних проблем тваринництва й сільського господарства у цілому.
    Юрій Федорович детально розповів присутнім про роботу, проведену урядом і міністерством для підтримки сільського господарства. Так, держбюджетом на 2007 р. виділено і майже профінансовано понад 3 млрд. грн. (у 2000 р. - 200 млн. грн.). Для дотації тваринницької галузі вже профінансовано 820 млн. грн. із виділених бюджетом 1,1 млрд. грн.. У проекті бюджету на 2008 р. на підтримку сільського господарства виділено 12,9 млрд. грн., що на 3,5 млрд. грн. більше, ніж у 2007 р., і становить 11% всього бюджету.
    Однак, поки що така державна фінансова підтримка сільського господарства не отримала належної віддачі від товаровиробників. За 8 місяців 2007 р. виробництво сільськогосподарської продукції скоротилось на 3,4% проти відповідного періоду 2006 р. Продуктивність тваринництва фермерських господарств зросла на 5,3%, а в цілому лише на 0,3%. Ці результати досягнуті за рахунок росту продуктивності тварин, хоча кількість поголів’я продовжує зменшуватись.
    Однією з причин зниження кількості поголів’я корів, на думку міністра, є лейкоз. Держава розпочала закупівлю племінної молочної худоби за кордоном, але епізоотична ситуація з лейкозу може стати суттєвою перешкодою для її утримання. Отже, на сьогодні актуальним для служби є завдання оздоровити тваринництво від лейкозу ВРХ із застосуванням досягнень науки та передового досвіду, що сприятиме стабілізації поголів’я ВРХ.
    Крім того, служба державної ветмедицини повинна принципово стояти на захисті внутрішнього ринку від контрабандної продукції, а також постійно сприяти входженню вітчизняної тваринницької продукції на ринки країн ЄС та світу.
    З інформацією про проведену департаментом роботу за 8 місяців виступили Олександр Жук, заступник голови Держдепартаменту ветмедицни та Любов Моторнюк, начальник фінансово-економічного управління департаменту.
    Підбиваючи підсумки роботи колегії, Григорій Іванов, голова Державного комітету ветеринарної медицини України, відмітив, що за матеріалами колегії кожен з учасників повинен дати оцінку своєї участі в оздоровленні тваринництва від лейкозу ВРХ.
    «У нас є законодавча база, нормативна документація, державне фінансування на утримання численної і потужної служби та на проведення протиепізоотичних заходів, новітнє оснащення лабораторій і методики діагностики, діагностикуми, підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних заходів, сприяння з боку силових державних структур та інші важелі, - підкреслив керівник служби, - але ступінь їх взаємодії на окремих етапах та ділянках роботи ще недостатній для досягнення високоефективних результатів праці».
    Учасники колегії також погодились, що рівень культури ветеринарного обслуговування теж необхідно підвищувати, на що потрібно звернути увагу при підготовці та перепідготовці фахівців ветмедицини.
    Оздоровити тваринництво від лейкозу ВРХ можливо лише враховуючи допущені недоліки у роботі всіх структурних і функціональних ланок служби та налагодивши чітку взаємодію. Тісна взаємодія з товаровиробниками сприятиме входженню вітчизняної продукції тваринництва на ринки країн світу.
    За матеріалами колегії буде видано відповідний наказ.





    Схожі новини
  • Вітчизняні ветеринари ліквідували майже всі найнебезпечніші хвороби тварин в Україні
  • Дослідження лише заради дослідження – неприпустиме
  • Нагальне завдання – вивільнення від лейкозу ВРХ
  • ВЕТЕРИНАРНА СЛУЖБА – БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОСТО СЕГМЕНТ АПК
  • ДЕРЖВЕТСЛУЖБА КОНТРОЛЮЄ СИТУАЦІЮ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ


Чергове засідання колегії Держдепартаменту ветмедицини, на яке були запрошені начальники управлінь ветмедицини та директори державних лабораторій ветмедицини в АР Крим, областях, м. Києві та Севастополі, начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті, керівники республіканських установ ветмедицини, відбулося 14 вересня у м. Одеса.
У роботі колегії взяв участь і виступив міністр аграрної політики України Юрій Мельник.
Але перед початком пленарної частини учасники колегії ознайомилися з умовами і режимом роботи, облаштуванням Одеської обласної державної лабораторії ветмедицини та технологією ведення тваринництва в одному з господарств області. А вже під час засідання обговорили питання виконання планів протиепізоотичних заходів та хід виконання заходів щодо оздоровлення тваринництва від лейкозу ВРХ.
Інформуючи про проведені протиепізоотичні заходи, Олександр Вержиховський, заступник голови Держдепартаменту ветмедицини, констатував, що епізоотична ситуація в Україні є стабільною і контрольованою державною службою ветмедицини. За 8 місяців поточного року не допущено масових проявів та поширення збудників заразних хвороб, особливо небезпечних як для тварин, так і для людей.
Вержиховський також зазначив, що у світі значно погіршилась епізоотична ситуація щодо ящуру, африканської та класичної чуми свиней, високопатогенного грипу птиці. Так, ящур зареєстровано в 20 країнах, серед яких Туреччина, Казахстан, Великобританія, африканська чума свиней — у 6 країнах, у т.ч. в Грузії, Вірменії, класична чума свиней — у 8, у т.ч. у Росії, Угорщині, Болгарії. Тому детально доповідач зупинився на епізоотичній ситуації щодо окремих особливо небезпечних хвороб тварин, які реєструються в Україні. Зокрема, випадків сибірки було виявлено лише 3. У неблагополучних пунктах діагноз був встановлений своєчасно, проведено оздоровчі заходи, не допущено поширення збудника та захворювання людей. І надалі для спеціалістів ветмедицини основою в роботі залишається дотримання і виконання вимог чинної Інструкції з профілактики та боротьби із сибіркою.
У господарствах усіх форм власності, за повідомленням Олександра Вержиховського, майже вся птиця вакцинована проти хвороби Ньюкасла. Лише в Запорізькій, Івано-Франківській, Київській та Сумській областях імунізацією охоплено до 80% птиці. Залишається актуальним у подальшому завдання - домогтися всіма наявними засобами повного охоплення птиці вакцинацією.
Сьогодні моніторингові дослідження на високопатогенний грип птиці проводяться згідно з планом. Усього досліджено 171 613 голів, антитіла виявлено у 32 випадках, у т.ч. 7 - серед дикої птиці (Тернопільська, Харківська області), 1 - серед синантропної, 20 - у птиці приватного сектора (АР Крим, Тернопільська, Харківська) та 4 - у птахогосподарствах. Найбільш тривожною для України є ситуація на одній з птахофабрик Краснодарського краю Росії, де утримується 161 тис. голів птиці. Найважливішим для персоналу є обов’язкове щоденне виконання вимог закритого режиму утримання птиці в усіх господарствах.
Незважаючи на проведені за 8 місяців масштабні профілактичні щеплення (3 млн. 1655 тис. головообробок), епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається складною. Постійно реєструються неблагополучні пункти, в яких джерелом інфекції є дикі звірі, бродячі собаки та коти. У IV кварталі 2007 р. Держдепартаментом ветмедицини буде придбано 4,3 млн доз рекомбінантної вакцини VRG вітчизняного виробництва. Отже, вживаються всі заходи для підготовки широкомасштабної кампанії із розкладки вакцини на території України: проведення засідань ДНПК, інформування населення, створення спільних робочих груп із зацікавленими службами тощо. Розкладку вакцини планується розпочати у жовтні п.р.
Епізоотичний стан із туберкульозу великої рогатої худоби стабілізується, але виявлення значної кількості реагуючих тварин змушує спеціалістів ветмедицини і власників господарств переглянути підходи до виконання профілактичних протитуберкульозних заходів.
За звітний період проведено 311,8 тис. лабораторних досліджень на лептоспіроз (виявлено 11,2 тис. позитивних результатів), профілактичних щеплень - 754,2 тис. головообробок. Зареєстровано 83 неблагополучні пункти, в яких захворіла 1351 тварина (відповідно 66,4% та 38,3% до аналогічного періоду 2006 р.). Однак ця ситуація не дає підстав до заспокоєння і вимагає чіткого дотримання вимог чинної Інструкції щодо боротьби із лептоспірозом.
Лейкоз ВРХ - хронічна інфекційна хвороба пухлинної природи, основною ознакою якої є злоякісне розростання клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, внаслідок чого відбувається дифузна інфільтрація органів цими клітинами або утворюються злоякісні пухлини. Такий прояв хвороби обумовлює необхідність приділити першочергову увагу цій інфекції та боротьбі з нею. Після публікації ряду праць щодо генетичної АГ-близькості ВХЛ із вірусом Т-клітинного лейкозу людини діагностика і профілактика лейкозу ВРХ набуває особливої актуальності. Цій темі Олександр Вержиховський присвятив значну частину своєї доповіді.
Він повідомив зокрема, що широкомасштабні серологічні дослідження методом реакції імунодифузії (РІД) в Україні проводяться з 1987 р.. Оздоровлення господарств (згідно з чинною інструкцією) відбувається шляхом систематичних серологічних досліджень з подальшим розподіленням стада на серопозитивних та серонегативних тварин і вирощуванням вільних від вірусу лейкозу теличок, нетелей, первісток для заміни ними інфікованих тварин.
Держдепартамент ветмедицини розробив проект нової Інструкції проти лейкозу ВРХ, який нині узгоджується. Це зміцнить правову базу і створить всі необхідні умови для здійснення оздоровчих протилейкозних заходів та скоротить термін їх проведення. Сприяють цьому повне забезпечення потреби в діагностикумах, лабораторному обладнанні та належне державне фінансування протиепізоотичних заходів, яке з року в рік збільшується.
Завдання - сприяти стабілізації поголів’я ВРХ
Систематична цілеспрямована робота служби ветмедицини ряду областей та районів зумовили вивільнення господарств від лейкозу. Однак, за рівних умов роботи, в окремих областях протягом багатьох років епізоотична ситуація з лейкозом ВРХ залишається складною. На переконання ветеринарів, основними причинами такого стану є господарська недбалість, порушення вимог чинної інструкції, недостатній контроль за здійсненням оздоровчих заходів.
Так, найбільша ураженість тварин вірусом лейкозу відмічається в Донецькій області — 5%. Київській і Харківській — по 3,8% та Дніпропетровській — 2,9%. При цьому кратність досліджень за РІД у зазначених областях становить в середньому 3,4. На жаль, і в племінних господарствах ще триває виділення РІД-позитивної худоби.
Певною мірою такому стану сприяє недостовірність офіційної звітності по формі №1-Вет., її невідповідність фактичним результатам досліджень, а з боку головних державних інспекторів ветмедицини областей, районів немає цьому явищу належної оцінки.
Держдепартамент ветмедицини провів певну робота з активізації оздоровчих заходів у неблагополучних господарствах, регіонах. Є відповідні позитивні наслідки. Проте, при перевірках на місцях були виявлені й недоліки щодо нумерації тварин, ізоляції реагуючих, вирощування молодняка, пастеризації молока, культури ветеринарного обслуговування та ін.
Про стан виконання протилейкозних заходів та недопущення поширення хвороби на колегії доповіли начальники управлінь ветмедицини у АР Крим, Сумській, Рівненській, Харківській областях. А з аналізом переваг, результативності та достовірності сучасних методів діагностики лейкозу виступив Артур Абрамов, директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Директор Інституту епізоотології УААН, членкор УААН, доктор ветеринарних наук Микола Станіславович Мандигра у своєму виступі досить детально зупинився на патогенезі хвороби, стадійності інфекційного процесу, послідовності та інтервалах діагностичних досліджень на лейкоз, порівняльній характеристиці методів РІД та ІФА, перелічив документи законодавчої бази та нормативного забезпечення боротьби з лейкозом ВРХ, які діяли в Україні з 1960 р., та навів конкретний приклад результативності роботи із оздоровлення господарства СВК «Ружинський» у 2007 р. за розробленою інститутом системою.
Міністр аграрної політики України Юрій Мельник, виступаючи перед учасниками наради, ознайомив їх з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 р. № 1075 «Про реорганізацію Державного департаменту ветеринарної медицини у Державний комітет ветеринарної медицини України» та з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 р. № 708-р про призначення Григорія Іванова головою Державного комітету ветеринарної медицини України.
Мельник підкреслив, що глибоке розуміння і визнання урядом ролі галузі ветеринарної медицини в господарському комплексі держави і підвищення статусу її органу управління до центрального органу виконавчої влади - це висока оцінка і підвищення іміджу служби ветмедицини.
Актуальність порушених на колегії питань, принципове та ділове їх обговорення підтверджують рівень відповідальності спеціалістів галузі у вирішенні сьогоденних і стратегічних проблем тваринництва й сільського господарства у цілому.
Юрій Федорович детально розповів присутнім про роботу, проведену урядом і міністерством для підтримки сільського господарства. Так, держбюджетом на 2007 р. виділено і майже профінансовано понад 3 млрд. грн. (у 2000 р. - 200 млн. грн.). Для дотації тваринницької галузі вже профінансовано 820 млн. грн. із виділених бюджетом 1,1 млрд. грн.. У проекті бюджету на 2008 р. на підтримку сільського господарства виділено 12,9 млрд. грн., що на 3,5 млрд. грн. більше, ніж у 2007 р., і становить 11% всього бюджету.
Однак, поки що така державна фінансова підтримка сільського господарства не отримала належної віддачі від товаровиробників. За 8 місяців 2007 р. виробництво сільськогосподарської продукції скоротилось на 3,4% проти відповідного періоду 2006 р. Продуктивність тваринництва фермерських господарств зросла на 5,3%, а в цілому лише на 0,3%. Ці результати досягнуті за рахунок росту продуктивності тварин, хоча кількість поголів’я продовжує зменшуватись.
Однією з причин зниження кількості поголів’я корів, на думку міністра, є лейкоз. Держава розпочала закупівлю племінної молочної худоби за кордоном, але епізоотична ситуація з лейкозу може стати суттєвою перешкодою для її утримання. Отже, на сьогодні актуальним для служби є завдання оздоровити тваринництво від лейкозу ВРХ із застосуванням досягнень науки та передового досвіду, що сприятиме стабілізації поголів’я ВРХ.
Крім того, служба державної ветмедицини повинна принципово стояти на захисті внутрішнього ринку від контрабандної продукції, а також постійно сприяти входженню вітчизняної тваринницької продукції на ринки країн ЄС та світу.
З інформацією про проведену департаментом роботу за 8 місяців виступили Олександр Жук, заступник голови Держдепартаменту ветмедицни та Любов Моторнюк, начальник фінансово-економічного управління департаменту.
Підбиваючи підсумки роботи колегії, Григорій Іванов, голова Державного комітету ветеринарної медицини України, відмітив, що за матеріалами колегії кожен з учасників повинен дати оцінку своєї участі в оздоровленні тваринництва від лейкозу ВРХ.
«У нас є законодавча база, нормативна документація, державне фінансування на утримання численної і потужної служби та на проведення протиепізоотичних заходів, новітнє оснащення лабораторій і методики діагностики, діагностикуми, підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних заходів, сприяння з боку силових державних структур та інші важелі, - підкреслив керівник служби, - але ступінь їх взаємодії на окремих етапах та ділянках роботи ще недостатній для досягнення високоефективних результатів праці».
Учасники колегії також погодились, що рівень культури ветеринарного обслуговування теж необхідно підвищувати, на що потрібно звернути увагу при підготовці та перепідготовці фахівців ветмедицини.
Оздоровити тваринництво від лейкозу ВРХ можливо лише враховуючи допущені недоліки у роботі всіх структурних і функціональних ланок служби та налагодивши чітку взаємодію. Тісна взаємодія з товаровиробниками сприятиме входженню вітчизняної продукції тваринництва на ринки країн світу.
За матеріалами колегії буде видано відповідний наказ.





Схожі новини
  • Вітчизняні ветеринари ліквідували майже всі найнебезпечніші хвороби тварин в Україні
  • Дослідження лише заради дослідження – неприпустиме
  • Нагальне завдання – вивільнення від лейкозу ВРХ
  • ВЕТЕРИНАРНА СЛУЖБА – БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОСТО СЕГМЕНТ АПК
  • ДЕРЖВЕТСЛУЖБА КОНТРОЛЮЄ СИТУАЦІЮ

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.