В селі Гоголевому Шишацького району Полтавської області урочисто ввели в дію першу чергу молочнотоварного комплексу агрофірми імені Довженка, що входить до агропромхолдингу «Астарта-Київ».
В приємній події взяли участь Віце-прем’єр-міністр України з питань АПК Віктор Слаута, голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко, інші гості.
Скептикам, які стверджують, що займатися тваринництвом в Україні – річ невдячна і неприбуткова, варто хоча б один раз побувати у ТОВ «Агрофірма імені Довженка». Господарство, яке має в обробітку 45 тисяч гектарів орної землі, спеціалізується на буряківництві та цукроварінні, паралельно успішно розвиває тваринницьку галузь. Нині в агрофірмі утримують 13500 голів великої рогатої худоби, з яких 6400 – дійне стадо корів. У середньому на день у господарстві отримують 105 тонн молока, а за рік – понад 26 тисяч тонн (це приблизно 10-та частина молока, виробленого усіма сільгосппідприємствами Полтавщини).
Рік тому, навесні, в агрофірмі імені Довженка розпочали будівництво молочнотоварного комплексу сучасного типу. Перша черга, розрахована на 500 голів корів, уже введена в дію. На її будівництво витрачено 21 мільйон гривень. Утім, ці кошти в агрофірмі розраховують повернути максимум за п’ять років: нині продуктивність виробництва на комплексі на 35% вища, ніж в цілому по господарству.
– У новому сучасному комплексі для корів створено такі комфортні умови, за яких вони зможуть реалізувати свій генетичний потенціал: 24 години на добу – свіжий корм у годівниці, джерельна вода (взимку із підігрівом), необхідний тваринам мікроклімат, який забезпечує сучасна вентиляційна система, – розповідає про нововведення
генеральний директор ТОВ «Агрофірма імені Довженка» Віктор Скочко.
Саме шляхом сучасних технологій радять іти аграріям і в профільному міністерстві. Так, Віце-прем’єр-міністр Віктор Слаута висловив переконання, що держава повинна підтримувати подібні інноваційно-інвестиційні проекти, спрямовані на захист вітчизняного сільгоспвиробника, бо саме такі проекти дозволять виробляти якісну і конкурентоспроможну продукцію, а отже, просувати її на зовнішні ринки, підтверджуючи тим самим імідж України як провідної аграрної держави.
«Це позиція і Уряду, і Президента України», – наголосив Віктор Слаута.
Водночас він запевнив аграріїв, що в 2011 році всі урядові програми будуть спрямовані на підтримку агропідприємств, які займаються інтенсифікацією сільського господарства.
Аналогічна позиція і обласної влади, яка визначила тваринницьку галузь як один із двох головних пріоритетів економічної політики.
– Настав час говорити про зовсім інший економічний і фінансовий результат від роботи на землі. Тому ті, хто для себе зрозумів цю ситуацію, сьогодні йдуть шляхом розвитку тваринництва. Це наш пріоритет, і влада, як виконавча, так і представницька, робитиме все для того, щоб підтримати відповідну ініціативу: створювати умови і не допускати перешкод, зокрема, у процесі оформлення необхідних дозвільних документів і залучення інвестиційних коштів, - запевнив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.
А генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик повідомив, що згідно із перспективним планом розвитку тваринництва в компанії, найближчим часом передбачено другу чергу будівництва молочнотоварного комплексу з тим, щоб до 2015 року майже вдвічі збільшити виробництво молока в агрофірмі імені Довженка.
Віктор Слаута і Олександр Удовіченко також провели нараду з керівниками провідних агропідприємств Полтавщини, під час якої обговорили перспективи розвитку тваринницької галузі в області та питання реалізації державної політики в галузі АПК.
І оскільки і відкриття комплексу, і нарада відбувалися на гоголівській землі, Віце-прем’єр-міністр і голова обласної державної адміністрації поклали квіти до пам’ятника Миколі Гоголю на території його родинної садиби.
Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ
Микола БЕЗНОС (фото)
«Зоря Полтавщини» для «Аграрного тижня. Україна»