Аграрний тиждень. Україна
» » Київщина аграрна
» » Київщина аграрна

    Київщина аграрна


    Близькість до столиці, з одного боку, надає селянам певного пріоритету. А з іншого - вимагає чималої відповідальності. Втім, аграрії Київщини завжди прагнули бути успішними в сільськогосподарському виробництві й подавати приклад іншим. Що для цього потрібно та як вирішувати проблеми, що виникають ледь не щодня, розповідає начальник головного управління агропромислового розвитку Київської ОДА Олександр Покотило.


    - У травні наша область святкувала 75-річчя з часу заснування. Цю дату аграрії Київщини відзначили вагомими здобутками. Торік валової продукції вироблено на 6375,5 млн.грн. (на 9,1% більше, ніж у попередньому році): у сільгосппідприємствах отримано на 3844,5 млн.грн. (ріст 11,7%), у господарствах населення – на 2531,0 млн. грн.( 5,5% ). За цими результатами Київська область посіла перше місце серед регіонів України.
    Радують нас показники чотирьох місяців поточного року: виробництво валової продукції в усіх категоріях господарств склало 1115,1 млн. грн (на 12,7 % більше у порівнянні з відповідним періодом 2006 року).
    Попри певні труднощі, хлібороби Київщини, як завжди, свідомі свого обов’язку та відповідальності перед державою.
    Нині в області працює понад 2000 підприємств різної форми власності. Частина з них сьогодні може скласти конкуренцію європейським фірмам.
    Так трудівники НД ВАК "Пуща-Водиця" Києво-Святошинського району на чолі з генеральним директором, Героєм України Олексієм Приліпкою, які виробляють конкурентноспроможну рослинницьку та тваринницьку продукцію, в умовах Полісся торік намолотили зернових по 55,1 ц/га.
    Ще один з лідерів у зоні Полісся - ПСП „Колос” Бородянського району, де керівником Бат Батов. Основний вид діяльності - виробництво продукції тваринництва: господарство є племрепродуктором молочного тваринництва.
    Добре відоме своїми здобутками й ПП „Аграрне” Володарського району. Його очолює Володимир Любомський. Швидко адаптувавшись до умов ринку, тут багато що змінили в організації виробництва. Як результат, зросла врожайність усіх сільгоспкультур, зокрема, ранніх зернових тут зібрали торік по 62,1 ц/га.
    Київщина аграрна
    Добре господарюють і селяни СТОВ „Обрій” та СТОВ „Росія”, що в Рокитнянському районі, ПСП „Лосятинське” на Васильківщині, в багатьох інших агроформуваннях.
    На добре слово заслуговують буряководи області, зокрема, Васильківського та Володарського районів. До речі, за рівнем урожайності цукрових буряків Київщина кілька років поспіль отримує одні з кращих показників.
    Найкращих показників з переробки солодких коренів не лише по Київській області, а й по Україні у 2006 році досяг ВАТ „Саливонківський цукровий завод”(потужність переробки за добу - близько 5000 т) – сучасне високотехнологічне підприємство з потужною технічною базою і повним циклом переробки цукрової сировини.
    На шубівських землях Кагарлицького району на площі до 2640 гектарів орендованих паїв розгорнуло свою діяльність фермерське господарство „Широкоступ”, очолюване Олександром Широкоступом. У господарстві за останні три роки збирають по 60 ц/га озимої пшениці, по 95-100 ц/га кукурудзи на зерно. І, що не зовсім типово для фермерських господарств, відроджуються тваринництво: велика рогата худоба, свині, вівці, страуси, на 23 гектарах – рибне господарство. Регулярно оновлюється автотракторний парк, впроваджуються нові технології вирощування рослин і тварин, приготування кормів, працює Шубівська загальноосвітня школа та районний ліцей.
    Чимало зусиль докладають і селяни, і влада до відродження в області овочівництва, садівництва, ягідництва. Зокрема, інтенсивні технології садівництва та ягідництва впроваджуються в СТОВ агрокомбінат "Тарасівський", ПСП "Шев¬ченківське", СГ ТОВ АК „Хотівський” Києво-Святошинського району та в інших госпо¬дарствах, що входять до об'єднання "Київсадвинпром".
    Значного досвіду вирощування овочів у закритому ґрунті набули у ВАТ "Комбінат "Тепличний", що в Броварському районі, який є лідером української тепличної галузі. На 48,4 гектарах вирощують першосортні баклажани, помідори, огірки, перець, салат. Щороку тут спостерігається тенденція до збільшення урожайності.
    За обсягами та темпами виробництва м’яса в Україні область посідає 1 місце, що становить 12% від загальної реалізації в державі по всіх категоріях господарств, а по сільськогосподарських підприємствах - 18%.
    Провідні місця в поточному році по реалізації м’яса худоби та птиці займають такі райони як Вишгородський за рахунок ЗАТ „Комплекс Агромарс”, Баришівський за рахунок ТОВ „Рубі Роз Агрікол ЛТД”.
    По виробництву яєць в Україні Київщина також є лідером і відповідно має 1 місце. Питома вага області на загальнодержавному рівні з даного показника становить 13%. Відповідно по наявності поголів’я птиці область також на 1 місці.
    Одним із кращих підприємств галузі птахівництва є СГ ТОВ „Старинська птахофабрика” Бориспілького району, яку очолює Олександр Зубчук.
    В галузі свинарства спостерігається збільшення виробництва продукції та нарощення поголів’я тварин. Наприклад, за рахунок введення в дію за датською технологією свинокомплексу „Нива Переяславщини” на 30 тис. голів свиней та реконструкції приміщень в господарстві ПП „Гаян-Агро” на 10 тис. голів (Переяслав-Хмельницький р-н).
    Проводиться також реконструкція ферм за цією ж технологією в господарствах ДП „”Ферми Данам” та ТОВ „ДАН-ФАРМ” Кагарлицького району, що також дало можливість додатково збільшити поголів’я свиней з початку року в цьому районі на 1590 голів.
    ЗАТ „Племінний завод „Агро-Регіон” Бориспільського району, яким керує знаний фахівець Юрій Карасик, відоме далеко за межами України. Підприємство спеціалізується на виробництві молока, м’яса, племінних бичків та нетелів, забезпечує тваринницьку галузь власними кормами. Селекційний центр «Генетичні ресурси» реалізує продукцію, аналогів якій в Україні немає.
    Одним з провідних підприємств України з вирощування племінного молочно-м’ясного молодняку ВРХ з розвинутою галуззю кормовиробництва є ВАТ „Терезине” Білоцерківського району, яке очолює Іван Кудлай.
    Господарство розводить ВРХ двох порід: українська чорно-ряба молочна та українська червоно-ряба молочна, молочна продуктивність яких в сприятливі в кормовому відношенні роки становила до 7000 кг молока.
    ВАТ „Бориспільський експериментальний комбікормовий завод”, який спеціалізується на виробництві високоякісних комбікормів для птиці в розсипному та гранульованому вигляді. Це одне з найпотужніших підприємств виробників комбікормів - виробнича потужність становить 315000 тонн комбікормів на рік, або 1050 тонн на добу.
    Широко знаний за межами України ВАТ „Миронівський завод із виробництва круп та комбікормів” – голова правління Олександр Жукотанський. Це багато профільний виробничий комплекс, до складу якого входять 2 комбікормових заводи потужністю 220 тис. тонн, протеїновий завод та крупозавод.
    Найбільшим виробником м’ясних виробів є Миронівський м”ясопереробний завод „Легко”, який очолює Петро Сокирко і, який не має аналогів в Україні ні за масштабністю, ані за технологічним рівнем. Головний напрямок діяльності підприємства – комплексна переробка курятини, свинини та яловичини.
    Понад 120 видів смачної продукції - пельмені, котлети домашні, рибні зрази з грибами, вареники, купати, битки, млинці, картопляні крокети, голубці, чебуреки, вироби з тіста - виробляє підприємство ПП „Дригало”, яке очолює чарівна жінка, переможниця у 2006 році Всеукраїнської премії „Жінка ІІІ тисячоліття” Людмила Дригало. Два роки колектив працює за системою якості ІSO-9001, а незабаром отримають міжнародний сертифікат HASSP, що дасть змогу поставляти свою продукцію на світовий ринок.
    Широкий асортимент високоякісної продукції, виробляє ВАТ „Росич” Білоцерківського району, керівник – Андрій Вахній.
    Одним з провідних підприємств по переробці овочів та фруктів на промисловій основі в області є АТВТ „Білоцерківський консервний завод”, директор – Анатолій Крят.
    Агропромисловий комплекс столичної області постійно оновлюється: завершується будівництво молочнотоварної ферми на 2000 голів підприємства „Українська молочна компанія” у селі В.Крупіль Згурівського району, Білоцерківського молочного комбінату та інші.
    Отже, агропромисловий комплекс Київщини прагне стати високоефективним, конкурентоспроможним сектором економіки. Спираючись на новітні технології, ми працюємо за сучасними стандартами, впевнено пропонуючи свою продукцію на вітчизняний та світовий ринки.





    Схожі новини
  • Позитивна динаміка
  • Питома вага Львівщини у виробництві валової сільськогосподарської продукції в Україні складає майже 4%
  • На комплексі «Агромарс» через відключення електроенергії загинуло 100 тис. голів птиці
  • РЕГІОН - ЧЕМПІОН
  • Комбікормова галузь Київщини

  • Комментарі


    Я люблю корівок!

    Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Київщина аграрна


Близькість до столиці, з одного боку, надає селянам певного пріоритету. А з іншого - вимагає чималої відповідальності. Втім, аграрії Київщини завжди прагнули бути успішними в сільськогосподарському виробництві й подавати приклад іншим. Що для цього потрібно та як вирішувати проблеми, що виникають ледь не щодня, розповідає начальник головного управління агропромислового розвитку Київської ОДА Олександр Покотило.


- У травні наша область святкувала 75-річчя з часу заснування. Цю дату аграрії Київщини відзначили вагомими здобутками. Торік валової продукції вироблено на 6375,5 млн.грн. (на 9,1% більше, ніж у попередньому році): у сільгосппідприємствах отримано на 3844,5 млн.грн. (ріст 11,7%), у господарствах населення – на 2531,0 млн. грн.( 5,5% ). За цими результатами Київська область посіла перше місце серед регіонів України.
Радують нас показники чотирьох місяців поточного року: виробництво валової продукції в усіх категоріях господарств склало 1115,1 млн. грн (на 12,7 % більше у порівнянні з відповідним періодом 2006 року).
Попри певні труднощі, хлібороби Київщини, як завжди, свідомі свого обов’язку та відповідальності перед державою.
Нині в області працює понад 2000 підприємств різної форми власності. Частина з них сьогодні може скласти конкуренцію європейським фірмам.
Так трудівники НД ВАК "Пуща-Водиця" Києво-Святошинського району на чолі з генеральним директором, Героєм України Олексієм Приліпкою, які виробляють конкурентноспроможну рослинницьку та тваринницьку продукцію, в умовах Полісся торік намолотили зернових по 55,1 ц/га.
Ще один з лідерів у зоні Полісся - ПСП „Колос” Бородянського району, де керівником Бат Батов. Основний вид діяльності - виробництво продукції тваринництва: господарство є племрепродуктором молочного тваринництва.
Добре відоме своїми здобутками й ПП „Аграрне” Володарського району. Його очолює Володимир Любомський. Швидко адаптувавшись до умов ринку, тут багато що змінили в організації виробництва. Як результат, зросла врожайність усіх сільгоспкультур, зокрема, ранніх зернових тут зібрали торік по 62,1 ц/га.
Київщина аграрна
Добре господарюють і селяни СТОВ „Обрій” та СТОВ „Росія”, що в Рокитнянському районі, ПСП „Лосятинське” на Васильківщині, в багатьох інших агроформуваннях.
На добре слово заслуговують буряководи області, зокрема, Васильківського та Володарського районів. До речі, за рівнем урожайності цукрових буряків Київщина кілька років поспіль отримує одні з кращих показників.
Найкращих показників з переробки солодких коренів не лише по Київській області, а й по Україні у 2006 році досяг ВАТ „Саливонківський цукровий завод”(потужність переробки за добу - близько 5000 т) – сучасне високотехнологічне підприємство з потужною технічною базою і повним циклом переробки цукрової сировини.
На шубівських землях Кагарлицького району на площі до 2640 гектарів орендованих паїв розгорнуло свою діяльність фермерське господарство „Широкоступ”, очолюване Олександром Широкоступом. У господарстві за останні три роки збирають по 60 ц/га озимої пшениці, по 95-100 ц/га кукурудзи на зерно. І, що не зовсім типово для фермерських господарств, відроджуються тваринництво: велика рогата худоба, свині, вівці, страуси, на 23 гектарах – рибне господарство. Регулярно оновлюється автотракторний парк, впроваджуються нові технології вирощування рослин і тварин, приготування кормів, працює Шубівська загальноосвітня школа та районний ліцей.
Чимало зусиль докладають і селяни, і влада до відродження в області овочівництва, садівництва, ягідництва. Зокрема, інтенсивні технології садівництва та ягідництва впроваджуються в СТОВ агрокомбінат "Тарасівський", ПСП "Шев¬ченківське", СГ ТОВ АК „Хотівський” Києво-Святошинського району та в інших госпо¬дарствах, що входять до об'єднання "Київсадвинпром".
Значного досвіду вирощування овочів у закритому ґрунті набули у ВАТ "Комбінат "Тепличний", що в Броварському районі, який є лідером української тепличної галузі. На 48,4 гектарах вирощують першосортні баклажани, помідори, огірки, перець, салат. Щороку тут спостерігається тенденція до збільшення урожайності.
За обсягами та темпами виробництва м’яса в Україні область посідає 1 місце, що становить 12% від загальної реалізації в державі по всіх категоріях господарств, а по сільськогосподарських підприємствах - 18%.
Провідні місця в поточному році по реалізації м’яса худоби та птиці займають такі райони як Вишгородський за рахунок ЗАТ „Комплекс Агромарс”, Баришівський за рахунок ТОВ „Рубі Роз Агрікол ЛТД”.
По виробництву яєць в Україні Київщина також є лідером і відповідно має 1 місце. Питома вага області на загальнодержавному рівні з даного показника становить 13%. Відповідно по наявності поголів’я птиці область також на 1 місці.
Одним із кращих підприємств галузі птахівництва є СГ ТОВ „Старинська птахофабрика” Бориспілького району, яку очолює Олександр Зубчук.
В галузі свинарства спостерігається збільшення виробництва продукції та нарощення поголів’я тварин. Наприклад, за рахунок введення в дію за датською технологією свинокомплексу „Нива Переяславщини” на 30 тис. голів свиней та реконструкції приміщень в господарстві ПП „Гаян-Агро” на 10 тис. голів (Переяслав-Хмельницький р-н).
Проводиться також реконструкція ферм за цією ж технологією в господарствах ДП „”Ферми Данам” та ТОВ „ДАН-ФАРМ” Кагарлицького району, що також дало можливість додатково збільшити поголів’я свиней з початку року в цьому районі на 1590 голів.
ЗАТ „Племінний завод „Агро-Регіон” Бориспільського району, яким керує знаний фахівець Юрій Карасик, відоме далеко за межами України. Підприємство спеціалізується на виробництві молока, м’яса, племінних бичків та нетелів, забезпечує тваринницьку галузь власними кормами. Селекційний центр «Генетичні ресурси» реалізує продукцію, аналогів якій в Україні немає.
Одним з провідних підприємств України з вирощування племінного молочно-м’ясного молодняку ВРХ з розвинутою галуззю кормовиробництва є ВАТ „Терезине” Білоцерківського району, яке очолює Іван Кудлай.
Господарство розводить ВРХ двох порід: українська чорно-ряба молочна та українська червоно-ряба молочна, молочна продуктивність яких в сприятливі в кормовому відношенні роки становила до 7000 кг молока.
ВАТ „Бориспільський експериментальний комбікормовий завод”, який спеціалізується на виробництві високоякісних комбікормів для птиці в розсипному та гранульованому вигляді. Це одне з найпотужніших підприємств виробників комбікормів - виробнича потужність становить 315000 тонн комбікормів на рік, або 1050 тонн на добу.
Широко знаний за межами України ВАТ „Миронівський завод із виробництва круп та комбікормів” – голова правління Олександр Жукотанський. Це багато профільний виробничий комплекс, до складу якого входять 2 комбікормових заводи потужністю 220 тис. тонн, протеїновий завод та крупозавод.
Найбільшим виробником м’ясних виробів є Миронівський м”ясопереробний завод „Легко”, який очолює Петро Сокирко і, який не має аналогів в Україні ні за масштабністю, ані за технологічним рівнем. Головний напрямок діяльності підприємства – комплексна переробка курятини, свинини та яловичини.
Понад 120 видів смачної продукції - пельмені, котлети домашні, рибні зрази з грибами, вареники, купати, битки, млинці, картопляні крокети, голубці, чебуреки, вироби з тіста - виробляє підприємство ПП „Дригало”, яке очолює чарівна жінка, переможниця у 2006 році Всеукраїнської премії „Жінка ІІІ тисячоліття” Людмила Дригало. Два роки колектив працює за системою якості ІSO-9001, а незабаром отримають міжнародний сертифікат HASSP, що дасть змогу поставляти свою продукцію на світовий ринок.
Широкий асортимент високоякісної продукції, виробляє ВАТ „Росич” Білоцерківського району, керівник – Андрій Вахній.
Одним з провідних підприємств по переробці овочів та фруктів на промисловій основі в області є АТВТ „Білоцерківський консервний завод”, директор – Анатолій Крят.
Агропромисловий комплекс столичної області постійно оновлюється: завершується будівництво молочнотоварної ферми на 2000 голів підприємства „Українська молочна компанія” у селі В.Крупіль Згурівського району, Білоцерківського молочного комбінату та інші.
Отже, агропромисловий комплекс Київщини прагне стати високоефективним, конкурентоспроможним сектором економіки. Спираючись на новітні технології, ми працюємо за сучасними стандартами, впевнено пропонуючи свою продукцію на вітчизняний та світовий ринки.





Схожі новини
  • Позитивна динаміка
  • Питома вага Львівщини у виробництві валової сільськогосподарської продукції в Україні складає майже 4%
  • На комплексі «Агромарс» через відключення електроенергії загинуло 100 тис. голів птиці
  • РЕГІОН - ЧЕМПІОН
  • Комбікормова галузь Київщини

  • Комментарі


    Я люблю корівок!

    Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.