Нещодавно в рамках Міжнародного екологічного форуму “Довкілля для України” проведено заключну акцію Міжнародної науково-практичної конференції “Природно-ресурсний потенціал збалансованого розвитку України". В Експоцентрі на лівому березі нагороджували дипломами і пам’ятними знаками тих, хто за державним своїм обов’язком покликаний турбуватися про землю і все живе на ній.
Нарівні з академіками, депутатами, державними службовцями, які вивчають, досліджують і оберігають надра, водойми, ліси України й Автономної Республіки Крим, були відзначені громадські організації, котрі працюють не заради слави, а заради справи.
Є серед нас мрійники, а є протестанти, котрі не дозволяють розслабитись промисловцям у розвинених країнах світу: зелені дозорці домоглися того, що, скажімо, в Італії залюбки можна пити воду з-під крана, а у Фінляндії сніг, кажуть, настільки чистий, що в чайнику не утворює накипу. Французькі природоохоронці змушують підприємства брати воду для своїх потреб нижче за течією від того місця, де вони скидають у водойму відходи свого виробництва, тож рівень очистки стічних вод там якнайкращий. Україні, постраждалій від Чорнобильської катастрофи, доводиться в природоохоронній діяльності працювати на кілька фронтів.
Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко (до речі, відзначена як лідер природоохоронної діяльності ще й красномовним знаком “Золоте серце”), закликала колег, що зібралися з найвіддаленіших областей України, “створити майданчик правди” і критику неодмінно поєднувати з тими позитивними зрушеннями і здобутками, котрі вселяють в нас віру в добрий, здоровий завтрашній день.
Міжнародний бізнес-форум “Перспективи впровадження моделі “зеленої економіки в Україні” підтримує, плекає ростки першого позитивного досвіду в нашій державі, сприяючи поширенню позитивного іміджу України в світі.
Серед нагороджених дипломами загальноукраїнського проекту “Екологія, довкілля та природокористування в Україні” є давні друзі й автори нашого часопису. За багаторічну працю в сфері охорони навколишнього середовища нагороджений Леонід Петрович Яременко. Лідерами природоохоронної діяльності 2010-2011 рр. визнані Національний університет біоресурсів і природокористування України (в тому є заслуга ректора ВНЗ, Героя України Д.О. Мельничука), Уманський національний університет садівництва, очолюваний А.Ф. Головчуком, Інститут агроекології і економіки природокористування НААНУ (його директор – О.І. Фурдичко), Український степовий природний заповідник НААНУ (колективом керує Л.П. Мордатенко).
Не забули відзначити і позитивний досвід добре відомих нашим читачам виробничників, які мають відношення до аграрної сфери: Філія ВАТ “Вімм-Білль-Данн Україна” – “Харківський молочний комбінат”, ЗАТ “Крафт Фудз Україна”, виробничий комплекс ЗАТ “Оболонь” у м. Олександрія на Кіровоградщині, ВАТ “Цукровий завод імені Цюрупи” і “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед”.
А вручали нагороди номінантам заступник міністра екології та природних ресурсів України І.Л. Вільдман і радник, спеціально уповноважений Прем’єр-міністра України А.В. Толстоухов. З притаманною йому стриманістю, Анатолій Володимирович сказав про цю подію для читачів нашого видання: “Якщо подивитись на сучасний стан довкілля в масштабах планети, то ми ще навіть не почали, ми ще тільки на порозі того, що нам іще належить зробити. Роботи - непочатий край!”
Додам лишень, що започаткували цю подію – презентувати книгу “Екологія, довкілля та природокористування в Україні” та нагородити номінантів «Лідер природоохоронної діяльності 2010-2011 рр.» – небайдужі до гарних справ у державі журналісти і працвники ТОВ «Видавництво «Престиж Медіа Інформ».
Доєднались до вшанування ентузіастів своєї справи і ми, редакція тижневика «Аграрний тиждень. Україна», виступивши медіа-партнером проекту. Бо тільки гуртом усі ми здатні зберегти нашу блакитну планету для нащадків.
Ганна КОЗАЧЕНКО