Є в аграрному секторі України галузь, результатами роботи якої ми користуємося щодня незалежно від віку, статі, фінансового стану, політичних та релігійних поглядів, галузь, без якої у прямому сенсі цього слова життя неможливе, - це харчова промисловість.
17 жовтня працівники харчової та переробної промисловості відзначили своє професійне свято. На урочистостях, присвячених професійному святу харчовиків, яке традиційно відбулося в приміщенні Національного університету харчових технологій (м. Київ), прозвучали теплі слова вітання від Уряду та Верховної Ради. Кращим працівникам галузі були вручені державні відзнаки.
Звертаючись до присутніх у залі, міністр аграрної політики Микола Присяжнюк підкреслив, що харчова промисловість – один із основних сегментів аграрного сектору. І подякував фахівцям галузі за те, що український споживач віддає перевагу вітчизняним продуктам, традиційні смакові якості яких зуміли зберегти наші харчовики. І нині майже 95% продовольчих товарів, що реалізуються на внутрішньому ринку, є саме продуктами вітчизняного виробництва. А галузь водночас демонструє стабільні темпи зростання.
Микола Володимирович також наголосив, що Україна - аграрна держава і міністерство й надалі при укладанні міжнародних торговельних угод насамперед дбатиме про захист вітчизняних виробників. «Український продукт має бути у кожній країні» - це гасло ми всі повинні втілювати в життя», - закликав міністр.
Харчова промисловість України - це тисячі великих, середніх і малих підприємств різних форм власності, які виробляють майже 20% від загального обсягу промислової продукції. Нині асортимент харчової промисловості становить понад 3000 найменувань. А найбільша частка реалізованої продукції - напої, м'ясні та молочні продукти, тютюнові вироби, хліб і хлібобулочні вироби, жири.
З року в рік зростає конкурентоспроможність українських продуктів харчування на внутрішньому і зовнішньому ринках. Приємно констатувати, що продовольчі товари з України експортуються сьогодні у більш ніж 40 країн світу.
Ще один факт: харчова галузь посідає перше місце за обсягами залучених іноземних інвестицій. На думку експертів, цей процес триватиме й надалі. Адже продовольча криза останніми роками – проблема, актуальна для всього світу. І основна її причина – брак земель, придатних для виробництва сільськогосподарської продукції. Натомість в Україні зосереджено понад 30% світових запасів чорнозему – майже третина від загальної кількості. Отже, світ покладає на нас надії у виробництві продовольства.
Варто також нагадати, що серед основних пріоритетів державної політики у сфері харчової промисловості фахівці вважають створення сприятливих умов для активізації інноваційного розвитку галузі, прискорення модернізації її матеріально-технічної бази, впровадження сучасних технологій та широке застосування новітніх наукових розробок.
«Переконаний, що ви й надалі докладатимете всіх зусиль для нарощування виробництва, оновлення асортименту та поліпшення якості продуктів відповідно до світових стандартів», - підкреслив під час урочистостей Микола Присяжнюк.
А за такого ставлення до справи не лише в Україні, а й далеко за її межами неодмінно говоритимуть: «Добре, бо українське».
Вікторія ІСАЄНКО,
ковбасно-молочний експерт
З нагоди професійного свята - Дня працівників харчової промисловості - подякою Прем'єр-міністра України нагороджено:
- Палій Микола Петрович, головний енергетик ВАТ «Ланівський цукровий завод», Полтавська область;
- Собко Тетяна Іванівна, начальник відділу по роботі з акціонерами ЗАТ "Оболонь", м. Київ;
- Соловей Валентина Олексіївна, директор ВАТ "Ланівський цукровий завод", Полтавська область;
- колектив товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціальне проектно-конструкторське та технологічне бюро "Енергомашпроект", м. Київ.
- Анікін Олег Ілліч, головний енергетик Зінківського комбікормового заводу, Полтавська область;
- Дмитровська Галина Петрівна, провідний науковий співробітник Національного університету харчових технологій, м. Київ;
- Дудко Сергій Дмитрович, директор Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій, м. Київ;
- Копищик Світлана Романівна, начальник виробництва ТОВ " Фірма "Фавор", м. Київ;
- Ломова Людмила Іванівна, заступник головного технолога ТЕЦ ТОВ "Агрокомплекс "Зелена долина", Вінницька область;
- Мосійчук Григорій Іванович, провідний інженер-енергетик ТЕЦ ТОВ "Агрокомплекс " Зелена долина", Вінницька область;
- Рута Валентина Миколаївна, начальник служби пивоваріння ЗАТ "Сармат", м. Донецьк;
- Скиба Світлана Іванівна, виробник сиру КП "Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування", м. Київ;
- Татарчук Богдан Юрійович, начальник відділу майнових прав та трудових відносин концерну "Укрспирт", м. Київ;
- Хлусович Світлана Анатоліївна, старший менеджер ТОВ "Фірма "Фавор", м. Київ;
- Шпак Петро Григорович, начальник ТЕЦ ТОВ "Агрокомплекс "Зелена долина", Вінницька область;
- Янчевська Ірина Вікторівна, начальник відділу технології та контролю концерну "Укрспирт", м. Київ.