Нещодавно голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов побував у м. Нова Одеса, де ознайомився з новозбудованим перевантажувальним терміналом ТОВ СП «Нібулон» на р. Південний Буг. За традицією, під час поїздки голову облдержадміністрації супроводжував генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський.
- Експортний потенціал України без системи логістики практично неможливий, - зауважив, перебуваючи на «Новоодеському» терміналі, Микола Круглов. – Те, що сьогодні в країні приватний бізнес розпочав займатись логістичною складовою, справа дуже потрібна. Бо майбутнє нашої держави та її розвиток нині залежать саме від аграрного сектору. Це буде зовсім інша база для експортного потенціалу країни, що сприятиме покращенню і в інших сферах української економіки – валютних резервах держави, вирішенні проблеми зайнятості населення, іншій економіці господарств, можливості вирішення соціальних питань, будівництва доріг, житла тощо.
До речі, валовий збір зернових культур, незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, в компанії «Нібулон» складає цього року майже 300 тис. т, при чому 80% буде зерна І-ІІ класу, а решта – ІІІ клас.
Голова облдержадміністрації також висловив вдячність працівникам компанії і від Миколаївської облдержадміністрації і мешканців міста Миколаєва і області за допомогу у стабілізації ціни на хліб.
- Наразі ми дійсно маємо найменшу ціну на хліб в Україні. Сьогодні ми отримуємо з Аграрного фонду борошно по 2570-2590 грн./тонна. Практично щомісяця ми маємо можливість придбати у компанії «Нібулон» тисячу тонн зерна по ціні 1350 грн./т, тоді як реальна ціна на ринку становить 2200-2300 грн./тонна. Виходячи з цих розрахунків, ми формуємо помольну партію, яка дає нам можливість утримувати ціну на хліб.
У свою чергу генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський подякував за ініціативу та підтримку проекту голові Миколаївської облдержадміністрації Миколі Круглову, обласним і районним радам, а також усім будівельним організаціям, які працювали на об’єкті в м. Нова Одеса.
- Торік ми дали роботу 1550 будівельникам, і це тільки на Миколаївщині. Миколаївські будівельники, які працювали з нами у 2010-2011 роках, отримали 186 млн. грн. для виконання будівельно-монтажних робіт. А суднобудівний завод «Океан», починаючи з березня 2009 року, отримав 350 млн. грн. на реалізацію нашої інвестиційної програми з будівництва несамохідних і самохідних суден. Тому, переконаний, що роль нашої компанії в економіці області та України в цілому досить значна. Додайте й інші податкові відрахування у бюджети різних рівнів.
Звісно, голова облдержадміністрації Микола Круглов високо оцінив роботу будівельних організацій Миколаївщини, а головне, чергового разу підтримав інвестиційну програму компанії «Нібулон» з удосконалення логістичної складової зернового ринку області.
Микола Петрович надав ґрунтовні відповіді, в тому числі й на запитання присутніх представників будівельних організацій. Сьогодні будівельники Миколаївщини стурбовані тією ситуацією, що «Нібулон» призупинив реалізацію інвестиційної програми з будівництва нових терміналів у селі Шостакове Миколаївського району та селі Бузьке Вознесенського району Миколаївської області по річці Південний Буг. І це незважаючи на те, що все необхідне обладнання для цих об’єктів уже поставлене західними компаніями та зберігається просто неба на філіях компанії. До речі, вартість цього обладнання становить більше 11мільонів Євро . Керівники будівельних організацій висловили своє занепокоєння і стурбованість за свої колективи, які практично і водночас залишились без роботи. Як тепер найближчим часом завантажити роботою сотні будівельників, у компаніях планів не мають. Тому керівники-будівельники звернулись до голови обласної державної адміністрації з проханням посприяти у вирішенні проблеми. Люди зацікавлені у тому, щоб «Нібулон» продовжував реалізацію розпочатого інвестиційного проекту. В іншому випадку будівельники не матимуть роботи, що негативно відіб’ється на родинах жителів області, а головне - на іміджі регіону.
Через украй загрозливу ситуацію, що склалась у сфері діяльності будівельних організацій Миколаївщини, представники 20 будівельних організацій області у письмовому зверненні попросили Миколу Круглова «звернутись до Президента України і Прем’єр-міністра України з проханням надати відповідні доручення щодо врегулювання ситуації, пов’язаної з обмеженням експорту зернових для компанії “Нібулон”».
«Один із найбільших будівельних інвесторів області змушений згортати всі свої плани будівництва. Наразі керівництво компаній всерйоз замислюється над тим, навіщо будувати, якщо нові підприємства не будуть затребувані для зберігання зерна, і їх може спіткати доля зруйнованих ферм в аграрному секторі України. На наш погляд, такий розвиток подій призведе до непоправних наслідків, що можуть мати місце для будівельної галузі Миколаївщини», - йдеться у зверненні.
Надано Прес-центром компанії