УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД - ГРУЗІЇ
20 February, Розділ Агрополітика, переглядів 6 026
Представники грузинських Міністерства сільського господарства, Міністерства економічного розвитку та Зернової Асоціації «Глобал-Агро» і українського Інституту розвитку аграрних ринків підписали протокол про співробітництво у сфері впровадження в Грузії системи складських документів на зерно. Нещодавно в Міністерстві сільського господарства Грузії проведена нарада з обговорення питань впровадження системи складських документів на зерно в державах-членах ГУАМА. Відповідно до рішення наради, яка відбулася у Києві 22-23 вересня 2008 року, презентацію провели українські експерти на чолі з директором Інституту розвитку аграрних ринків України Віктором Андрієвским. У заході взяли участь міністр сільського господарства Грузії Бакур Квезерелі, його заступники Олександр Цинцадзе й Отар Горджомеладзе, а також керівники структур центрального апарата міністерства, засновники Асоціації «Глобал-Агро», представники державних структур, міжнародних організацій, комерційних банків, підприємці зернопереробної промисловості, фермери-виробники зерна.
Представники української делегації - В. Андрієвський, С. Тараканова, Р. Корінець та В. Ліщук - детально розповіли учасникам зустрічі про досвід українських фахівців у створенні й впровадженні системи складських документів на зерно. Експерти поінформували грузинських колег про порядок і процедуру розробки законодавчої бази, роз'яснили специфіку поетапного створення й застосування на елеваторах складської документації. У дискусії взяли участь міністр сільського господарства Грузії Б. Квезерелі, його заступник А. Цинцадзе, президент асоціації «Глобал-Агро» А. Мекерішвілі та її представник З. Джірквелішвілі, головний фахівець Міністерства економічного розвитку Грузії М. Мачарашвілі, завідувач апарата аграрного Комітету парламенту Грузії І. Ахалбедашвілі, керівник торгово-економічної місії посольства України в Грузії О. Свинаренко, радник міністра О. Качарава та інші. В результаті прийнято рішення взяти до відома інформацію про досвід українських колег щодо створення й впровадження системи складських документів на зерно та схвалити пропозицію про утворення робочої групи в складі українських і грузинських експертів-фахівців для розробки документів, у тому числі законодавчої бази, для застосування даної системи в Грузії.
Для проведення попереднього порівняльного аналізу законодавчих актів Грузії вирішено створити ініціативну групу із залученням фахівців Асоціації «Глобал-Агро» і Інституту розвитку аграрних ринків України. Учасники зустрічі також погодилися з пропозицією представника Посольства України про можливість включення даного питання, як спільного проекту сторін, у перелік заходів у сфері АПК нової Міждержавної програми економічного співробітництва між Україною і Грузією на період 2009-2011 роки. А вже у квітні поточного року експерти двох країн обміняються інформацією про зроблену роботу.
Роман КОРІНЕЦЬ,
заступник директора
Інституту розвитку аграрних ринків
Схожі новини
Україна планує розширити постачання зерна та продукції харчування до ГрузіїЄБРР виділить 40 млн євро на розвиток аграрного сектора ГрузіїВсі прапори прибудуть в гості...Співпраця вдаласьУКРАЇНА-ГРУЗІЯ