Цьогоріч проведення XXI Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку „АГРО" Міністерство аграрної політики запланувало на 11-14 червня. І відбудеться захід у новому форматі - на двох майданчиках. А точніше, на територіях Національного комплексу „Експоцентр України" та виставкового комплексу „Чубинське", що під Києвом.
Заступник міністра аграрної політики Олександр Шевченко вважає, що нова концепція, запропонована розпорядником з організації „АГРО" - корпорацією „Украгропромбіржа", абсолютно доцільна. Адже торік аграрній виставці, на яку завітало понад дві тисячі учасників і майже півмільйона відвідувачів, було затісно в "Експоцентрі". Крім того, тут нема умов для демонстрації можливостей сучасної сільгосптехніки та технологій землеробства.
Тож такий недолік у цьому році виправить „Чубинське". Тут є експериментальні та демонстраційні площі, призначені для проведення випробувальних польових і стендових показів роботи сільськогосподарських комплексів, техніки і обладнання. За таких умов потенційний покупець зможе швидко прийняти рішення про укладення угод на придбання відповідної продукції. Крім того, площі „Чубинського" дають змогу залучити велику кількість племінних тварин і організувати аукціон. Зокрема, великої рогатої худоби, свиней, овець та коней.
Україна як держава з великим аграрним потенціалом дедалі більше привертає до себе увагу світу. Саме тому в рамках „АГРО-2009" вирішено організувати форум аграрних міністрів європейських країн і країн СНД. Очікується участь офіційних делегацій з Угорщини, Німеччини, Швеції, Таджикистану, Росії, Білорусі та інших країн, а також комісара Євросоюзу. Відбудеться і "круглий стіл" на тему розвитку агро-продовольчого співробітництва України та ЄС, який стосуватиметься торговельних перспектив і залучення інвестицій. Пройде й конференція "Підвищення ефективності та продуктивності АПК України: впровадження німецького досвіду". Адже німецькі бізнесмени дуже зацікавлені у співробітництві з українськими аграріями. Є вже і перші результати такої роботи: на Черкащині торік, саме в рамках «АГРО-2008», український міністр Мельник і німецький Зеехофер відкрили українсько-німецький центр, який успішно підвищує кваліфікацію наших аграріїв.
Як відомо, агропромислова виставка-ярмарок „АГРО" розпочинає свою історію з 1988 року. Тоді вперше на Київському іподромі відбулася Всеукраїнська сільськогосподарська виставка. Захід був винятково тваринницького спрямування, в якому взяли участь лише кілька десятків підприємств. Але „АГРО" швидко здобувала популярність, кількість її учасників, у тому числі й іноземних, постійно збільшувалася. І вона доросла до міжнародної. Вже торік виставкова площа досягла 55 тис. кв. м., а в цьому році становитиме 70 тисяч.
Традиційність проведення „АГРО" обумовлена її безперечним успіхом серед українських та іноземних фахівців сільського господарства. Вони їдуть на виставку за новинками. І на „АГРО-2009" буде на що подивитися. Так, планується проведення: VII Спеціалізованої виставки сільськогосподарських тварин, ветеринарії та товарів для тваринництва, VI Національної виставки конярства і кінного спорту з демонстрацією наукових і технічних досягнень з розведення, утримання та догляду за кіньми; III Спеціалізованої виставки „Техніка і обладнання для запровадження ефективної системи охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення"; II Спеціалізованої виставки „Впровадження ресурсозберігаючих і конкурентоспроможних технологій, відновлюваних джерел енергії та виробництва біопалива"; спеціалізованих виставок „Рибне господарство та риболовство", „Нова сільськогосподарська техніка виробництва підприємств сфери діяльності Міністерства промислової політики", „Біопаливо-2009".
Як наголосив заступник міністра аграрної політики, на „АГРО-2009" міністерство з одного боку має намір повністю показати стан справ в АПК, а з іншого - продемонструвати рентабельні енергозберігаючі технології, які надзвичайно потрібні, щоб успішно працювати в конкурентних умовах. Пропонуватимуться сучасні енергозберігаючі технології для вирощування зернових культур, овочів, цукрового буряку, кукурудзи, соняшнику, сої ріпаку. Презентуватимуться комплексні рішення в свинарстві, птахівництві, молочному скотарстві, лісовому та водному господарстві. Звісно, на виставці можна буде придбати й високопродуктивне насіння сільгоспкультур, посадковий матеріал, готову продукцію.
До речі, як зазначив Олександр Шевченко, в цьому році на „АГРО" розширюється навчальна складова. Йдеться про те, що численні групи студентів аграрних закладів зможуть ознайомитися з найкращими виробничими, технологічними, інноваційними досягненнями, передовими методами ведення господарства в нинішніх економічних умовах. Завдання „АГРО-2009" - залучити якнайбільше професорсько-викладацького складу, науковців і студентів, дослідницьких центрів для поширення практичного та наукового кола знань.
Проведення "АГРО-2009" сприятиме розвитку й удосконаленню всієї системи аграрного бізнесу, вирішенню проблемних питань, переконаний Олександр Шевченко. Одне з них - виробництво сільськогосподарської техніки.
- Є зразки української техніки, які можуть конкурувати на світовому рівні, - каже він. - Але те, що торік в Україні продали лише 15% вітчизняної, а 85 - зарубіжної, свідчить: ми виро***ємо недостатньо техніки. Отже, слід серйозно працювати в цьому напрямку, укладати угоди щодо спільного виробництва, залучати інвестиції. І „АГРО-2009" дає шанс для пошуку нових бізнес-партнерів, причому реальний. Адже вітчизняні виробники („Агросоюз", „Укравтозапчастина", «Брацлав») уже довели свою здатність випускати якісну продукцію, вийшовши на ринки Німеччини, Голландії, інших держав.
Оксана КАЛИНІВСЬКА