Днями відбулася зустріч заступника міністра аграрної політики Максима Мельничука з президентом Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі. Керівники говорили про можливості покращення інвестиційної привабливості АПК і підвищення конкурентоспроможності економіки України.
Максим Дмитрович розпочав розмову з повідомлення про головні принципи розвитку агропромислового комплексу України, а також поділився планами аграрного відомства щодо впровадження нових реформ у сільському господарстві. Зокрема, заступник міністра розповів про створення і роботу Ради економічних реформ, яка опікується економічними і земельними питаннями.
- 19 листопада, на День працівника сільського господарства, Президент України Віктор Янукович має оголосити декларацію першочергових заходів щодо реформування агропромислового комплексу, - зазначив Максим Мельничук. – Планується три укази Президента, вісім постанов Кабінету Міністрів, які міститимуть зміни та доповнення до існуючої програми «Розвиток села», спрощення регуляторної політики. Очікується прийняття Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», Закону «Про сільськогосподарські кооперативи», інших законодавчих актів, а також планується створення Земельного фонду.
Крім того, український чиновник повідомив Хорхе Зукоскі, що наприкінці вересня делегація на чолі з міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком відвідає Сполучені Штати Америки для перейняття досвіду з деяких важливих і актуальних для України питань. За словами Максима Дмитровича, насамперед нашу делегацію цікавлять такі питання як: впровадження новітніх технологій в агросекторі; знайомство з роботою американських аграрних бірж; система аграрної освіти та науки.
- В Україні кожна область має вищий навчальний заклад аграрного спрямування, які разом випускають достатню кількість фахівців, але водночас галузь відчуває дефіцит кадрів. Гадаю, американський досвід нам в цьому питанні допоможе, - висловив сподівання Максим Мельничук. – Перебуваючи з робочим візитом в США, ми плануємо зустрітися з представниками компанії «Джон Дір» і домовитись про умови технологічного супроводу українських господарств. Нас також цікавить розвиток генетики, селекції і досвід Америки у відродженні тваринництва.
Президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі, в свою чергу, наголосив, що очолювана ним організація є однією з найактивніших та найвпливовіших громадських бізнесових асоціацій в Україні.
- Одним із головних завдань нашої асоціації є представництво інтересів іноземних інвесторів, які працюють в Україні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку, - зазначив Хорхе Зукоскі. - Ми виступаємо від імені компаній не тільки перед українським Урядом, а й перед урядами країн-партнерів України стосовно питань торгівлі та економічних реформ у цілому. Велика кількість компаній-членів - це стратегічні інвестори, що працюють в Україні та є найбільшими інвесторами на вашому ринку. В Американській торговельній палаті представлені компанії з Північної Америки, Європи, Азії, Російської Федерації, України тощо. Вони надають робочі місця сотням тисяч громадян України. Компанії також сплачують податки, які складають значну частину державного бюджету, привносять міжнародний досвід управління в Україну, а також займаються благодійною діяльністю.
Хорхе Зукоскі розповів представникам Міністерства аграрної політики про проект "Співробітництва з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України" (скорочена назва – «Партнерство»). Випуск «Партнерства» синхронізований з виходом Плану економічних реформ Президента Януковича. Президент Американської торговельної палати запропонував співпрацю Міністерству аграрної політики у сферах стратегічних і політичних питань та інвестиційної привабливості Україні, в даному випадку йдеться про агропромисловий комплекс.
- Американська торговельна палата має спільні завдання і мету з Міністерством аграрної політики – збільшення конкурентоспроможності України в сільськогосподарському секторі та просування України як надійної і привабливої країни для інвестицій, - зазначив Хорхе Зукоскі.
Зрозуміло, президент Американської торговельної палати подякував заступнику міністра аграрної політики за зустріч і перемовини та зазначив, що порушені профільним відомством питання з приводу покращення інвестиційного клімату та вдосконалення АПК в Україні є дуже важливими.
Сторони домовились продовжити співпрацю і разом втілювати найкращий міжнародний досвід у вирішенні
різноманітних аграрних питань.
Людмила ЛЕБІДЬ