Ірпінський економічний коледж Національного аграрного університету восени 2006 року відзначив 50-річний ювілей. Його випускники віднайшли себе у Міністерстві аграрної політики, Держказначействі, Рахунковій палаті, СБУ, податковій адміністрації, знаних агропідприємствах, викладають в університетах та академіях. І марку Ірпінського економічного коледжу тримають гідно.
«Ми готуємо фахівців лише економічних спеціальностей, – розповідає директор коледжу Сергій Михайлов. – Це, зокрема, «Облік і аудит», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Бухгалтерський облік», «Фінанси». Кваліфікованим економістом або бухгалтером можна стати лише опанувавши сучасні методи обліку та планування. І виключно за умов належного викладання. Ми в змозі це забезпечити. Серед наших фахівців 1 доктор і 8 кандидатів наук, 27 викладачів вищої категорії, 12 навчається в аспірантурі.
Завдяки 12 комп'ютерним класам ми активно використовуємо інформаційні ресурси. Задля вивчення комп'ютерної програми обліку 1С:Підприємство та англійської мови облаштували спеціалізовані навчальні лабораторії. Знання мови стає студентам у нагоді під час практики за кордоном, наприклад, у агропідприємствах Великої Британії, Швейцарії, Данії, Франції. Звісно, такі можливості ми маємо через підпорядкування НАУ, у складі якого створений міжнародний відділ. Протягом 2006 року на практиці за кордоном побувало 20 наших студентів.
Більшість випускників Ірпінського економічного коледжу продовжують навчання в НАУ. Значна кількість йде до Київського національного економічного університету, Національного технічного університету України, Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Київського національного торговельно-економічного університету тощо.
У складі НАУ ми перебуваємо з 1997 року. Після приєднання до провідного аграрного навчального закладу країни якісно змінився склад викладачів. Ми також отримали доступ до його потужної інформаційної бази. А ще Національний аграрний університет – це військова кафедра, магістратура, аспірантура тощо».
Отже, у поточному навчальному році у коледжі навчається 1800 студентів, з них 996 – на денній формі навчання. До послуг студентів бібліотека на 60 тисяч томів, їдальня, відремонтований гуртожиток на 400 місць, актовий зал. У сучасному спорткомплексі проходять змагання з ігрових видів спорту. Ансамбль барабанщиць «Літаври» став лауреатом «Софіївських зорь». Є тут навіть музей історії навчального закладу – «Українська світлиця».
Ірпінські освітяни мають амбітні плани щодо відкриття спеціальності «Програмування» та «Менеджмент організацій, маркетинг», запровадження системи кредитно-модульного навчання.
Тепер дещо несподіваний висновок: директори агрофірм бідкаються на нестачу кадрів, а викладачі вузів пишаються своїми випускниками. Парадокс? Так. Більшість проблем мають фінансове підґрунтя. Щоб дорога до роботи в пересічних сільгосппідприємствах виявилася для талановитої молоді здоланою, варто було б залишити МінАП її провідником. Проте, це питання вже не до освітян.