Останнім часом фермери і агропідприємства економніше витрачають кошти, адже рентабельність агробізнесу, за словами учасників ринку, дещо знизилась. Зважаючи на це, організатори аграрних виставок почали об’єднуватися. От і нині замість одного спеціалізованого проводять відразу кілька тематичних заходів. 12-14 лютого в Києві пройшла ІІІ Міжнародна виставка інноваційних рішень у зерновому господарстві «Зернові технології 2013» спільно з виставкою «Agro Animal Show 2013».
Понад 400 компаній з 16 країн світу представили свої передові досягнення й інновації для всіх стадій виробництва, зберігання, переробки зернових, бобів та олійних культур. Організатор виставок і ділових заходів, а це ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», зробив усе максимально можливе, щоб під час конференцій, круглих столів, майстер-класів обговорювалися найактуальніші питання сучасного зернового господарства.
«Agro Animal Show 2013» виявилась дещо скромнішою за розмірами і кількістю учасників, зібравши їх у чотири рази менше, порівняно з експозицією «Зернові технології 2013» - 100 компаній з 12 країн світу. І це зрозуміло, бо зерновиробництво в Україні набагато прибутковіше, ніж тваринництво.
Заступник міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень, вітаючи учасників виставок, зазначив:
«Україна сформувала низку виставок, які можуть показати потенціал агросектору. А ці виставки є одними з найвагоміших і наймодерновіших. Загалом, приємно відзначити, що виставки стають важливими подіями, масштабними за розмірами та супроводжуються змістовними програмами. Впевнений, що аграрії зможуть підібрати все потрібне для нового сезону і тим самим забезпечити успішну роботу господарств».
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі підкреслив, що виставки важливі не лише для України, а й для іноземних промислових компаній. «Зокрема, Францію цікавить галузь тваринництва, - пояснив пан Ремі. – Тваринництво - це насамперед якісні корми і обладнання, тож на виставці представлено понад 30 французьких компаній, які працюють у цій галузі. Вже розроблений проект по співробітництву в створенні молочної ферми з утримання понад 1 тисячі корів. Окрім цього, є інші домовленості - наприклад, ферма з розведення свиней. Тож французькі компанії готові інвестувати в українське тваринництво».
За словами старшого директора Департаменту розвитку торгівлі Канадської асоціації торговельного і експортного партнерства провінції Саскачеван (STEP) Роба Зіола, його країна цьогоріч удруге брала участь у виставці й представляла велику кількість техніки для обробки землі.
Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль розповів, що в Україні вже працюють понад 50 німецьких фермерів, а у виставці брали участь 40 німецьких підприємств.
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Пітер Ян Вольтерс відмітив, що це найвагоміші виставки на теренах України. «Організаторам вдалося створити потужну платформу для бізнес-контактів. Сподіваємося, що в результаті отримаємо нові проекти, - зазначив він. - На виставці представлено понад 20 голландських компаній, які пропонують технології, техніку і системи збереження для картоплярства. А ще обладнання для тваринництва і виготовлення кормів. Уже навіть маємо підписану угоду про постачання обладнання на суму в 1 млн. євро. Це свідчить про швидкі темпи розвитку агроринку України».
Хочеться сподіватися, що українські агровиробники найближчим часом матимуть змогу і достатньо оборотних коштів, щоб оновлювати технічну базу, впроваджувати нові технології й укладати угоди на мільйони євро.
Людмила ЛЕБІДЬ