Світова криза - стимул для розвитку АПК
09 December, Розділ Аналітика, переглядів 4 966
Хоча сільське господарство є первинною ланкою АПК, та разом із харчовою і деякими галузями легкої промисловості (текстильною, шкіряною, хутровою) складає його основу. Ця галузь є однією з найважливіших і представлена практично в усіх країнах. А направлена вона на забезпечення населення продовольством і отримання сировини для ряду галузей промисловості. Близько 1,1 млрд. економічно активного населення зайнято у світовому агровиробництві. Воно включає дві взаємопов'язані великі галузі - рослинництво (його ще називають землеробством) і тваринництво, які поділяються на менші галузі - підгалузі - виробництва. - Але економічно стійким в наш час може бути лише багатогалузеве сільгосппідприємство з розвиненим тваринництвом на основі сучасних технологій та науково виправданою системою землеробства в рослинництві, - переконаний голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антипов. «Агро-Союз» навчить раціонально використовувати ресурси Корпорація «Агро-Союз» - успішно функціонуюча агропромислова компанія. Будучи багатопрофільною бізнес-структурою, корпорація має чотири основних напрямки діяльності:
- сільськогосподарське виробництво, в якому відпрацьовуються економічно ефективні технології в рослинництві, молочному виробництві, свинарстві;
- розробка та впровадження агропроектів - «бізнес під ключ»;
- виробництво сільськогосподарської техніки, ангарних конструкцій і обладнання для тваринництва;
- торгівля технікою і запасними частинами.
Всі ці чотири напрямки діяльності пов'язані з сільським господарством. - Українцям пощастило, бо ми маємо родючу землю, - пояснює свій вибір щодо направленості агропідприємства директор Корпорації «Агро-Союз» Володимир Хорішко. - То чим же тут ще займатися, як не розвинутим сучасним сільським господарством? Наші чорноземи і наша кліматична зона дуже сприятлива для ведення аграрного виробництва. Наша місія, на моє переконання, полягає в тому, щоб зорганізувати роботу сільського господарства так, аби виро***ти на нашій території сільгосппродукцію і забезпечувати нею себе і ті народи, де таких сприятливих умов нема. Та в сьогоднішніх кризових умовах розвитку економіки аграрний бізнес зі ставкою виключно на рослинництво досить ризикований. Перевиробництво продукції рослинництва викликало спад ціни на агроринку. Разом з тим спостерігається тенденція росту цін на закупівлю великої рогатої худоби та свиней, підвищуються ціни на закупівлю молока. Тож для тваринництва в цьому році склалася сприятлива ситуація, що пов'язана із великим запасом грубих кормів і фуражного зерна. - Тваринництво - галузь, покликана вирішувати питання життєзабезпечення як загальнодержавного рівня, так і щоденного харчування кожного окремо взятого громадянина. Бо для нормального і збалансованого харчування, безперечно, потрібно щоденно вживати фізіологічну норму протеїну, який, як відомо, знаходиться в продуктах тваринного походження, - наголошує Володимир Дмитрович.
І завдяки професійному системному підходу до організації тваринництва та рослинництва, використання ресурсозберігаючих технологій, які допомагають зменшувати затрати та підвищувати рівень прибутковості сільськогосподарського бізнесу, ці галузі не втратять своєї рентабельності. Корпорація «Агро-Союз» - експерт з ресурсозбереження у сільському господарстві. Більш як десятирічний досвід успішного застосування інноваційних технологій в рослинництві, молочному тваринництві, свинарстві та страусівництві на базі власного агрокультурного модельного підприємства дозволяє надавати інжинірингові та консультаційні послуги з розробки і впровадження агропроектів («бізнес під ключ») у господарствах України, Росії, Казахстану. «Агро-Союз» не тільки виро***є високоякісну зернову, м'ясо-молочну продукцію, але й передає суспільству набутий досвід через майстер-класи, практичні школи та міжнародні конференціі з ресурсозбереження в сільському господарстві за всіма напрямками. В такий спосіб спеціалісти корпорації шукають оптимальні й ефективні шляхи розвитку і ведуть вперед за собою своїх клієнтів.
Як виглядає фінансово-економічна криза? Її фізичний образ важко уявити, та морально вона провокує переглянути цінності, важливі для кожного з нас. І нікого не здивує, якщо на першому місці у списку пріоритетів виявиться найнеобхідніше, а саме - продукти харчування. Правду кажуть: хліб усьому голова. Але чомусь до сьогодні пріоритети державного кредитування розставляються аж ніяк не в бік сільського господарства. Для порівняння: на розвиток промисловості з бюджету виділяється 30%, товарам народного споживання дістаються такі ж 30%, на іпотечні кредити виділено 30%, а на кредитування автомобілів - 10%. Якщо проаналізувати цю ситуацію, то маємо наступну картину: зі ста відсотків державного бюджетування лише 30% виділено на промисловість. Інші 70% - на товари, які жодним чином в період кризи голод не втамують. І якщо у світлі сьогоднішніх подій у платників кредитів не буде коштів, щоб повернути той самий кредит, буде спостерігатися масова конфіскація майна. А яка від того користь, коли реалізувати конфіскат без матеріальних збитків не вийде. Тож у будь-якому випадку, сільськогосподарська галузь - це той коник, на якому можна виїхати з кризового стану. Сільгоспвиробник - у виграші, а споживач забезпечений якісною продукцією! Тому в такій нестабільній кризовій ситуації державним органам не завадило б переглянути, в свою чергу, пріоритети фінансування. Якщо держава має можливість, планує і вірить у те, що вона може конкретно допомогти, це необхідно зробити на базі перспективних інноваційних технологій, визнаних у світі, а не в образі вчорашнього дня. Бо навряд чи завтра ви будете переживати, що у вас у квартирі старі меблі чи треба ремонтувати автомобіль, якщо на столі залишаться крихти та кісточки від учорашнього бенкету.
Анна КАПЛУН Шановні колеги! Шановні аграрії! Сердечно вітаємо вас із професійним святом! Завдяки вашій наполегливій праці та умілому господарюванню досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними. Аграрний сектор економіки тому і називають базовим, що разом з іншими він складає основу життя держави та добробуту її громадян. Нарощування обсягів виробництва зерна, іншої сільгосппродукції поєднуються з підвищенням їх якості та конкурентоспроможності, задоволенням потреб харчової і переробної промисловостей у сировині, формуванням експортного потенціалу держави. Це завдяки вам, сільські трудівни, у кожній українській оселі є і хліб, і до хліба. Тож бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, добра та наснаги! Хай ваша праця заколоситься щедрою нивою успіху, а ваші плани, задуми та сподівання втілюються в життя всім на радість! З повагою, Корпорація «Агро-Союз»
Схожі новини
Привітання Міністра Миколи Присяжнюка з Днем працівників сільського господарстваЛитвин про харчову продукцію: добре, бо українськеПривітання Президента України з нагоди святкування Дня працівників сільського господарства Шановні працівники сільського господарства!"Молочні ріки - 2007"Всеукраїнський день поля в «Агро-Союзі»