Головне завдання Профспілки працівників АПК України вже понад 25 років залишається незмінним - захищати право трударів аграрного комплексу на роботу, гідну заробітну плату, безпечні умови праці.
Сьогодні Профспілка одна з найчисленніших і нараховує близько 2 млн. членів. Організація об’єднує працівників підприємств і організацій сільського господарства, харчової та переробної промисловості, сільських будівельників, меліораторів, працівників суміжних галузей, студентів та учнів галузевих навчальних закладів та ПТУ. Кожний восьмий із них є профспілковим активістом.
Наприкінці минулого року профспілку очолив відомий громадський діяч Ігор Сопєлкін, який замінив на цьому відповідальному посту спочилого Володимира Чепура.
Участь у засіданні Центрального комітету профільної Профспілки, під час якого відбулися вибори голови, взяв міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк, зазначивши: «Про аграрний комплекс спільнота часто згадує, коли настає лихо. А коли все добре – про селян забувають. Згадаємо нашу історію. Паспорти селянам видали востаннє, трудодні перевели в гроші – востаннє. Сьогодні ж наше завдання – зробити висновки з уроків минулого й більше не припускати помилок. Попереду відродження підприємств на базі сільських рад. Більше буде приділятися уваги й розвитку соціальної сфери, сільських територій. І тут ми розраховуємо на співпрацю пліч-о-пліч з Профспілкою працівників аграрного комплексу. Що характерно, ми ніколи не витрачали енергію на протистояння, а разом, у конструктивному діалозі, обговорювали й спільно вирішували питання сьогодення».
Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик, який теж не обминув засідання, висловив таку позицію: «Завдання номер один – зміцнення профспілок. Саме вони можуть стати основою для утворення в Україні громадянського суспільства. Я - за повернення профспілкам окремих державницьких функцій, таких як контроль за цінами, робота технічної інспекції праці, трудової інспекції тощо». Юрій Кулик також запропонував відмінити податкову звітність для профспілкових організацій. І був підтриманий оплесками.
До речі, зараз до складу центрального комітету Профспілки працівників АПК входить 74 члени. Майже всі прибули на виборче засідання. Коли з вуст голови Чернівецької обласної організації Миколи Серецького пролунала пропозиція обрати керманичем Ігоря Сопєлкіна, інших кандидатур не висували. На цьому й підбили риску. Але перед голосуванням запросили до мікрофона Ігоря Сергійовича. «Самий цінний, самий дорогий наш скарб – діти, - розпочав претендент у лідери галузевої профспілки. - І передусім, я зроблю все можливе, щоби майбутнє України було здоровим. Відтак, намагатимуся покращити роботу дитячих оздоровчих закладів, що належать Профспілці працівників АПК. Задля цього варто провести інвентаризацію й розробити програму розвитку оздоровниць, щоби діти з сільської місцевості мали змогу повноцінно й змістовно відпочити, зміцнити сили свого організму. По-друге, дуже хочеться, щоби мільйони наших селян, які сьогодні змушені в пошуках роботи поневірятися по закордонах, – поверталися додому, в сім’ї , маючи змогу застосувати свої здібності й сили на рідній землі, отримуючи гідний рівень життя. Тому активно співпрацюватиму з роботодавцями задля створення нових і нових робочих місць у сільській місцевості. Розвиток сільських територій –теж не другорядне питання. І багато в чім від співпраці Профспілки з органами місцевого самоврядування, з підприємствами АПК, сільською громадськістю залежить добробут і цивілізоване життя села. Думаю, ми знайдемо й на цім шляху спільну мову».
Символічним «прапором в руки» Ігорю Сопєлкіну послужило одноголосне обрання його на відповідальну керівну посаду. Отримавши одразу низку доручень від профспілчан, новообраний голова пообіцяв відповідально поставитися до виконання почутих побажань.
Юрій МАЛАЙ
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше