Аграрний тиждень. Україна
» » » На ринках України і Білорусі продовольства стане більше
» » » На ринках України і Білорусі продовольства стане більше

    На ринках України і Білорусі продовольства стане більше


               У кінці червня до м. Ошмяни, що в Білорусі, виїхала група фахівців на чолі із заступником міністра аграрної політики України Сергієм Мельником. Представники нашої країни взяли участь у черговому засіданні українсько-білоруської робочої групи. А обговорювались питання збільшення присутності на ринках України і Білорусі харчової, сільськогосподарської та іншої продукції.           

                До складу української робочої групи входили представники департаментів ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, харчової промисловості, інженерно-технічного забезпечення, зовнішньоекономічного співробітництва, державного підприємства “Розрахунково-кліринговий центр”, керівники головних управлінь агропромислового розвитку Житомирської, Волинської, Ровенської, Чернігівської, Київської, Сумської та Полтавської областей.

                Білоруську делегацію очолювала перший заступник міністра сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Котковец Надія Миколаївна.

                Під час засідання Робочої групи розглядалося питання про виконання Протоколу спільного засідання білорусько-української робочої  групи по збільшенню взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь і України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції від 24 вересня 2007 року.

    Українська та білоруська сторона обмінялися інформацією щодо виконання протоколу спільного засідання (від 24 вересня 2007 р.) й відзначили ефективність роботи між країнами, виконаної за поточний період. Для розвитку торгово-економічних відносин в галузі АПК був розроблений план дій, відповідно до якого й проводилася спільна діяльність.

    За оцінками українських митних органів, зовнішньоторговельний обіг у галузі АПК між Україною й Республікою Білорусь торік у порівнянні з 2006 роком збільшився у 1,26 рази і склав 351,9 млн. доларів США.

    При цьому обсяг експорту збільшився на 55,4 млн. доларів США й склав 296,1 мільйонів. Структура експорту сільгосппродукції така: м'ясо й субпродукти, молокопродукти, соки, відходи харчової промисловості, тютюн і продукція з нього, продукція борошномельно-круп'яної промисловості, цукор, шоколад.   

    Імпорт в Україну білоруських товарів торік збільшився на 17,4 млн. доларів США й склав 55,8 мільйонів.

    За 4 місяці 2008 року в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року товарообіг між країнами збільшився на 49,7 млн. доларів США (1,43 рази) і склав 165,9 мільйонів. При цьому обсяг експорту збільшився на 27,6 млн. доларів США (127%) і склав 129,1 мільйонів. В основному – це зернові, масло соняшникове, залишки й відходи харчової промисловості, соки, тютюнові вироби. Імпорт в Україну білоруських товарів за даний період збільшився на 22,0 млн. доларів США й склав 55,8 мільйонів (249,7%).

    Робоча група обговорила питання внесення змін до Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співробітництво в області державного випробування й охорони сортів рослин. Є домовленість розглянути питання підписання Протоколу на міждержавному рівні під час зустрічі міністрів обох країн протягом 2008 року.

    Білоруська сторона ознайомила з діючим порядком реалізації продукції через ВАТ «Білоруська універсальна товарна біржа». Для збільшення поставок на ринки Білорусі й України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції досягнута домовленість проводити обмін інформацією про можливі експортні поставки продукції підприємствами харчової промисловості в 2008 році.

             Міністерство аграрної політики України та Міністерство сільського господарства й продовольства Республіки Білорусь, Торгово-економічна місія в складі Посольства України в Республіці Білорусь погодили наміри по сприянню:

    <!-- [if !supportLists] --> -            <!-- [endif] --> білоруським і українським організаціям у проведенні зовнішньоторговельної діяльності шляхом своєчасного інформування про проведення конкурсів по закупівлях сільськогосподарської продукції й продуктів її переробки в Республіці Білорусь і Україні;

    <!-- [if !supportLists] --> -            <!-- [endif] --> в організації зустрічей ділових кіл, виставкових заходів.

             Для інформування зацікавлених організацій білоруська сторона передала представникам Мінагрополітики пропозиції по поставках сільськогосподарської, харчової й іншої продукції. Українська сторона також передала для розгляду «Белкоопсоюзу» та Міністерству сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь пропозиції щодо поставки харчової продукції та сільськогосподарської техніки з Полтавської області України.

         Сторони обговорили співробітництво в галузі експертизи сортів рослин між Державною службою з охорони прав на сорти рослин України та Державною інспекцією по випробуванню й охороні сортів рослин Республіки Білорусь, відзначивши ефективність виконаної роботи між службами за поточний період. Керівники інспекцій підписали Програму співробітництва в сфері експертизи сортів рослин на 2008-2010 р.

    У ході засідання робочої групи відзначено хід робіт зі створення мережі інформаційно-маркетингових центрів для просування товарів і послуг на ринки країн СНД і зарубіжжя. Взято до відома інформацію, що питаннями створення й експлуатації інформаційно-аналітичних систем для сільського господарства Білорусі займається РУП «ГИВЦ Мінсільгосппроду», для сільського господарства України – Розрахунково-кліринговий центр. У жовтні 2008 року в Україні буде проведено навчальний семінар для білоруських спеціалістів.

    Білоруські й українські фахівці поділилися інформацією щодо досягнень і потенціалу своїх країн в галузі племінної справи та домовилися і на майбутнє обмінюватися думками, технічною документацією, генетичними ресурсами в області тваринництва в рамках діючого національного законодавства. Сторони також домовились доручити науково-дослідним установам і організаціям країн здійснювати науково-технічне співробітництво в області племінного і промислового тваринництва й кормовиробництва.

           У ході діалогу з питань в галузі харчової й переробної промисловості сторони визначили ряд напрямків діяльності, за якими буде здійснюватися співробітництво, обговорили питання якості продукції та її конкурентоспроможності та вирішили:

    - розвивати контакти фахівців у галузі сертифікації систем керування якістю відповідно до міжнародних стандартів ИСО 9000, НАССР;

    - активізувати участь у семінарах і конференціях, проведених у Республіці Білорусь і Україні, з питань виробництва харчової продукції й переробки вторинної сировини.

                Сторони поінформували одна одну щодо ситуації з поставками тростинного цукру на територію України. Для моніторингу цінової динаміки домовлись про систематичний обмін інформацією. Визнали доцільною практику обміну делегаціями для вивчення питань впровадження перспективних технологій і техніки в області агровиробництва й переробної промисловості, участі в науково-практичних конференціях і семінарах.

                Керівники головних управлінь агропромислового розвитку Житомирської, Волинської, Рівненської, Чернігівської, Київської, Сумської та Полтавської областей повідомили про існуючу ситуацію та перспективи співробітництва з білоруськими партнерами в галузі сільського господарства, підкреслюючи зацікавленість щодо обміну й постачання зернової та харчової продукції, цукру, сільгосптехніки, насіння та насіннєвого матеріалу, плідної прикордонної співпраці у вирішенні спірних питань на місцевому рівні. А також у проведенні спільних конференцій, круглих столів, засідань за різними напрямками співробітництва.

                Чергове засідання Робочої групи відбудеться у ІV кварталі 2008 року в Україні.

                Відповідно до програми перебування українська делегація відвідала ОАО Ошмянській м’ясокомбінат Гродненського району, агромістечко Гервяти Островецкого району і місцевий молочний комплекс та подивилась благоустрій районних центрів Гродненської області. Члени робочої групи також побували в Меморіальному комплексі «Лінія оборони Сталіна», оглянули військову техніку, ознайомились з важливими історичними фактами.   

     

                                                                          Прес-служба Мінагрополітики,

                                                            Департамент зовнішньо-економічної діяльності

     

     

               





    Схожі новини
  • Україна та Білорусь домовилися поглибити співробітництво в галузі АПК
  • На Волині обговорюють співпрацю України і Білорусії у сфері сільського господарства
  • Брестська зустріч
  • УКРАЇНА-БІЛОРУСЬ
  • Україна - Білорусія

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

На ринках України і Білорусі продовольства стане більше


           У кінці червня до м. Ошмяни, що в Білорусі, виїхала група фахівців на чолі із заступником міністра аграрної політики України Сергієм Мельником. Представники нашої країни взяли участь у черговому засіданні українсько-білоруської робочої групи. А обговорювались питання збільшення присутності на ринках України і Білорусі харчової, сільськогосподарської та іншої продукції.           

            До складу української робочої групи входили представники департаментів ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, харчової промисловості, інженерно-технічного забезпечення, зовнішньоекономічного співробітництва, державного підприємства “Розрахунково-кліринговий центр”, керівники головних управлінь агропромислового розвитку Житомирської, Волинської, Ровенської, Чернігівської, Київської, Сумської та Полтавської областей.

            Білоруську делегацію очолювала перший заступник міністра сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Котковец Надія Миколаївна.

            Під час засідання Робочої групи розглядалося питання про виконання Протоколу спільного засідання білорусько-української робочої  групи по збільшенню взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь і України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції від 24 вересня 2007 року.

Українська та білоруська сторона обмінялися інформацією щодо виконання протоколу спільного засідання (від 24 вересня 2007 р.) й відзначили ефективність роботи між країнами, виконаної за поточний період. Для розвитку торгово-економічних відносин в галузі АПК був розроблений план дій, відповідно до якого й проводилася спільна діяльність.

За оцінками українських митних органів, зовнішньоторговельний обіг у галузі АПК між Україною й Республікою Білорусь торік у порівнянні з 2006 роком збільшився у 1,26 рази і склав 351,9 млн. доларів США.

При цьому обсяг експорту збільшився на 55,4 млн. доларів США й склав 296,1 мільйонів. Структура експорту сільгосппродукції така: м'ясо й субпродукти, молокопродукти, соки, відходи харчової промисловості, тютюн і продукція з нього, продукція борошномельно-круп'яної промисловості, цукор, шоколад.   

Імпорт в Україну білоруських товарів торік збільшився на 17,4 млн. доларів США й склав 55,8 мільйонів.

За 4 місяці 2008 року в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року товарообіг між країнами збільшився на 49,7 млн. доларів США (1,43 рази) і склав 165,9 мільйонів. При цьому обсяг експорту збільшився на 27,6 млн. доларів США (127%) і склав 129,1 мільйонів. В основному – це зернові, масло соняшникове, залишки й відходи харчової промисловості, соки, тютюнові вироби. Імпорт в Україну білоруських товарів за даний період збільшився на 22,0 млн. доларів США й склав 55,8 мільйонів (249,7%).

Робоча група обговорила питання внесення змін до Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співробітництво в області державного випробування й охорони сортів рослин. Є домовленість розглянути питання підписання Протоколу на міждержавному рівні під час зустрічі міністрів обох країн протягом 2008 року.

Білоруська сторона ознайомила з діючим порядком реалізації продукції через ВАТ «Білоруська універсальна товарна біржа». Для збільшення поставок на ринки Білорусі й України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції досягнута домовленість проводити обмін інформацією про можливі експортні поставки продукції підприємствами харчової промисловості в 2008 році.

         Міністерство аграрної політики України та Міністерство сільського господарства й продовольства Республіки Білорусь, Торгово-економічна місія в складі Посольства України в Республіці Білорусь погодили наміри по сприянню:

<!-- [if !supportLists] --> -            <!-- [endif] --> білоруським і українським організаціям у проведенні зовнішньоторговельної діяльності шляхом своєчасного інформування про проведення конкурсів по закупівлях сільськогосподарської продукції й продуктів її переробки в Республіці Білорусь і Україні;

<!-- [if !supportLists] --> -            <!-- [endif] --> в організації зустрічей ділових кіл, виставкових заходів.

         Для інформування зацікавлених організацій білоруська сторона передала представникам Мінагрополітики пропозиції по поставках сільськогосподарської, харчової й іншої продукції. Українська сторона також передала для розгляду «Белкоопсоюзу» та Міністерству сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь пропозиції щодо поставки харчової продукції та сільськогосподарської техніки з Полтавської області України.

     Сторони обговорили співробітництво в галузі експертизи сортів рослин між Державною службою з охорони прав на сорти рослин України та Державною інспекцією по випробуванню й охороні сортів рослин Республіки Білорусь, відзначивши ефективність виконаної роботи між службами за поточний період. Керівники інспекцій підписали Програму співробітництва в сфері експертизи сортів рослин на 2008-2010 р.

У ході засідання робочої групи відзначено хід робіт зі створення мережі інформаційно-маркетингових центрів для просування товарів і послуг на ринки країн СНД і зарубіжжя. Взято до відома інформацію, що питаннями створення й експлуатації інформаційно-аналітичних систем для сільського господарства Білорусі займається РУП «ГИВЦ Мінсільгосппроду», для сільського господарства України – Розрахунково-кліринговий центр. У жовтні 2008 року в Україні буде проведено навчальний семінар для білоруських спеціалістів.

Білоруські й українські фахівці поділилися інформацією щодо досягнень і потенціалу своїх країн в галузі племінної справи та домовилися і на майбутнє обмінюватися думками, технічною документацією, генетичними ресурсами в області тваринництва в рамках діючого національного законодавства. Сторони також домовились доручити науково-дослідним установам і організаціям країн здійснювати науково-технічне співробітництво в області племінного і промислового тваринництва й кормовиробництва.

       У ході діалогу з питань в галузі харчової й переробної промисловості сторони визначили ряд напрямків діяльності, за якими буде здійснюватися співробітництво, обговорили питання якості продукції та її конкурентоспроможності та вирішили:

- розвивати контакти фахівців у галузі сертифікації систем керування якістю відповідно до міжнародних стандартів ИСО 9000, НАССР;

- активізувати участь у семінарах і конференціях, проведених у Республіці Білорусь і Україні, з питань виробництва харчової продукції й переробки вторинної сировини.

            Сторони поінформували одна одну щодо ситуації з поставками тростинного цукру на територію України. Для моніторингу цінової динаміки домовлись про систематичний обмін інформацією. Визнали доцільною практику обміну делегаціями для вивчення питань впровадження перспективних технологій і техніки в області агровиробництва й переробної промисловості, участі в науково-практичних конференціях і семінарах.

            Керівники головних управлінь агропромислового розвитку Житомирської, Волинської, Рівненської, Чернігівської, Київської, Сумської та Полтавської областей повідомили про існуючу ситуацію та перспективи співробітництва з білоруськими партнерами в галузі сільського господарства, підкреслюючи зацікавленість щодо обміну й постачання зернової та харчової продукції, цукру, сільгосптехніки, насіння та насіннєвого матеріалу, плідної прикордонної співпраці у вирішенні спірних питань на місцевому рівні. А також у проведенні спільних конференцій, круглих столів, засідань за різними напрямками співробітництва.

            Чергове засідання Робочої групи відбудеться у ІV кварталі 2008 року в Україні.

            Відповідно до програми перебування українська делегація відвідала ОАО Ошмянській м’ясокомбінат Гродненського району, агромістечко Гервяти Островецкого району і місцевий молочний комплекс та подивилась благоустрій районних центрів Гродненської області. Члени робочої групи також побували в Меморіальному комплексі «Лінія оборони Сталіна», оглянули військову техніку, ознайомились з важливими історичними фактами.   

 

                                                                      Прес-служба Мінагрополітики,

                                                        Департамент зовнішньо-економічної діяльності

 

 

           





Схожі новини
  • Україна та Білорусь домовилися поглибити співробітництво в галузі АПК
  • На Волині обговорюють співпрацю України і Білорусії у сфері сільського господарства
  • Брестська зустріч
  • УКРАЇНА-БІЛОРУСЬ
  • Україна - Білорусія

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.