Цьогоріч проведення XXI Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку „АГРО" Міністерство аграрної політики запланувало на 11-14 червня. І відбудеться захід у новому форматі - на двох майданчиках. А точніше, на територіях Національного комплексу „Експоцентр України" та виставкового комплексу „Чубинське", що під Києвом.
Заступник міністра аграрної політики Олександр Шевченко вважає, що нова концепція, запропонована розпорядником з організації „АГРО" - корпорацією „Украгропромбіржа", абсолютно доцільна. Адже торік аграрній виставці, на яку завітало понад дві тисячі учасників і майже півмільйона відвідувачів, було затісно в "Експоцентрі". Крім того, тут нема умов для демонстрації можливостей сучасної сільгосптехніки та технологій землеробства.
Тож такий недолік у цьому році виправить „Чубинське". Тут є експериментальні та демонстраційні площі, призначені для проведення випробувальних польових і стендових показів роботи сільськогосподарських комплексів, техніки і обладнання. За таких умов потенційний покупець зможе швидко прийняти рішення про укладення угод на придбання відповідної продукції. Крім того, площі „Чубинського" дають змогу залучити велику кількість племінних тварин і організувати аукціон. Зокрема, великої рогатої худоби, свиней, овець та коней.
Україна як держава з великим аграрним потенціалом дедалі більше привертає до себе увагу світу. Саме тому в рамках „АГРО-2009" вирішено організувати форум аграрних міністрів європейських країн і країн СНД. Очікується участь офіційних делегацій з Угорщини, Німеччини, Швеції, Таджикистану, Росії, Білорусі та інших країн, а також комісара Євросоюзу. Відбудеться і "круглий стіл" на тему розвитку агро-продовольчого співробітництва України та ЄС, який стосуватиметься торговельних перспектив і залучення інвестицій. Пройде й конференція "Підвищення ефективності та продуктивності АПК України: впровадження німецького досвіду". Адже німецькі бізнесмени дуже зацікавлені у співробітництві з українськими аграріями. Є вже і перші результати такої роботи: на Черкащині торік, саме в рамках «АГРО-2008», український міністр Мельник і німецький Зеехофер відкрили українсько-німецький центр, який успішно підвищує кваліфікацію наших аграріїв.
Як відомо, агропромислова виставка-ярмарок „АГРО" розпочинає свою історію з 1988 року. Тоді вперше на Київському іподромі відбулася Всеукраїнська сільськогосподарська виставка. Захід був винятково тваринницького спрямування, в якому взяли участь лише кілька десятків підприємств. Але „АГРО" швидко здобувала популярність, кількість її учасників, у тому числі й іноземних, постійно збільшувалася. І вона доросла до міжнародної. Вже торік виставкова площа досягла 55 тис. кв. м., а в цьому році становитиме 70 тисяч.
Традиційність проведення „АГРО" обумовлена її безперечним успіхом серед українських та іноземних фахівців сільського господарства. Вони їдуть на виставку за новинками. І на „АГРО-2009" буде на що подивитися. Так, планується проведення: VII Спеціалізованої виставки сільськогосподарських тварин, ветеринарії та товарів для тваринництва, VI Національної виставки конярства і кінного спорту з демонстрацією наукових і технічних досягнень з розведення, утримання та догляду за кіньми; III Спеціалізованої виставки „Техніка і обладнання для запровадження ефективної системи охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення"; II Спеціалізованої виставки „Впровадження ресурсозберігаючих і конкурентоспроможних технологій, відновлюваних джерел енергії та виробництва біопалива"; спеціалізованих виставок „Рибне господарство та риболовство", „Нова сільськогосподарська техніка виробництва підприємств сфери діяльності Міністерства промислової політики", „Біопаливо-2009".
Як наголосив заступник міністра аграрної політики, на „АГРО-2009" міністерство з одного боку має намір повністю показати стан справ в АПК, а з іншого - продемонструвати рентабельні енергозберігаючі технології, які надзвичайно потрібні, щоб успішно працювати в конкурентних умовах. Пропонуватимуться сучасні енергозберігаючі технології для вирощування зернових культур, овочів, цукрового буряку, кукурудзи, соняшнику, сої ріпаку. Презентуватимуться комплексні рішення в свинарстві, птахівництві, молочному скотарстві, лісовому та водному господарстві. Звісно, на виставці можна буде придбати й високопродуктивне насіння сільгоспкультур, посадковий матеріал, готову продукцію.
До речі, як зазначив Олександр Шевченко, в цьому році на „АГРО" розширюється навчальна складова. Йдеться про те, що численні групи студентів аграрних закладів зможуть ознайомитися з найкращими виробничими, технологічними, інноваційними досягненнями, передовими методами ведення господарства в нинішніх економічних умовах. Завдання „АГРО-2009" - залучити якнайбільше професорсько-викладацького складу, науковців і студентів, дослідницьких центрів для поширення практичного та наукового кола знань.
Проведення "АГРО-2009" сприятиме розвитку й удосконаленню всієї системи аграрного бізнесу, вирішенню проблемних питань, переконаний Олександр Шевченко. Одне з них - виробництво сільськогосподарської техніки.
- Є зразки української техніки, які можуть конкурувати на світовому рівні, - каже він. - Але те, що торік в Україні продали лише 15% вітчизняної, а 85 - зарубіжної, свідчить: ми виро***ємо недостатньо техніки. Отже, слід серйозно працювати в цьому напрямку, укладати угоди щодо спільного виробництва, залучати інвестиції. І „АГРО-2009" дає шанс для пошуку нових бізнес-партнерів, причому реальний. Адже вітчизняні виробники („Агросоюз", „Укравтозапчастина", «Брацлав») уже довели свою здатність випускати якісну продукцію, вийшовши на ринки Німеччини, Голландії, інших держав.
Оксана КАЛИНІВСЬКА
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше