Як повідомляють з регіонів, на теперішній час сільгосппідприємства мають для роботи на весняному полі 118 тис.тонн дизпалива (це 130% до потреби березня) та 44 тис.тонн бензину (або 109% до потреби березня). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, забезпеченість є кращою на 1,2 відсотки.
Втім, і у Міністерстві аграрної політики, і в регіонах стурбовані підвищенням цін на пальне, яке, за поясненнями експертів ринку, відбувається внаслідок коливань цін на нафту на світовому ринку та зупиненням трьох вітчизняних нафтопереробних підприємств.
Аби вчасно і організовано провести посівну кампанію, за розрахунками сільгосптоваровиробникам для закупівлі пального (в межах повної технологічної потреби) необхідно близько 4,5 млрд.гривень.
Сьогодні за дорученням міністерства головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій вживають усіх можливих заходів для організації накопичення пального за рахунок усіх наявних ресурсів.
Зокрема, бюджетні кошти, передбачені для компенсації частини банківських кредитів (короткострокових), вирішено використовувати в першу чергу для закупівлі нафтопродуктів та інших матеріальних ресурсів.
На переконання спеціалістів Департаменту технічної політики аграрного міністерства, для покращення ситуації із забезпеченням аграріїв пальним доцільно продовжити дію Меморандуму, підписаного між Кабінетом Міністрів України та вітчизняними нафтопереробними компаніями, зокрема в частині насичення ринку нафтопродуктами.