Аграрний тиждень. Україна
» » Якщо молочні ріки, то із знаком якості!
» » Якщо молочні ріки, то із знаком якості!

  Якщо молочні ріки, то із знаком якості!  Хоча Україна нині у десятці найбільших світових експортерів молока, проте має доволі проблем у власній вітчизняній молочній галузі. Як вони вирішуються, про перспективи розвитку цієї галузі йшла зацікавлена розмова на недавньому
  V Всеукраїнському молочному конгресі.

   

  Форум пройшов у столиці за участі як вітчизняних, так і закордонних представників кращих із кращих підприємств - виробників молока та молочних продуктів, високопрофесійних фахівців у галузі тваринництва, науковців, спеціалістів у сфері бізнесу.

  На початку його роботи заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень, взявши слово, передав учасникам вітання від профільного міністра Миколи Присяжнюка, який у сьогоденні, як те загальновідомо, надає високої ваги підтримці й розвитку молочної галузі. Підтвердженням тому - напрацьовані й затверджені національний проект відродження скотарства, відповідні державні програми підтримки галузі, порядки виплати запланованих дотації (останні вже на завершальній стадії фахівцями).

  Планів чимало і вони, зауважив Олександр Васильович, не позахмарні, а цілком реальні для виконання. Мова тут, перш за все, про збільшення поголів’я худоби, зведення нових ферм чи реставрацію старих, серйозну племінну роботу, запровадження нових технологій відгодівлі худоби тощо. Чимало із того вже робиться. Тож якщо донедавна в Україні помітно скорочувалось виробництво молока, то з минулого року намітилась тенденція до стабілізації у галузі молочного тваринництва.

  Втім, молока все ж в Україні виробляться надто мало. Ось цифри для порівняння: у 1990 році в Україні вироблялось за рік 24 млн. т молока, а у 2011-му ця цифра сягнула лише 11,1 млн. тонн. При тому якщо у Вінницькій, Полтавській, Волинській, Харківській та ряді інших областей виробництво молока стабілізувалось, то є і такі регіони, де ситуацію можна назвати критичною. Ось якими є контрасти і у надоях молока від корови. Скажімо, якщо середній показник по Україні за минулий рік був 4100 кг, то в Одеській області він найнижчий - 2600 кілограмів. Це ж стосується і Житомирщини (3000 кг). А ось у Вінницькій області надоюють в середньому 4300 кг від корови, у Київській – за 5000 кілограмів. Тобто, скотарство хоча не всюди, але все ж поволеньки відроджується. Тож на ближчу перспективу намічено за рік виробляти в Україні до 15 млн. т молока.

  Про світові тенденції розвитку молочного скотарства та місце України на світовому ринку молока розповів президент Асоціації виробників молока України Андрій Дикун. Не менш цікавим був і виступ голови Спілки молочних підприємств України Вадима Чагаровського про основні тенденції світового молочного ринку та ринку України. На конгресі йшла також конструктивна розмова про інвестиційну привабливість молочного скотарства в Україні, розглядалось чимало інших питань, пов’язаних із доглядом за худобою, відтворенням стада, виробництвом, переробкою молока, реалізацією якісної молочної продукції як на ринку України, так і за кордоном.

  Наголос не випадково робився саме на якісну продукцію. Адже попри те, що деяким українським виробникам сиру на цей час відмовлено поки що експортувати його в Росію, це ніяк не означає, зазначалось на конгресі не в одному виступі, що у нас не виробляється якісна молочна продукція. А щоб покупцям було легше тут орієнтуватись, з боку Асоціації виробників молока України запропоновано підтримати їх пропозицію про запровадження у життя проекту «Здорова дитина – здорова нація». Учасники конгресу ініціативу схвалили. Тож відтепер у рамках даного проекту буде активно популяризуватись високої якості вітчизняна молочна продукція. Як на мене, давно потрібно було це зробити. Споживач повинен нарешті знати: якої якості молоко, сир, сметану та інші молочні продукти виробляють ті чи інші молокопереробні підприємства. А отже, мати вибір.

  Тим часом конгрес у своїх уподобаннях визначився і кращим підприємствам молочної галузі було вручено нагороди «Лідер галузі 2011». Таких удостоєні, зокрема, «Українська молочна компанія», ДП «Чайка» (Київська область), агрофірма «Росія» (Херсонська область) та ряд інших.

                                                                                                     Олена КУЛИК   Схожі новини
 • №7-8(261)
 • №4 (259)
 • №42 (254)
 • Микола Присяжнюк: «Загальне надходження молока на переробні підприємства зр ...
 • Молока стало меньше

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.