У цьому переконалися сотні симпатиків, які побували на Золотоніському районному стадіоні „Колос". Тут проходили унікальні фінальні обласні змагання - „Найспортивніше село Черкащини-2009".
Десять років тому депутатський корпус обласної ради започаткував змагання „Найспортивніше село Черкащини". Відтоді кілька разів оновлювася місцевий парламент, на керівні посади приходили нові очільники з різних політичних партій, та кожний прагнув підтримати цей неординарний турнір. Адже подібного в Україні поки що немає.
Змагання проходять у кілька етапів. Спочатку найсильніших виявляють у колективах фізкультури, навчальних закладах. Саме тут багато залежить від сільського голови, спортінструктора та учителя фізкультури. На другому етапі кожне село виставляло команду своєї території або сільської ради на чолі з її головою. У ювілейному сезоні позмагатися за путівки головного обласного фіналу на старти вийшло понад 10 тисяч сільських фізкультурників (вихованці дитячих садків і шкіл, механізатори, водії, агрономи й зоотехніки, вчителі)
„Головна мета цих популярних стартів - привернути ще більшу увагу до розвитку масової фізкультури і спорту, здорового способу життя, активізувати дільність сільських КФК, сільських голів, депутатів місцевих рад, - розповідає голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь. - Тому депутати уважно слідкують за виконанням регіональної програми розвитку фізичної культури і спорту, будівництва, реконструкції, капітального ремонту й утримання споруд, яка розрахована до 2011 року. А соціальна цінність спорту, як ви знаєте, визначається його дієвим впливом на поширення здорового способу життя серед усіх верств населення. Недарма в народі кажуть: „доки здоров'я служить, то людина не тужить", або „ціну здоров'я знає лише той, хто його втратив".
Звичайно, без належної державної підтримки виконати таку програму практично неможливо. Незважаючи на обмежені можливості бюджету, ми не скоротили видатки на утримання фізкультурно-спортивної галузі області, спрямувавши нинішнього року на її фінансування понад 27 млн. гривень. Через подібні змагання прагнемо виявити талановиту молодь. Встановили для обдарованих і перспективних спортсменів 22 стипендії. До олімпійських стартів у Лондоні-2012 готуються Людмила Жук (веслування на байдарках і каное), Анна Калашник (спортивна гімнастика), Галина Гапонова і Руслана Нормуратова (кінний спорт), Дарія Шарипова, Наталія Чепурна, Максим Половинка (кульова стрільба), Антон Кукса (фехтування), Ярослав Жмуденко (настільний теніс).
Тож хочу подякувати й керівникам місцевих агропідприємств і фермерських господарств, керівникам районів, які фінансово підтримують спортивні команди, допомагають транспортом і пальним. Переконаний: ми й надалі продовжуватимемо славні спортивні традиції наших відомих земляків - „чемпіона чемпіонів" з греко-римської боротьби Івана Піддубного, олімпійського чемпіона з веслування Андрія Хіміча, боксерів Віталія та Володимира Кличків, чемпіона з богатирського багатоборства Віктора Юрченка».
Гостинний Златокрай зустрічає друзів
Цього разу столицею обласних змагань стала гостинна Золотоноша. Підготовку до ювілейних стартів у Златокраї взяли під особистий контроль голова районної ради Іван Соколан і голова райдержадміністрації Валерій Буркацький. Чітко й злагоджено працював Оргкомітет з проведення фінальних стартів на чолі з першим заступником голови обласної ради Віктором Павліченком. Вагому допомогу надали обласна організація ВФСТ „Колос" АПК України на чолі з Володимиром Христенковим та обласне відділення НОК України.
Тому оновлений і причепурений районний стадіон „Колос", якому виповнилося 50 років, радо приймав учасників змагань: 20 сільських команд з усіх районів Шевченкового краю. Прозвучали і щиросердні вітання сільським спортсменам і гостям свята від президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки та голови Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства „Колос" Анатолія Усенка. Урочисту колону команд-учасниць очолив олімпійський чемпіон Токіо-64 з веслування, Заслужений майстер спорту Андрій Хіміч.
Потім завирували спортивні баталії з міні-футболу, перетягування канату, армспорту, дартсу (метання дротиків), шахів, гирьового спорту, настільного тенісу, легкоатлетичного кросу, на яких спортсмени демонстрували силу, витримку, швидкість, кмітливість, влучність, волю до перемоги, фізичну і духовну красу. А давнє гасло - „вище, швидше, далі" - об'єднало всіх учасників.
Особливий турнір змагань - метання дротиків (дартс): у ньому змагаються лише сільські голови. Тут відзначився вознесенський сільський голова Станіслав Бузирьов.
Родзинкою ж став турнір з перетягування канату. Минулорічний срібний призер - команда с. Вознесенське цьогоріч не пробилася до фіналу, задовольнившись лише 3-м місцем. А чемпіонський титул розіграли канатники Чорнобаївського і Черкаського районів. Другий рік поспіль чемпіонами стали сільські фізкультурники Хрестителевого. А міні-футбольний турнір нині виграли хлопці з с. Княжа (Звенигородський р-н), які у фіналі обіграли команду с. Руська Поляна Черкаського району. Третіми фінішували вознесенські футболісти.
Вознесенське - найспортивніше село
Саме останній вид змагань розставив учасників по місцях. Уперше чемпіоном обласних змагань „Найспортивніше село Черкащини" стала команда с. Вознесенське Золотоніського району. Вдруге срібними призерами стали фізкультурники з с. Руська Поляна Черкаського району, які програли цьогорічним чемпіонам лише одне очко.
Бронзових нагород удостоєний минулорічний переможець - команда с. Хрестителеве (Чорнобаївський р-н). До провідної п'ятірки увійшли команди с. Лисяча Балка Катеринопільського району та с. Княжа Звенигородського.
На церемонії нагородження був присутній заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко. Приємно, що Микола Володимирович не лише вручив призерам кубки, дипломи, медалі, комплекти форми, які приготували організатори змагань, а й передав усім 20-ти командам по десять футбольних м'ячів.
Цьогорічні старти в Золотоноші вкотре продемонстрували: спортивне село живе! Принаймні, на Черкащині. Тож у нас є справжні ентузіасти фізкультурного руху, які, незважаючи на різноманітні перешкоди, турбуються про масовий спорт і здоров'я сільських мешканців свого регіону.
Такою спортивною оазою і стала славна черкаська земля.
Микола МОТОРНИЙ